2022-06-23 Aštuntokų šventė

Birželio 16-osios popietę Kalnėnų progimnazijos 8-tų klasių mokiniai su klasių vadovėmis – Inesa Durčaite, Liudmila Andrijauskiene, Raminta Lupeikiene ir Snieguole Vitkevičiene – organizavo padėkos šventę mokytojams. Joje liejosi jautrūs žodžiai, muzikos garsai, valso sūkuriai, džiaugsmo ašaros. Daugiau nei šimtui progimnazijos aštuntokų linkime tvirtai žengti pasirinktu keliu!

2022-06-23 Vaikų stovykla

Birželio 21–23 d. Kalnėnų progimnazijos 5–6 kl. mokinių komanda su mokytojais Jadvyga Martinkiene ir Stasiu Pauliuku atstovavo progimnazijai vaikų dienos etnokultūrinėje stovykloje „Liaudies tradicijos vakar, šiandien ir rytoj“, vykusioje Telšių r. Nevarėnų pagrindinėje mokykloje.

2022-06-23 Žygis „Pažink Mažeikius“

Kalnėnų progimnazijos mokiniai dalyvavo žygyje „Pažink Mažeikius“. Mokiniai grožėjosi vasaros žiedais pasipuošusios Ventos vingiais. Dėkojame Mažeikių r. sav. visuomenės sveikatos biuro specialistėms už galimybę išbandyti šiaurietišką ėjimą ir Tomui Pocevičiui už pažintį su kinologo profesija.

2022-06-20 Jaunieji gamtininkai

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos „Jaunųjų gamtininkų“ būrelis (kuruojamas biologijos mokytojos Jūratės Fridrikienės) aplankė ir savo žiniomis pasidalijo su Tirkšlių darželio „Giliukas“ ugdytiniais. Edukacijos metu mažieji sudalyvavo keturiose „Jaunųjų gamtininkų“ organizuotose veiklose: remdamiesi natūraliais bioindikatoriais (kerpėmis) tyrė Tirkšlių pušyno oro užterštumą; išsiaiškino, jog kankorėžis gali tapti natūraliu barometru, kuriuo galima nustatyti oro drėgnumą; tyrinėjo spygliuočius ir lapuočius medžius; remdamiesi medžių kamienais bei skruzdėlynais mokėsi orientuotis aplinkoje, nustatyti šiaurės ir pietų kryptis. Mažieji džiaugėsi naujais atradimais miške, pakvietė susipažinti su darželio aplinka. Dėkojame lopšelio-darželio „Giliukas“ administracijai ir „Ežiukų“ grupės mokytojai, vaikams – už staigmenėles ir vaišes. Smagu buvo bendradarbiauti, o mokiniams gera patirtis išbandyti save mokytojo vaidmenyje.

2022-06-20 „Mokyklos eina“ – geriausi ėjikai

Projekto „Mokyklos eina“ su programėle „Walk15“ rezultatai: geriausia balandžio mėnesio ėjike tapo Justė Danilevičiūtė (7c kl.) ir progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, geriausiomis gegužės mėnesio ėjikėmis – Emilija Poškutė (6a kl.) ir mamytė Lina Mazeliauskienė.
Projekto II etapo absoliučiu nugalėtoju mokinių komandoje tapo Eimantas Velžis (5e kl.), geriausia ėjike progimnazijos bendruomenės komandoje – Vilma Liupšienė (fizinio ugdymo mokytoja). Absoliutiems lyderiams projekto organizatoriai dovanoja diplomus ir išmaniąsias apyrankes.
Sveikiname ir didžiuojamės!

2022-06-13 „Sferinis kinas“

Mažeikių r. sav. viešoji biblioteka įgyvendindama projektą „Emocijų laboratorija“ dviem progimnazijos klasėms (7a ir 7b) dovanojo „Sferinio kino“ edukaciją už indėlį įgyvendinant minėtą projektą. Jo veiklose su mokiniais aktyviai dalyvauja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Edita Jagminienė.
Kultūros paso „Sferinis kinas“ edukacija pasinaudojo 6b kl. mokiniai (klasės vadovė Vlada Jaroščukienė) ir analizavo žmogaus anatomiją.

2022-06-09 Ketvirtokų šventė

KETVIRTOKŲ ŠVENTĖ

Birželio 9 d. devyniasdešimt trys Kalnėnų progimnazijos ketvirtokai baigė pradinio ugdymo programą – jiems iškilmingai įteikti pradinio išsilavinimo pažymėjimai. Mažuosius absolventus sveikino progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, progimnazijos tėvų komiteto pirmininkė Daiva Vitkauskienė, būsimieji klasių vadovai, mamytės ir tėveliai. Įsimintiną šventę savo mokiniams dovanojo ketvirtokų mokytojos: Dalia Stanienė, Vida Daugėnienė, Nida Gudavičienė, Rima Kasputienė.

2022-06-08 „Kalnėnų spindulys“

Birželio 8-osios vakarą Kalnėnų progimnazijoje vyko tradicinė pasiekimų šventė „Kalnėnų spindulys“. Gausiai susirinkusius dalyvius sveikino progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, LR Seimo narės Laimos Nagienės patarėja Miranda Grigonienė, Mažeikių šventojo Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas, Mažeikių sav. švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Viktoras Bugnevičius, progimnazijos tėvų komiteto pirmininkė Daiva Vitkauskienė.
Renginyje apdovanoti geriausiai besimokantys mokiniai, olimpiadų ir konkursų prizinių vietų laimėtojai.
1–4 kl. koncentre už labai gerą mokymąsi apdovanoti 57 mokiniai, 5–8 kl. koncentre – 36 mokiniai, iš jų – 5 mokiniai už puikų mokymąsi.
1–4 kl. koncentre už puikius pasiekimus konkursuose ir olimpiadose apdovanota 18 mokinių, 5–8 kl. koncentre – 47 mokiniai.
54 (5–8 kl.) mokiniai tapo „100 dešimtukų“ klubo nariais, 2 mokiniai – „200 dešimtukų“ klubo nariais, t. y. per metus surinko atitinkamą skaičių dešimtukų.
Mieli Mokiniai, Tėveliai, Mokytojai, dėkojame už Kalnėnų progimnazijos vardo garsinimą!

2022-05-07 „Mąstyk, judėk, kurk, skaičiuok, lankstyk“

VYRESNIEJI MAŽIESIEMS

Gegužės 7 d. 5c kl. mokiniai (klasės vadovė Daiva Valantė) 1c kl. mokiniams (mokytoja Jūratė Lupeikienė) organizavo klasės valandėlę „Mąstyk, judėk, kurk, skaičiuok, lankstyk“. Progimnazijos kieme mokiniai atliko įvairias užduotis ir iš penktokų gavo būsimųjų antrokų diplomus.

2022-06-02 Kelionė į Kretingą

Birželio 2 dieną 1a ir 2a klasių mokiniai lankėsi Kretingoje. Šio miesto muziejuje pirmokai dalyvavo įdomioje edukacijoje „Natūralaus muilo gamyba“. Jie ne tik sužinojo, kaip be cheminių medžiagų pasigaminti muilą, bet patys tokį pasigamino. Antrokai skanavo savo sukurtų saldainių edukacijoje „Kretingos dvaro saldaininė“ ir sužinojo, kad saldainiai gali būti „sveikesni“, juos dažant natūraliais dažais. Po to mokiniai apsilankė pačiame muziejuje ir susipažino, kaip senovėje gyveno lietuviai, kaip šventė įvairias šventes.
Grįždami namo, mokiniai aplankė patį didžiausią Lietuvos riedulį Barstyčių (Puokės) akmenį. Vaikai nesitikėjo išvysti tokio dydžio akmenį. Jie ne tik „matavosi“, kiek akmuo didesnis už juos, bet ir užlipo ant galiūno pasidairyti po apylinkę.
Smagi kelionė visiems labai patiko.

2022-06-04 XVI Žemaičių dūdų šventė

Birželio 1–4 d. Mažeikiuose vyko Žemaičių dūdų šventė. Birželio 4 d. organizuota kulminacinė renginio diena – iškilminga eisena ir kolektyvų koncertas. Jame Kalnėnų progimnazijai atstovavo 7–8 klasių šokėjos (mokytoja Vilma Slivskienė).
Dėkojame už Kalnėnų progimnazijos vardo garsinimą!

2022-06-03 „Erasmus+“ projektas

Gegužės 25–27 d. Kalnėnų progimnazijoje įgyvendintas tarptautinės programos „Erasmus+“ projektas „Digitalisation in education“ (projekto vadovė mokytoja Olga Pileckienė). Projektą įgyvendinti padėjo progimnazijos mokytojai ir mokiniai. Ačiū už skirtą laiką ir bendrystę!

2022-06-03 Aprangos kodas – 70-ieji

Birželio 3-ąją Mokinių atstovybės iniciatyva progimnazijos bendruomenė atsigręžė atgal. Penkiasdešimt metų. Analizavo 70-ųjų mados tendencijas, beje, jos lėtai sugrįžta, ir puošėsi. Ryškiai, gėlėtai, platėjančiomis kelnėmis...
Nuotraukose matyti, jog buvo smagu!

2022-06-03 Susitikimas 2a klasėje

2a klasės mokiniai susitiko su Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus pareigūnėmis, kurios birželio 3 dieną lankėsi klasės valandėlėje ir supažindino mokinius su savo profesija. Pareigūnės demonstravo darbo priemones, kai kurias mokiniai galėjo ir išbandyti, papasakojo, kad norint tapti geru pareigūnu neužtenka būti drąsiam, stipriam, atsakingam, pareigingam, bet reikia ir labai gerai mokytis. Taip pat pareigūnės pristatė skaidres apie patyčias ir paaiškino mokiniams, kad tyčiotis iš kitų yra nusikaltimas, už tai yra net baudžiama.
Ačiū Elzės mamytei ir jos kolegėms.

2022-05-31 Pasaulinė diena be tabako

Kasmet gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kasmet minėdama šią dieną, siekia atkreipti dėmesį į skirtingas, su rūkymu susijusias, problemas. Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokiniai minėdami šią dieną dalyvavo akcijoje „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“ ir „Kahoot“ viktorinoje „Tabakas. Elektroninės cigaretės. Žala žmogaus organizmui“, kurių tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į ypatingą tabako grėsmę mūsų sveikatai ir aplinkai.

2022-05-30 7a M. Račkausko gimnazijoje

Gegužės 30 d. 7a klasės mokiniai turėjo galimybę svečiuotis Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje. Mokinius pasitiko ir apie gimnazijos prasmingas veiklas pasakojo direktorė Asta Žukauskienė, anglų kalbos mokytoja R. Šaltkauskienė, su fizikos mokytoja Vilma Riaukiene septintokai mokėsi kartu eksperimentuodami. Laikas praleistas šioje gimnazijoje skriete praskriejo, visi grįžome šiek tiek geresni, išmintingesni, o svarbiausia sužinoję, kad šioje mokymosi įstaigoje kiekvienas gali atsiskleisti ir išreikšti save. (Klasės vadovė E. Jagminienė)

2022-05-31 Paroda „Adatinė“

Bibliotekoje veikia mokinių darbų paroda „Adatinė“ (technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė). Kviečiame apsilankyti!

2022-05-31 Aplinkosaugos ir garso žurnalistikos mokymai

Šių metų pirmąjį pusmetį aštuntų klasių mokiniai dalyvavo mokymų ciklo „Kritinio mąstymo ugdymas per klimato kaitos ne(teisingumo) procesų analizę“ projekte. Patyriminio mokymo(si) dirbtuves organizavo VšĮ „Diversity Development Group“ lektoriai Jogaila Vaitekaitis, Akvilė Kriščiūnaitė, LRT radijo žurnalistė, laidų „Radijo dokumentika“ ir „Vienkartinė planeta“ vedėja, žurnalistė Vaida Pilibaitytė ir antropologė, žurnalistikos erdvės NARA dokumentinių garso pasakojimų autorė ir fotografė Martyna Šulskutė.
Unikalus projektas lygiagrečiai organizuotas tik keturiose šalies mokyklose (Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje (kaip partnerius priėmėme Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinius), Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje, Alytaus Putinų gimnazijoje, Utenos „Saulės“ gimnazijoje).
Mokiniai rinko medžiagą žurnalistikos erdvės NARA, kurioje nagrinėjami esminiai visuomenės procesai, radijo laidai.

2022-05-27 Dvynių diena

Gegužės 26-ąją Mokinių atstovybė progimnazijoje pasėjo Dvynių dienos virusą! Penktadienį progimnazijoje mokėsi mokiniai dvyniai, tryniai, net penketukas. Džiugu, kad netikėtai mokykloje užderėjo ir dvynių mokytojų.
Įdomu, ko sulauksime birželio 3-ąją (kai persirengimo tematika bus 70-ieji metai) ir birželio 17 d. (kai persirengimo tematika bus klasės spalvų diena).
Visiems valio už iniciatyvą, kūrybiškumą ir drąsą!

2022-05-27 „Erasmus+“ projektas „Digitalisation in education“

Gegužės 25–27 d. Kalnėnų progimnazijoje įgyvendintas tarptautinės programos „Erasmus+“ projektas „Digitalisation in education“ (projekto vadovė mokytoja Olga Pileckienė). Jo metu mokykloje viešėjo GMS am Sonnenfeld mokyklos (Vokietija) komanda: direktorius, mokytojos ir mokiniai. Projekto veiklos nukreiptos į skaitmeninio švietimo galimybių pritaikymą įtraukiojo ugdymo kontekste. Dalyviai dvišalėse dirbtuvėse dalijosi patirtimi, skaitė pranešimus, progimnazijos mokytojai vedė pamokas, kuriose atskleidė IT technologijų panaudojimo ugdymo(si) procese galimybes (rodė mokinių gebėjimus naudotis įvairiais skaitmeniniais įrankiais, robotukais, demonstravo pamokos vadybos profesionalumą). Džiaugiamės veiksminga progimnazijos tinklaveika – kad projekto partneriams duris atvėrė Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, Mažeikių Gabijos gimnazija ir Mažeikių politechnikos mokykla. Akivaizdu, kad bendrystė ir darna visiems kuria pridėtinę vertę.

2022-05-27 Nauji dviračių stovai

Džiaugiamės, kad progimnazijoje įrengti nauji, nerūdijančio plieno stovai, skirti atremti ir tvirtinti dviračiams ir paspirtukams.

2022-05-27 „Vyturių takas“

Didžiuojamės ir džiaugiamės buvusių Kalnėnų progimnazijos mokinių pasiekimais. Gegužės 23 d. už ypatingus laimėjimus įvairiuose tarptautiniuose, nacionaliniuose konkursuose, olimpiadose Mažeikių rajono savivaldybės renginyje „Vyturių takas“ pagerbtas buvęs progimnazijos mokinys Rokas Slančiauskas. Vaikinas dabar mokosi Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos II klasėje. Progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė Rokui linkėjo puikių akademinių pasiekimų ir neužmiršti laiko skirti poilsiui.

2022-05-25 7b klasės valandėlė

Gegužės 25 dieną 7b klasės valandėlėje apsilankė Mažeikių Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės Jūratė Nemniasevienė ir Inga Raupienė. Mokiniai sužinojo apie šio skyriaus darbą, dažniausiai sprendžiamas problemas, gavo atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

2022-05-20 Edukacija „Jaunasis mokslininkas“

Gegužės 20 dieną  2a, 2b, 2c ir 3b klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Jaunasis mokslininkas”.  Jos metu mažieji mokinukai patyrė tikrą kūrybos ir atradimo džiaugsmą bei pasijuto tikrais mokslininkais. Kam nepatinka bandymai, eksperimentai?  Įvairiomis  spalvomis  išmarginę lapą  flomasteriais, po to jį įmerkę į tam tikrą  skystį, mokiniai pasidarė spalvų mandalas.  Kiek džiaugsmo buvo gaminant Saulės sistemos   modelį! Ir  kiekviena sistema skirtinga, kaip skirtingi ir ją kūrę vaikai. Smagu atrasti ir pažinti pasaulį per atradimus.

2022-05-19 Bibliotekos bičiuliai

Progimnazijos bibliotekoje kiekvieną dieną, po trijų pamokų, mokiniams rodomi trumpi edukaciniai filmukai apie Lietuvą, gamtą, rašytojus, įdomius žmones, svečias šalis – dėl repertuaro bibliotekininkės tariasi su mokiniais. Smagiai praleistas laikas, geros emocijos, malonus bendravimas kasdien sukviečia nemažą būrį bibliotekos bičiulių.

2022-05-12 Sensorinio kambario atidarymas

Gegužės 12 d. progimnazijoje duris atvėrė sensorinis kambarys su šviesų ir muzikos efektais. Pasaulį mes pažįstame liesdami, matydami, girdėdami – per jutiminę sistemą. Tokia aplinka suteikia galimybę jausti malonius prisiminimus, atsipalaiduoti, lavinti kūrybiškumą, vaizduotę. Tai vieta, kurioje vaikų fiziniams, socialiniams, emociniams, kalbos ir pažinimo įgūdžiams suteikiama begalinė galimybė toliau tobulėti savo tempu.

