2024 28 kovo
Veiklos

PRASMINGAS SUSITIKIMAS

Kovo  22d. 4a ir 4b klasės mokiniai (mokytojos Z. Savickienė,  Z. Brazienė) lankėsi Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje ir susitiko su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi bei dailininke ir  iliustratore Lina Itagaki. Mokiniai turėjo puikią galimybę iš pirmų lūpų išgirsti, kaip kuriamos bei iliustruojamos knygos. Rašytojas pristatė  dvi knygas: „Superbobutės“ ir „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“. Pirmoji, labai linksma istorija, kurioje daug juokelių apie šaunias močiutes. Antroji knyga – grafinis romanas, parašytas remiantis tų laikų liudininkų ir laisvės kovotojų prisiminimais, istorine medžiaga bei buvusios partizanų ryšininkės papasakota istorija apie mergaitę, gyvenusią  kurį laiką su partizanais bunkeryje.

Vėliau vaikai buvo pakviesti dalyvauti edukacijoje, kurios metu sužinojo, kaip reikėtų išgyventi ilgesnį laiką miške, kokie daiktai ten būtų naudingi. Vaikams teko ir pasivaržyti, kas greičiau išlįs ir supakuos miegmaišį, kas greičiau pastebės, kokių daiktų trūksta ant stalo.

Pabaigoje vaikai turėjo galimybę įsigyti pristatytas knygas ir gauti  rašytojo bei iliustruotojos autografus.

Šis  susitikimus mokinius praturtino naujomis žiniomis ir, tikimės, paskatins dažniau į rankas paimti knygą.