Mažeikių Kalnėnų progimnazija

Programa „Girdžiu. Suprantu. Renkuosi.“

 Nuo 2023-09-01 Mažeikių Kalnėnų progimnazija dalyvauja  Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonės psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos ir su tuo susijusios žalos mažinimo veiklos organizavime. Pradedama vykdyti programa „GIRDŽIU. SUPRANTU. RENKUOSI“. 

Programos tikslas: didinti 1–8 klasių mokinių sąmoningumą, formuoti teigiamas vertybines nuostatas, tėvų ir pedagogų švietimas psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos klausimais.

Programos metu bus vykdoma apklausa 3–8 klasių mokiniams psichotropinių medžiagų vartojimo tema, aktyvūs mokymai 6–8 klasių mokiniams, paskaitos tėvams ir pedagogams bei kita veikla.

Antrą  rugsėjo savaitę startavo mėnesio „QR“ kodo akcija.  Tą savaitę pertraukų metu mokiniai ieškojo QR kodų. Daugiausiai  QR kodų surinko 6a  klasė, kuri buvo apdovanota. 

Rugsėjo 25–29 dienų „QR“ kodo nugalėtoja – 6c klasė. Sveikiname juos!

Apdovanota 2023 m. spalio 9–13 dienomis daugiausiai ,,QR“ kodų radusi klasė. Ja tapo 8d klasė. Džiaugiamės kartu su jais. Antroje vietoje likusiai 5e klasei pritrūko tik 3 kodų, kad būtų aplenkusi pergalę šventusius aštuntokus.

Kviečiame ir toliau visas 5–8 klases aktyviai dalyvauti ,,QR“ kodų paieškoje ir prisijungti prie jau apdovanotų klasių.

Spalio 23–27 dienų „QR“ kodo lyderė – 7a klasė.

„QR“ kodo savaitės (lapkričio 6–10) nugalėtoja – 5a klasės komanda.

Sveikiname 5a klasę antrą kartą tapus „QR“ kodo nugalėtojais. Štai ir užbaigiame „QR“ kodų žaidimą. Ačiū visiems dalyvavusiems!Lapkričio 23, 24, 27 dienomis vyko mokymai 6–7 klasių mokiniams, kuriuos vedė lektorė Gintarė Razulevičiūtė. Mokiniai įsitraukė į mokymų procesą, dalinosi savo patirtimis apie  emocinio intelekto ugdymo svarbą, kaip tai veikia žmogiškuosius poreikius, puoselėja vertybes, padėsiančias kurti ateitį. 

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vykdomas psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos projektas „GIRDŽIU. SUPRANTU. RENKUOSI“.

Spalio 26­­–27 d. progimnazijoje vyko aktyvūs mokymai aštuntų klasių mokiniams, kuriuos vedė organizacijos „Psichologinių idėjų namai“ psichologas Liudas Švipas ir lektorius Laurynas Nikelis. Mokymų tema – savęs pažinimas ir klasės komandinis darbas. Šių užsiėmimų metu mokiniai įsitraukė į interaktyvias komandines užduotis, dalyvavo diskusijoje apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą ir delinkventinį elgesį. Sužinojo apie komandos narių vaidmenis, kaip komandinį darbą taikyti klasėje, kur veda priklausomybės ir kodėl verta priimti sąmoningus sprendimus.

Psichologas Liudas Švipas spalio 26 d. vakarą skaitė paskaitą „Mano vaikas ir aplinka“ 3–4 klasių mokinių tėvams, o spalio 27 dieną 5–8 klasių mokinių tėvai klausėsi paskaitos „Paauglio pasaulis“. Lektorius supažindino tėvelius su paauglystės „atradimai“ (savarankiškumu, jautrumu, dirglumu, tapatumo jausmu, idealizavimu, abstraktaus mąstymo atsiradimu) bei „pavojais“ (pvz., Tik Tok programėle, savižala, dideliu psichoaktyvių medžiagų prieinamumu ir kt.). Psichologas pabrėžė, jog vaikus reikia auginti su meile ir nubrėžiant aiškias elgesio ribas.439 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien