2023-01-18 „Sušildykime sielas“

Sausio 18-ąją Kalnėnų progimnazijos vidiniame kiemelyje organizuota iniciatyva „Sušildykime sielas“, skirta paremti Ukrainos kariams. Progimnazijos jaunųjų šaulių būrys (vadas mokytojas Stasys Pauliukas) virė šaulių košę ir keitė ją į mokinių atneštas žvakes. Jos bus perduotos paramos rinkimo organizatoriams Mažeikių mieste.
Už Laisvę!!!

2023-01-13 Laisvės gynėjų diena

„Tegul žino Nepriklausomybės priešai, kad savo tikėjime ir kovoje mes dar labiau sutvirtėjome, nes mūsų žuvusieji niekada neapleidžia mūsų, jie pasilieka kartu su mumis, jie paremia ne tik mus, jie paremia laisvę, teisingumą, demokratiją, visuotinius tiesos ir humanizmo principus.“
Justinas Marcinkevičius
Laisvės gynėjų dienos rytą Kalnėnų progimnazijos bendruomenę pasitiko patriotinės melodijos, languose įžiebtos žvakelės – dalyvauta visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Pirmosios pamokos metu dalykų mokytojai su mokiniais dalijosi asmeniniais išgyvenimais, žiūrėjo trumpametražius filmus, kalbėjo „Laisvės kainos“ tema.

2023-01-09 VU Šiaulių akademijos STEAM centre

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos gamtos mokslų metodinė grupė (Snieguolės Vitkevičienė, Jūratė Fridrikienė, Rimantas Petrulis) sausio 9 d. dalyvavo Mažeikių švietimo centro organizuotoje edukacinėje išvykoje į VU Šiaulių akademijos STEAM centrą. Jame atlikome tiriamuosius darbus, susipažinome su nauja eksperimentų metodologija ir integravimo galimybėmis biologijos, chemijos, fizikos pamokose. Domėjomės galimybe atvežti progimnazijos mokinius į šį centrą. Susipažinome su naujomis priemonėmis ir galimybėmis paįvairinti gamtos mokslų pamokas. Smagus buvo bendrystės jausmas su visais rajono kolegomis. Tiriamoji veikla, diskusijos, mokėjimas mokytis suteikė pažinimo džiaugsmą, kuriuo galėsime dalintis su savo mokiniais.

2023-01-09 Pagarbos bėgime

Sausio 7 d. Mažeikių Kalnėnų progimnazijos jaunųjų šaulių būrys (vadovas Stasys Pauliukas) dalyvavo XXXI tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Vilniuje. Bėgimas skirtas pagerbti ir atminti Sausio 13-osios laisvės gynėjus.

2022-12-22 Dino Kalėdos

Gruodį 2a klasės mokiniai (mokytoja Lina Čikeliovienė) ir jų tėveliai vyko į Klaipėdos r. Radailiuose esantį „Dino parką“. Jame vyko kalėdinis renginys „Dino Kalėdos“. Įdomios dinozauro Dino ir Kalėdų Senelio užduotys, žaidimai, šokiai, vaišės vaikams paliko neišblėstantį įspūdį ir gerą nuotaiką visam šventiniam laikotarpiui. Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir mokytojai už gražią šventę ir joje patirtas malonias akimirkas!

2022-12-21 Šokolado meistrai

Gruodžio pabaigoje 3a klasės mokiniai ir mokytoja Zita Savickienė lankėsi Šiauliuose, saldainių fabrike „Rūta“, ir dalyvavo edukacijoje „Paragaukite šokolado istorijos“. Mokiniai, gamindami skanėstus, ne tik trumpam tapo šokolado meistrais, bet ir susipažino su šokolado istorija.
Ačiū tėveliams ir Kalėdų Seneliui už nuostabią pažintinę kelionę!

2022-12-21 Kalėdinis paštas

Gruodžio 23-osios rytą Kalnėnų progimnazijoje šmirinėjo Mokinių atstovybės nykštukai ir dalijo per tris gruodžio savaites surinktą džiaugsmą – Kalėdinius sveikinimus!

2022-12-20 Paroda „Kalėdinis nykštukas“

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais pradinių klasių mokiniai (NŠ „Mažieji menininkai“, „Kūrybinės dirbtuvėlės“, vadovės Nida Gudavičienė, Rasa Daugėnienė) kartu su savo šeimos nariais kuria darbelį Kalėdinei parodėlei. Šiais metais progimnazijos erdvėse pritūpė gausybė pačių įvairiausių „Kalėdinių nykštukų“ – taip paroda ir pavadinta. Pasižvalgykite!
Ačiū kūrybingiems mokiniams, tėveliams, seneliams ir pradinių klasių mokytojoms.

2022-12-20 Susitikimas su Klėdų seneliu

Gruodžio 12 d. 1c klasės mokiniai su tėveliais ir mokytoja Nida Gudavičiene susirinko į šventinį renginį „Susitikimas su Kalėdų Seneliu“. Vaikų laukė įvairios linksmybės: šokiai, žaidimai, mįslės, sportinės užduotys. Visą renginį su mažaisiais draugavo Nykštukė. Labai daug džiaugsmo vaikams suteikė ilgai lauktas Kalėdų Senelis! Į linksmybių sūkurį įsijungė ir tėveliai, ir mokytoja. Džiaugsmą vainikavo dovanos: Kalėdų Senelio – vaikams, o vaikų – tėveliams. Pirmokai dovanojo eiles apie žiemą, dainelę ir savo rankomis padarytą lango puošmeną „Sniego žmogutį“. Visi dar ilgai prisiminsime smagų renginį...

2022-12-20 Ornitologų tema

Gruodžio 20 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Dalia Tamošauskienė) ir 4a klasės mokiniai (mokytoja Dalia Senkuvienė) susitiko su Ventos regioninio parko atstovais. Edukacinėje veikloje „Paukščiai patriotai arba paukščiai, žiemojantys Lietuvoje. Kaip mes galime jiems padėti?“ sužinojo, kurie paukščiai žiemoja Lietuvoje, kaip mes jais galime pasirūpinti. STEAM veikloje aptarta, kokios ekologiškos ir tvarios priemonės gali pagelbėti gaminant lesyklėles. Mokiniai gamino jas iš kankorėžių, tepė taukais, dekoravo įvairiomis sėklytėmis ir pakabino progimnazijos teritorijoje augančiose eglėse. Vaikai džiaugėsi galėdami padėti paukšteliams išgyventi žvarbią žiemą.

2022-12-15 Kalėdinis koncertas

Gruodžio 13-osios ir 15-osios vakarą Kalnėnų progimnazijoje rinkosi mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, būsimieji pirmokai ir penktokai su artimaisiais, vadovai. Progimnazija savo bendruomenei dovanojo šventinį koncertą, kupiną jautrių ir prasmingų žodžių, akordų, šokio judesių, spindėjimo.
Už palinkėjimus ir sveikinimus dėkojame progimnazijos vadovei Reginai Arbatauskienei, Lietuvos Respublikos Seimo narės Laimos Nagienės vardu kalbėjusiai patarėja Mirandai Grigonienei, Mažeikių šventojo Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonui Gintarui Lengvinui.
Ačiū šventės kūrėjams ir dalyviams!

2022-12-16 Edukacija „Kūčiukai – tradicija ir patobulinimai“

EDUKACIJA „KŪČIUKAI – TRADICIJA IR PATOBULINIMAI“

Gruodžio 16 d. 4a klasės mokiniai (mokytoja Dalia Senkuvienė) ir 3c klasės mokiniai (mokytoja Dalia Tamošauskienė) vyko į Klaipėdos r. Radailius, kur vyko edukacija „Kūčiukai – tradicija ir patobulinimai“. Ši edukacija yra nuostabus potyris vaikams pažinti kūčiuką, ar kitaip vadinamą kleckučiais, prėskučiais, galkutėmis, kalėdukais, buldikais, pulkeliais, kukuliais, paršeliukais, šližikais. Vaikai susipažino su kūčiukų istorija, kodėl jie yra tokie svarbūs ir kodėl mes apie juos šnekame. Vėliau, po gražios įžangos, vaikai patys gamino skaniausius tradicinius kūčiukus, kepė ir valgė su aguonpieniu ir kisieliumi, ir dar įsidėjo lauktuvėms. Užsiėmimo metu buvo skatinama ir pagalba draugui – kam nesiseka, padėti ir kartu pasiekti norimą rezultatą. Edukacija kiekvieno vaiko širdelėje padėjo sukurti kalėdinę nuotaiką, o bendras susėdimas prie stalo priminė apie artėjančias gražiausias metų šventes.

2022-12-16 Diskoteka

Mokinių atstovybė jau antrą kartą šį pusmetį organizavo mokinių diskoteką. 1–4 kl. mokiniai šoko „Kaukių“ diskotekoje, o 5–8 kl. – Kalėdinėje diskotekoje!

2022-12-12 Koncertas policijos komisariate

Gruodžio 12 d. Kalnėnų progimnazijos mokiniai (mokytojos Daina Petrikienė, Roma Skirmontienė, Vilma Slivskienė) ir vadovė Regina Arbatauskienė sveikino Mažeikių r. policijos komisariato pareigūnus ir svečius jų organizuotoje labdaringoje Gerumo šventėje.

2022-12-09 Mokinių savivaldų susitikimas

Gruodžio 9 d. progimnazijos Mokinių atstovybė pasitiko svečius – Telšių „Atžalyno“ progimnazijos vadovus ir mokinių savivaldos atstovus.
Džiaugiamės užgimusia bendryste ir tikimės, kad mokinių sugeneruotos idėjos taps realybe.
Didžiuojamės savo aktyviais ir atsakingais mokiniais!

2022-12-09 Šimtadienis

Gruodžio 9-ąją Kalnėnų progimnazijos pirmokai ir penktokai su klasių vadovėmis šventė Šimtadienius. Vaikai, atlikę įvairias užduotis, įrodė, jog yra verti tikro progimnazisto vardo.

2022-12-02 Eglutės įžiebimas

Gruodžio 2-ąją progimnazijoje įžiebta tradicinė šv. Kalėdų eglutė. Progimnazijos bendruomenę sveikino direktorė Regina Arbatauskienė, mokinių prezidentė Saulė Bakytė, muzikinę kompoziciją dovanojo 1–8 kl. mokinių ansamblis (mokytojos Daina Petrikienė, Roma Skirmontienė) ir 5–8 kl. mokinių „Šokio menas“ būrelis (mokytoja Vilma Slivskienė), eglutes puošė Mokinių atstovybės nariai ir aptarnaujančio personalo darbuotojai, karpinius dovanojo būrelio „Popieriaus plastika“ nariai ir technologijų mokytojai (Tatjana Damulienė, Kęstutis Mackevičius), progimnazijos fojė originalią kompoziciją sukūrė 5–6 kl. mokiniai ir technologijų mokytojai (Jadvyga Martinkienė, Stasys Pauliukas).
Dėkojame už dar vieną kartu sukurtą stebuklą!

2022-12-01 „AIDS: geriau žinoti“

Pasaulinei AIDS dienai paminėti 8 klasių mokiniams organizuotas protmūšis „AIDS: geriau žinoti“. Protmūšis – patraukli forma, kuri motyvuoja sužinoti daugiau apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą, jos plitimo kelius, prevenciją, gydymą, mokslo pasiekimus ŽIV ir AIDS srityse.
Sveikiname 8d klasę, laimėjusią I vietą! Dėkojame protmūšio iniciatorėms – soc. pedagogei Renatai Samuilaitei ir visuomenės sveikatos biuro specialistei Laurai Varapnickienei.

2022-12-01 Atvira-integruota pamoka

ATVIRA-INTEGRUOTA PAMOKA

Gruodžio 1 d. 7d klasėje organizuota atvira-integruota dailės ir technologijų (mokytojai Raminta Lupeikienė, Tatjana Damulienė, Kęstutis Mackevičius) pamoka tema „Interjero dekoracijų kūrimas panaudojant ornamento raštą“.
Kviečiame pasidžiaugti pamokos rezultatais. Ačiū mokytojams ir mokiniams!

2022-11-30 „Kamišibai“

Mokiniai tikrai žino, kas yra teatras. O kas yra teatro dėžutė „Kamišibai“?...
Lapkričio pabaigoje 3a klasės (mokytoja Zita Savickienė) ir 3c klasės (mokytoja Dalia Tamošauskienė) mokiniai lankėsi Mažeikių r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Edukatorės Ingrida ir Aušra pristatė teatro dėžutę. Sužinota, jog teatro dėžutė „Kamišibai“, kilusi iš Japonijos, ji nedidelė, statoma ant stalo, žiūrovų akių lygyje. Į dėžutę sudedamos kartoninės kortelės, kurių vienoje pusėje yra paveikslėlis, o kitoje – pasakojamas tekstas. Edukatorė, naudodamasi teatro dėžute „Kamišibai“, pasekė mokiniams pasaką „Raudonkepuraitė“. Pasaka visiems puikiai pažįstama, tačiau jos pabaigą trečiokai turėjo improvizuoti – sukurti patys – ir pristatyti bendraklasiams. Buvo labai įdomu!

2022-11-30 Apie finansinį raštingumą 2c

Lapkričio 30 d. 2c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) dalyvavo nuotolinėje edukacinėje pamokėlėje „Pinigai. Nuo kriauklelių iki kortelių“. Moksleiviai susipažino su pinigų istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų ir net kredito kortelių. Išklausę edukaciją, mokiniai gebėjo atsakyti į klausimus: Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigėliai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Taip pat, derėdamiesi improvizuotame turguje, galėjo įsigyti vertingų Pinigų muziejaus „prekių“. Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos banko Pinigų muziejaus darbuotojui Tomui Grėliui už labai įdomią ir įtraukiančią pamoką.

2022-11-30 Pradėjome Advento kelionę

Advento metas skirtas laukti, budėti, ilgėtis, tikėti, viltis, mylėti, įsiklausyti, išgirsti, pastebėti, suprasti, džiaugtis, priimti, atleisti, paguosti...
Progimnazijoje gyvuoja graži tradicija: nupinti advento vainiką per integruotą tikybos ir technologijų pamoką ir padovanoti mokyklos bendruomenei. Šiais metais vainiką pynė 8a klasės mokiniai kartu su tikybos mokytojais Gražina Drąsutiene ir Klemensu Jaraminu bei technologijų mokytoja Tatjana Damuliene.
Tradiciškai, susirinkę draugėn, uždegėme pirmąją advento žvakę. Nuoširdi, jautri Simono iš 5c kl. (mokytoja Roma Skirmontienė ) atlikta giesmelė visus užbūrė ir nuteikė ramiam susibūrimui. Šilti skaitovų žodžiai priminė advento prasmę, simbolius, o mažųjų pirmokėlių eilės pripildė širdis laukimo džiaugsmo. Progimnazijos kapelionas K. Jaraminas papasakojo advento vainiko istoriją ir palinkėjo visiems bendrystės. Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė, linkėdama šilumos kasdienėje būtyje, padėkojo vaikams ir uždegė pirmąją advento žvakę.
Palaiminto laukimo!

2022-11-28 3a klasės edukacija

Lapkričio 28 d. 3a klasės (mokytoja Zita Savickienė) mokiniai lankėsi Mažeikių r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir dalyvavo užsiėmime „Detalė + Detalė = Robotas“. Moksleiviai turėjo galimybę išbandyti inžinierinius Fishertechnik ir robotikos (Mindstorm EV3, Lego WeDo 2.0 education) konstruktorius, aptarti jų veikimo principus ir galimybes. Taip pat mokiniai pamatė Mindstorm EV3 modelį – „roboto ranką“ ir ją išbandė. Trečiokai pasijuto tikrais inžinieriais, nes turėjo galimybę savo rankomis sukonstruoti robotus ir juos užprogramuoti, kad atliktų tam tikrus veiksmus. Kiek džiaugsmo buvo, kai sukonstruoti robotai pradėjo judėti! Mokiniai surengė jų lenktynes. Dirbdami komandoje, bendradarbiaudami mokiniai patyrė atradimo džiaugsmą, mokėsi įveikti sunkumus. Ačiū bibliotekos darbuotojoms Ingridai ir Aušrai už įdomų užsiėmimą.

2022-11-25 Mokinių instaliacija - LR Seime

MOKINIŲ INSTALIACIJA – LR SEIME

2022 m. lapkričio 25 d. – 2023 m. sausio 7 d. Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokinių ir mokytojų kūrybinis darbas – instaliacija „Kalėdinių namelių kaimelis“ – puošia Lietuvos Respublikos Seimo Lankytojų centrą.
Išskirtinę idėją sugalvojo progimnazijos technologijų mokytojai metodininkai Jadvyga Martinkienė ir Stasys Pauliukas, ją įgyvendino 5a, 5b, 5c, 5d, 5e, 6a, 6b klasių mokiniai.
Kalnėnų progimnazija ir atstovų, vykusių į LR Seimą komanda, dėkinga LR Seimo narei Laimai Nagienei už parodytą dėmesį, betarpišką bendravimą, Seimo rūmų pristatymą bei galimybę eksponuoti mokinių kūrybinius darbus nacionaliniu lygmeniu.

2022-11-25 Gamtos mokslų savaitė

Lapkričio 21–25 d. Kalnėnų progimnazijoje organizuota gamtos mokslų savaitė ir viktorina „Atverk akis į gamtą“ (mokytojai Jūratė Fridrikienė, Snieguolė Vitkevičienė, Rimantas Petrulis).
Ką nuveikė 5–8 kl. mokiniai?
5a ir 5c kl. organizuota edukacijos „Gyvosios gamtos beieškant“ refleksija ir integracinė patyriminė STEAM veikla „Dinozauro kelias“; 5a kl. dalyvavo nuotolinėje pamokoje-paskaitoje „Kaip žmonija išmoko treniruoti savo imunitetą?“; 5–6 kl. mokiniams, organizuojant įtraukiančias veiklas, didintas suvokimas apie žiedinę ekonomiką bei siekis praktikuoti tvarų gyvenimo būdą; 6 kl. mokiniai organizavo STEAM veiklų parodą „Saulės sistema“; 7–8 kl. vykdytos STEAM patyriminės veiklos fizikos pamokose „Kūno paviršiaus ploto reikšmė gamtoje ir technikoje“; dalyvauta trijuose nacionalinės viktorinos „Globalios problemos: žemė, oras ir vanduo“ etapuose; 7–8 kl. dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Klimato kaitos problemos. Egipte vykusios JT klimato kaitos konferencijos apžvalga (COP27); organizuotos STEAM veiklos „Pažink, atrask, suprask“ Mažeikių r. Tirkšlių darželio „Giliukas“ 3 gr. ugdytiniams; organizuotas nuotolinis gamtos mokslų savaitės veiklų aptarimas, poveikio mokiniams analizė.
Gamtamokslinės savaitės veikla buvo skirta ERASMUS+ ekologinio projekto „It’s not me, it’s us, it’s all about nature“ („Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“) vykdymui.

2022-11-21 Itʼs not me, itʼs us, itʼs all about nature

Lapkričio 21 d. „Jaunieji gamtininkai“ (vadovė Jūratė Fridrikienė) ir 8 kl. atstovai sukvietė visus 1–8 kl. GMP lyderius popietei. Šis renginys skirtas ERASMUS+ ekologinio projekto „Itʼs not me, itʼs us, itʼs all about nature“ („Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“). Jos metu pristatė antireklamas vienkartiniams indams, šiaudeliams, įrankiams, pasaulinės konferencijos COP26 ir COP27 idėjas ir siekį sumažinti temperatūrą 1,5 laipsnio Celsijaus. Klimato kaita turi rūpėti kiekvienam Žemės gyventojui. Aštuntokai pristatė AGENDOS 2030 pagrindines idėjas siekiant klimato kaitos teigiamų perspektyvų. Parengta informacija buvo perduota klasių GMP lyderiams, kad jie galėtų padaryti sklaidą savo klasėse.

2022-11-16 Netradiciniai nameliai

Minint Tarptautinę Tolerancijos dieną pastaroji tema integruota 8-tų klasių chemijos ir 6-tų klasių gamtos ir žmogaus pamokose (mokytoja Snieguolė Vitkevičienė). Mokiniai iš įvairių cheminių indų kūrė tolerancijos namelius. Netikėtų formų, dydžių namuose
apsigyvens geri, nuoširdūs, tolerantiški, gamtą mylintys gyventojai.

2022-11-16 Tolerancijos diena

TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16-ąją Kalnėnų progimnazijoje minėta Tarptautinė Tolerancijos diena: progimnazistai sukūrė Tolerancijos namą (dailės mokytoja Raminta Lupeikienė, 7-tos klasės ir Mokinių atstovybė), 1–8 kl. mokiniai jo languose užrašė palinkėjimus Tolerancijos dienos tema, klasės vienos kitoms dovanojo pyragus ir pripažinimo žodžius.
Ačiū visiems, sukūrusiems šventę!

2022-11-14 Pasaulinė diabeto diena

1c klasės mokiniai šiandien pamokas pradėjo nuo Pasaulinės diabeto dienos paminėjimo. Lėjos mama papasakojo, kad ši diena minima per kanadiečio Frederiko Bantingo gimtadienį – lapkričio 14 dieną. Jis atrado būdą insulinui gaminti. 1923 m. jam už tai suteikta Nobelio premija. Insulino dėka, mūsų klasės mokinė Lėja gali gyventi ir lankyti mokyklą.

2022-11-11 Skirtingų batų arba kojinių diena

Lapkričio 11-ąją Mokinių atstovybė progimnazijoje pasėjo Skirtingų batų arba kojinių virusą!
Visiems valio už iniciatyvą ir drąsą!

« 2 »
904 lankytojai aplankė iš viso 10 lankytojai aplankė šiandien