2022-05-12 Draugystės pynė

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras ir Klaipėdos mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų būrelis, bendradarbiaudami su Klaipėdos „Medeinės“ mokykla, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija 2022 m. vasario 15 d. – balandžio 15 d. organizavo tarptautinį projektą „Draugystės pynė. Mažųjų abėcėlė“. Jame dalyvavo 18 Kalnėnų progimnazijos 1–7 kl. mokinių: Projektui jie kūrė raidžių trafaretus ir spalvines variacijas. Visi dalyviai apdovanoti organizatorių padėkomis.
Projekte dalyvavo Elijus Karnatovas (1a kl.), Viltė Viršilaitė (1b kl.), Aironas Brazdauskas (3c kl.), Austėja Litvinaitė (3d kl.), Matas Montrimas (4b kl.), Maksim Clopotnikov (4d kl.), Kamilė Stonkutė (4d kl.), Domantas Stonkus (4d kl.), Paulina Mongirdaitė (5a kl.), Gabrielė Stepanenko (5a kl.), Lukas Kupliauskas (5b kl.), Kristupas Kašėta (5c kl.), Mėja Savickytė (5c kl.), Matas Miečius (5e kl.), Eimantas Velžis (5e kl.), Egidijus Gineitis (6a kl.), Tomas Kulikauskas (6c kl.), Justinas Šatkus (7c kl.). Mokinius ruošė logopedė Gražina Klovienė, specialioji pedagogė Inga Gailevičienė ir psichologo asistentė Daiva Gerikienė. Ačiū Jums!

2022-05-06 „Kuriu svajonę“

Kovo 28 d. – gegužės 6 d. Nedas Budavas (5b kl.), Arnoldas Paulauskas (6b kl.), Ridas Valinčius (6b kl.), Amelija Votiakova (6b kl.), Gabrielė Šlaustaitė (6b kl.), Justas Šiurkus (7a kl.) su biologijos mokytoja Jūrate Fridrikiene ir informacinių technologijų mokytoja Vlada Jaroščukiene dalyvavo respublikiniame projekte „Kuriu svajonę“, jo tikslas – padėti vaikams tobulinti smulkiosios ir stambiosios motorikos įgūdžius, pažindinti su svajonių realizavimo galimybes jas vizualizuojant įvairiomis technikomis, plėtoti vaikų kūrybinius gebėjimus, saviraišką. Mokiniai sukūrė projektinius darbus „Svajonių miestas“ naudodami antrines žaliavas.

2022-05-05 Aplinkosaugos žurnalistikos mokymai

Gegužės 5 d. septyni 8a ir 8c klasės mokiniai dalyvavo baigiamojoje mokymų ciklo „Kritinio mąstymo ugdymas per klimato kaitos ne(teisingumo) procesų analizę“ dalyje „Aplinkosaugos žurnalistikos mokymai“. Patyriminio mokymo(si) dirbtuves vedė LRT radijo žurnalistė, laidų „Radijo dokumentika“ ir „Vienkartinė planeta“ vedėja, žurnalistė Vaida Pilibaitytė ir antropologė, žurnalistikos erdvės NARA dokumentinių garso pasakojimų autorė ir fotografė Martyna Šulskutė. Mokiniai rinko medžiagą žurnalistikos erdvės NARA, kurioje nagrinėjami esminiai visuomenės procesai, radijo laidai (kai laidai bus sumontuota, skelbsime jos įrašą).

2022-05-05 Lietuva skaito

Gegužės 5 d. 7a kl. mokiniai dalyvavo Lietuvos leidėjų asociacijos akcijoje „Lietuva skaito“. Mokiniai virtualioje pamokoje klausėsi spaustuvės „Druka“ atstovių pasakojimo, kaip gimsta erdvinės knygos, sužinojo, koks kelias nuo idėjos, konstravimo, iliustracijų kūrimo, begalės bandymų iki galutinio, ištobulinto varianto. Pasirodo, knygos sukūrimas gali trukti net apie aštuonis mėnesius! Gimusios knygos kiekvienas atverstas puslapis – netikėtumas, pasakojantis naują istoriją. Anot septintokų, erdvinės knygos kūrimo procesas paliko neišdildomus įspūdžius.

« 4 »
3014 lankytojai aplankė iš viso 4 lankytojai aplankė šiandien