2023-05-30 Šeimų sporto diena

Gegužės 26-ąją Kalnėnų progimnazijoje organizuota netradicinė ugdymo diena – Šeimų sporto diena. Visa bendruomenė aktyviai įsitraukė į fizinio aktyvumo sąmoningumo skatinimo veiklas. 1–8 kl. mokiniai, remdamiesi vaizdo medžiaga, gilinosi į „Šiuolaikinių technologijų įtaką vaiko sveikatai“, analizavo „Sveikatai palankios mitybos ir fizinio aktyvumo“ poveikį, domėjosi žmogaus fenomenu (Aurimu Valujavičiumi), psichinės sveikatos, streso valdymo temomis.
Itin didelio dėmesio sulaukė visuomenės sveikatos specialistės Lauros Varapnickienės vesta „Jogos pasaka“, visuomenės sveikatos specialistės Ramutės Jonušaitės organizuotas „Futbolas vaikščiojant“ (jo metu negalima bėgti!). Daug džiaugsmo suteikė kvadrato, sparčiojo ėjimo varžybos, baudų ir snaiperių turnyrai.
Širdingai dėkojame visiems dalyvavusiems ir organizavusiems įtraukiančią veiklą!

2023-05-30 PATYRIMINIS MOKYMASIS

7a ir 7b klasės mokiniai technologijų (mokytojas Stasys Pauliukas) pamokose pagal savo sumanytus projektus pagamino mažuosius vabzdžių viešbučius. Mokiniai turėjo tikslą – ištirti, kokio tipo namelyje vabzdžių populiacija mūsų mokyklos aplinkoje geriausiai vystysis. Tam pasirinktos įvairios namelių formos, spręstos inžinerinės problemos, analizuota, kokiomis medžiagomis (šienu, spygliuočių medžių kankorėžiais, samanomis, šakelėmis, giliukais) geriausia užpildyti namelius, kad vabaliukai jaustųsi juose komfortiškai. Mažieji vabzdžių viešbučiai progimnazijos teritorijoje puikiai jungiasi į bendrą kompoziciją su didžiuoju vabzdžių viešbučiu.

2023-05-18 Žurnalai „Kuo būti“, „Kur stoti“

Gyvenimo kryptis – ateitis. Atrask save rinkdamasis profesiją! Naujausi žurnalai „Kuo būti“ ir „Kur stoti“ – jau bibliotekoje besidomintiems savo karjera, gyvenimo kelio pasirinkimu, mokymosi galimybėmis. Visais rūpimais klausimais jums padės progimnazijoje dirbantys karjeros konsultantai.

2023-05-12 Protmūšis „Ką žinau apie profesijas“

2023 m. gegužės 12 d. progimnazijos 8-kų komanda dalyvavo protmūšyje „Ką žinau apie profesijas“, kuris vyko Mažeikių politechnikos mokykloje. Renginį organizavo Telšių jaunimo užimtumo skyriaus specialistai. Moksleiviams teko atsakyti į daugybę klausimų apie profesijas, kurių jau nebėra, prisiminti apie dabartines ir ateityje galimai paklausias profesijas, žymių žmonių ir politikos veikėjų profesijas, darbo įgūdžius ir pan. Buvo nelengva, prizinės vietos neužėmėme, bet nepraradome geros nuotaikos ir pasiryžimo eiti pirmyn karjeros keliu.

2023-05-11 Kalbos viktorina „Linksmasis pavasarėlis“

Gegužės 9 dieną Viekšnių gimnazijoje vyko rajoninė kalbos viktorina „Linksmasis pavasarėlis“. Joje Mažeikių Kalnėnų progimnazijai atstovavo ketvirtokai: Benas Poltavskis (4d kl. - komandos kapitonas), Aurelija Pagojutė (4a kl.), Thomas Villiam Haris (4a kl.), Ugnė Daubarytė (4a kl.). Mokiniai atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias kūrybines užduotis, žaidė kalbinius žaidimus. Už aktyvų dalyvavimą, puikų ir kūrybišką bendradarbiavimą vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis. Viktorinos dalyvius ruošė pedagogė logopedė Gražina Klovienė. Sveikiname!

2023-05-03 „ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES“ – 2B

Gegužės 3 d. 2b klasės mokiniai (mokytoja Žaneta Norvilaitė) lankėsi Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikai prisiminė, kaip elgtis, kad būtų išvengta gaisro ir ką daryti jam kilus. Įdomiausia dalis – pažintis su ugniagesių technika. Antrokai apžiūrėjo gaisrininkų mašinas su įvairiausia įranga, skirta gesinti, gelbėti. Išsiaiškino, kokia yra gaisrininkų dienotvarkė. Turėjo galimybę pasėdėti gaisrininkų mašinoje. Ekskursijos metu vaikai ne tik patyrė daug teigiamų emocijų, bet ir gavo naudingų patarimų bei žinių.

2023-05-10 „Aš – būsimas penktokas“

Gegužės 5 dieną progimnazijos ketvirtokų komandos dalyvavo Vaiko gerovės komisijos organizuotame renginyje „Aš – būsimas penktokas“. Mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti savo mokyklą, susipažinti su būsimomis klasių vadovėmis, mokytojais, specialistais.
Dėkojame organizatoriams už iniciatyvą!

2023-05-09 GMP PROJEKTAS „MIŠKAS“

„Gamta – vienas galingiausių žmogaus auklėjimo veiksnių ir kruopščiausias auklėjimas be šito veiksnio visuomet bus sausas, vienpusis, nemaloniai dirbtinis.“ (K. Ušinskis)
1–4 klasių mokiniai vykdė GMP projektą „Miškas“. Pirmokai susipažino su medžių įvairove. Kiekvienas išsirinko jam patinkantį medį ir jį nupiešė. Antrokai gilino žinias apie miške gyvenančius žvėris. Trečiokai nupiešė ir aprašė paukščius. Ketvirtokų surinkta informacija apie miško naudą suteikė žinių apie gamtos puoselėjimą.
Surengta GMP projekto „Miškas“ parodėlė džiugins ir teiks žinių visai progimnazijos bendruomenei.

2023-05-08 Malonios staigmenos mylimiausiam žmogui – mamai

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 5b klasės (klasės vadovė Jūratė Fridrikienė) mokiniai ilgai nuo pačių artimiausių žmonių slėpė, ką veikia Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcinio centro edukaciniame užsiėmime „Dovana mamai“, studijoje „Žalia“ ir būrelyje „Pasidaryk pats“. Vaikai su didele meile mamai ir atsakomybe darė puokštes-magnetukus su palinkėjimu ir lėktuvėlius su užrašu „Lengvo skrydžio su manim“.
Už nuoširdžiai pravestas veiklas dėkojame vadovams: Sandrai Bucevičienei ir Juozui Svirušiui. Tikime, kad staigmenos palies brangiausio žmogaus – Mamos – širdį!

2023-05-08 Projektas „My nature“

Balandžio 28 d. 2a klasės mokiniai su anglų kalbos mokytoja Jolanta Meiryte-Stuge dalyvavo programos „eTwinning“ projekto „My nature“ veikloje, apsilankė Šimkų augalų šiltnamiuose. Mokiniai išgirdo daug vertingos informacijos, kaip auginami augalai. Vėliau teorines žinias pritaikė praktiškai: mokėsi sodinti augalus, parinkti jiems tinkamus vazonėlius, laistyti. Po praktikos antrokų laukė šeimininkų vaišės, dovanos.
Nuoširdžiai dėkojame Šimkų šeimai už svetingumą ir skirtą laiką!

2023-04-25 GMP kodeksų pristatymas

Žemės dienos renginių pabaigoje pirmų ir penktų klasių mokiniai pristatė savo sukurtus gamtosauginės mokyklų programos kodeksus.
Kas yra Gamtosauginis kodeksas?
Gamtosauginis kodeksas – tai klasės siekių apibendrinimas, klasės noras pakeisti aplinką, pagerinti mokyklos ekologinę būklę. Kodeksas susijęs su veiksmų planu, realiais veiksmais, kurių imasi mokyklos bendruomenė.
Dėkojame mokiniams bei jų mokytojams ir linkime sėkmės įgyvendinant savo išsikeltus tikslus gamtosauginėje veikloje.

2023-04-28 Pasaulinės veiksmo dienos

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokiniai kartu su mokytojais aktyviai įsitraukė į FEE kasmetines pasaulinės veiksmo dienas, kurios vyko balandžio 18–28 d. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: knygų skaityme, knygų mainuose, kūrė darbelius iš antrinių žaliavų, tvarkė aplinką, domėjosi sveika gyvensena, kokiais natūraliai produktais pakeisti cheminius valiklius, dalyvavo „Dienoje be mėsos“.
Daugiau informacijos galima rasti čia:
#MyActionsMatter | #GlobalActionDays | #LitterLessCampaign | #LitterLessPlus |

2023-05-02 Sveikatą stiprinančių mokyklų fiesta

Balandžio 26 d. Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė Mažeikių rajono ugdymo įstaigų komandas į tradicinį rajoninį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų Fiesta“, skirtą Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 30-mečiui paminėti.
Šio renginio tikslas – parodyti Mažeikių rajono ugdymo įstaigų bendruomenėms, kad sveikatos stiprinimas yra neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalis ir jau 30 metų skleidžiama sveikatą stiprinančių mokyklų idėja keičia ir gali veikti ne tik mokinių, bet ir visos mokyklos bendruomenės sveikatą.
Šventėje moksleivių komandos dalyvavo įvairiose veiklose, kurių metu komandos dalyviai galėjo lavinti, prisiminti fizinį aktyvumą, reakciją, higienos įgūdžius, emocijų valdymą, žaisti protą lavinančius žaidimus, patirti kūno koordinacijos pokyčius, panaudojant žalingų įpročių prevencijos priemones. Kalnėnų progimnazijai fiestoje atstovavo 7-tų ir 4-tų klasių komandos.
Visa visuomenės sveikatos biuro, sveikatos priežiūros specialistų, vykdančių sveikatos priežiūros komanda dėkoja bendruomenėms už smagų laiką ir linki visiems nepamiršti savo sveikatos ir rūpintis ja!!!
Kalnėnų progimnazija dėkoja visuomenės sveikatos specialistei Laurai Varapnickienei, kuri savo idėjomis ir veikla praturtina progimnazijos gyvenimą.

2023-05-02 „Patirties tiltai“

Atsižvelgiant į tai, kad 2022 metai buvo paskelbti Žemaičių kalbos metais, mūsų progimnazijos penktokų komandos buvo pakviestos dalyvauti Telšių „Atžalyno“ progimnazijos organizuotame renginyje „Esam žemaite“. Jo tikslas – suteikti žinių apie Žemaitijos krašto herbo simboliką, tautinio kostiumo išskirtinumą, žodyną, papročius, tradicijas.
Jau nuo pirmų autentiška žemaičių tarme ištartų vakaronės vedėjos mokytojos Danguolės Eirošienės žodžių pasijutome tikrame Žemaitijos kaime. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos ugdytiniai deklamavo eilėraščius žemaičių tarme, dainavo, pakvietė žaisti žaidimus, net pašokti bei pasivaržyti atsakinėjant į klausimus apie žemaičių tarmės išskirtinumą.
Esame dėkingi Telšių „Atžalyno“ progimnazijos administracijai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms už suorganizuotą renginį. Tikime, jog, būdami kartu ir tiesdami abiejų mokyklų bendradarbiavimo „Patirties tiltus“ puoselėsime savo tautos, krašto kultūrą, užauginsime pilnavertį, kūrybišką, savo Tėvyne besididžiuojantį, mylintį žmogų.

2023-04-27 Draugystės ratas grįžta

Balandžio 27 dieną Mažeikių Senamiesčio progimnazijoje vyko smagi popietė „Draugystės ratas grįžta“. Joje Mažeikių Kalnėnų progimnazijai atstovavo 3a klasės mokiniai: Elzė Žukauskaitė (komandos kapitonė), Kamilė Šlaustaitė, Aironas Gintauskas ir Ronaldas Šimkus. Mokiniai statė savo svajonių miestą, atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias kūrybines užduotis, žaidė žaidimus. Už aktyvų dalyvavimą, puikų ir kūrybišką bendradarbiavimą vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis. Mokinius ruošė pedagogė Gražina Klovienė. Sveikiname!

2023-04-27 Paroda Žemės dienai

Kalnėnų progimnazijos I a. fojė veikia 6 kl. mokinių (mokytoja Raminta Lupeikienė) dailės piešinių-plakatų iš antrinių žaliavų paroda „Žemės paslaptys“, skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Parodoje eksponuojama ir Vilijos Česnauskytės (6c kl.) mini instaliacija-dėžutė. Ja siekiama atkreipianti mūsų dėmesį į retųjų augalų saugojimą.

2023-04-22 Šauliai

Balandžio 21–22 d. Kalnėnų, Tirkšlių, Sedos ir Židikų jaunieji šauliai rinkosi į Sedos V. Mačernio gimnaziją, kur vyko Gražinos Mitkuvienės organizuota Žemaitijos 8 rinktinės, Mažeikių 801 kuopos, Kalnėnų, Tirkšlių, Sedos ir Židikų jaunųjų šaulių stovykla, skirta sveikatingumui stiprinti. Jaunieji šauliai Sedos stadione atliko fizinius pratimus, taktines užduotis, dalyvavo mini žygyje, jėgas išbandė virvės traukimo, tinklinio, kvadrato, smiginio ir šaudymo varžybose. Komandos buvo sudarytos draugiškumo principu, iš visų būrių pagal susitarimą. Laimi draugiškumas, o ne būrys prieš būrį. Renginio metu sportinėms rungtims teisėjavo ir užduotis atliki padėjo buvusi Sedos jaunoji šaulė Gabrielė Čiapaitė, šauliai Stasys Dargis, Sofija Norkutė, Andrei Jonik ir Kalnėnų, Tirkšlių jaunųjų šaulių vadas Stasys Pauliukas. Įvykius, kaip visada, fiksavo mūsų stropioji fotografė Rugilė Stirbavičiūtė. Visi rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir atminimo dovanomis, o būriai už aktyvumą ir puoselėjimą sveiką gyvenseną – taurėmis.

2023-04-20 „Susiūtos eilės Lietuvai“

5b kl. mokiniai (lietuvių k. ir literatūros mokytoja Birutė Augustanavičiūtė) dalyvavo respublikiniame 5–8 kl. mokinių kūrybinių darbų konkurse „Susiūtos eilės Lietuvai“, organizuotame Šiaulių Ragainės progimnazijoje.
Darbai kurti naudojant išbraukymo techniką (ang. „deletion poetry“), kuri pradėta taikyti apie 1965 m. Eilėraščiui kurti pasirenkamas teksto šaltinis: knygos, žurnalo ar laikraščio puslapis, straipsnis ir pan. Tekstas sukomponuojamas iš pasirinktame šaltinyje išrinktų žodžių ar frazių išbraukiant nereikalingus žodžius. Sujungus išrinktuosius elementus į eilutes, „susiuvamas“ eilučių skiautinys (savotiškas „eilėraštis-koliažas“). Tekste išrenkami eilėraščiui tinkami žodžiai ir išskiriami. Likusi teksto dalis paslepiama paverčiant iliustracija.
Sveikinimai konkurso dalyvėms: Ugnei Kazbaravičiūtei, Emilijai Petraitytei, Viltei Jakovliovaitei, Luknei Kvedaraitei, Kamilei Lupeikaitei ir Gustei Semčenkaitei.

2023-04-20 „Protmūšis“

Balandžio 20 dieną progimnazijos ketvirtokai dalyvavo akademinių žinių konkurse „Protų mūšis“ (renginį organizavo mokytojos Dalia Tamošauskienė ir Zita Savickienė). Šio konkurso tikslas – ugdyti kūrybingą, socialiai atsakingą, mąstančią asmenybę bei ugdyti mokinių kompetencijas.
Keturios komandos varžėsi dėl pagrindinio prizo, mokslo simbolio – pelėdos. Trijuose žaidimo turuose mokiniai rėmėsi savo žiniomis iš pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos ir matematikos. Neakivaizdžiai keliavo po Lietuvą ir įvardijo objektus bei vietoves. Kad mes gyvename Žemaitijoje, žinome visi, tačiau, ar visi mokame kalbėti žemaitiškai? Kapitonų laukė užduotis – žemaičių tarmės žodžius išversti į bendrinę kalbą. Šaunuoliai, kapitonai, jiems puikiai pavyko.
Geriausiai sekėsi 4a klasės komandai, jų mokytoja Dalia Senkuvienė. Sveikiname nugalėtojus ir linkime visiems ketvirtokams sėkmės penktoje klasėje.

2023-04-19 Socialinė akcija

„NENURAŠYKOPALAIKYK“

6c kl. mokiniai (klasės vadovė Daiva Valantė) minėdami Pasaulinę Dauno sindromo dieną dalyvavo socialinėje akcijoje „NenurašykOPalaikyk“. Ačiū už tolerancijos ugdymą.

2023-04-17 Gražiausio žodžio rinkimai

Kiekvienam žmogui pati gražiausia yra jo gimtoji kalba. Mūsų kalba yra pati brangiausia, ypatingiausia, skambiausia, nepakartojama, nes ją mums išsaugojo tėvai, seneliai, proseneliai.
Tad kovo mėnesį Kalnėnų progimnazijoje vyko gražiausio lietuviško žodžio rinkimai, į kuriuos įsitraukė daugelis progimnazijos mokinių, mokytojų. Renginys buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti.
Iš gausybės žodžių mokiniai gražiausiais išrinko šiuos žodžius:
ačiū, Lietuva, meilė, mama, tėtis, tėvynė, prašau, gamta.
Džiaugiamės, kad mokiniai kartu su mokytojomis aktyviai dalyvavo kūrybinėje-tiriamojoje veikloje ir plėtodami gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, ugdėsi pagarbą ir pasididžiavimą savo kalbai, žodžiui.

2023-04-12 Vizitas

Balandžio 12 d. Kalnėnų progimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai bei biuro atstovai. Susitikime dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos atstovai, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus nariai, Mažeikių rajono ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai, pagalbos specialistai.

2023-04-12 „Gyvasis tautos žiedas“

8d klasės mokiniai su istorijos mokytoja Rasa Selickaite ir dailės mokytoja Raminta Lupeikiene dalyvavo respublikinėje Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuotoje pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“.

2023-04-12 Alumnai progimnazijoje

Prieš pavasario atostogas progimnazijoje lankėsi buvusi mokyklos mokinė, gamtininkė Aušrinė Jašmontaitė, VU gyvybės mokslų centro genetikos trečio kurso studentė. Alumnė plačiau supažindino mokinius su genetikos mokslais, praktika, studijomis, atsakė į rūpimus klausimus.
Ačiū biologijos mokytojai Jūratei Fridrikienei už iniciatyvą!

2023-04-07 Susikaupimo laikas

Didįjį penktadienį 8d klasės mokiniai kartu su tikybos mokytoja Gražina Drąsutiene pakvietė Kalnėnų progimnazijos mokinius į susikaupimo valandėlę „Kryžiaus kelias. Šv. Velykų belaukiant“. Mintimis, jautriais ir prasmingais žodžiais sustojome ties kryžiumi, norėdami prisiminti Jėzaus meilę, per kurią mums dovanotas Prisikėlimo džiaugsmas. Simbolių kalba papasakotas Jėzaus nueitas kančios kelias, primintos vertybės, kurios ypač aktualios jaunam žmogui. Dievas yra Meilė ir per mus Jis dovanoja gyvenimą visiems sutiktiesiems kelyje.
Direktorė Regina Arbatauskienė padėkojo už prasmingą susitikimą ir pasveikino progimnazijos mokinius, laimėjusius Telšių vyskupijos velykinių piešinių, skirtų velykiniams atvirukams, konkurse „Mirtį nugalėjęs, viešpatauja gyvybės Valdovas“. 5–6 klasių grupėje nugalėtojais tapo 5d kl. mokinė Beatričė Skirmantaitė ir 6c kl. mokinys Raigardas Laureckas, 7–8 kl. grupėje – 8d. kl. mokinė Goda Grikštaitė. Beatričės ir Godos piešiniai apdovanoti specialia nominacija „Populiariausias piešinys“.
Didžiuojamės ir džiaugiamės savo kūrybingais mokiniais ir mokytoja Gražina D.!

2023-04-05 Ilgalaikė kvalifikacijos tobulinimo programa

2023-04-05 Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokytojai dalyvavo ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos „Ugdymo turinio atnaujinimo įgyvendinimas švietimo įstaigoje“ I modulio edukacinėje išvykoje „Šiuolaikinės ugdymo praktikos kiekvieno mokinio asmeninei ūgčiai: Kauno rajono Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijos geroji patirtis“. Pedagogai lankėsi Akademijos (miestelis 7 km nuo Kauno) VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje. Tai antra pagal dydį Kauno rajono gimnazija (1087 mokiniai, 128 darbuotojai), ieškanti galimybių dar labiau plėstis.
Gimnazijos administracija ir mokytojai nuoširdžiai dalinosi savo sukaupta patirtimi, įgyta bendradarbiaujant su Vytauto Didžiojo universitetu, dalyvaujant projektuose, integruojant gamtos mokslų disciplinas, gražinant gimnazijos erdves. Gimnazija turi Erasmus projekto akreditaciją iki 2037 metų, o tai palengvina galimybę dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Per pastaruosius dvejus metus mokytojai stažavosi 18 šalių (net Amerikoje!). Sužinojome apie Fulbright mokytojų mainų programą, GIS technologijų taikymo galimybes, personalizuoto ugdymosi strategiją „Augu“. Lankėmės gamtos mokslų laboratorijoje, technologijų ir informacinių technologijų kabinetuose, grožėjomis vaikų suprojektuotais ir 3D spausdintuvais atspausdintais medaliais ir kalėdiniais žaislais, Menų erdve, kurioje šiuo metu eksponuojami Antano Obcarsko darbai.
Bet didžiausią įspūdį paliko Ugnės Karvelis gimnazijos mokytojų atvirumas, noras dalintis savo patirtimi ir direktoriaus Rolando Kučiausko šmaikštumas. Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė suorganizavo šią įsimintiną edukacinę išvyką.

2023-04-04 Velykų belaukiant

Balandžio 4 dieną Mažeikių Pavasario progimnazijoje vyko smagi popietė „Velykų belaukiant“. Mažeikių Kalnėnų progimnazijai joje atstovavo Kamilė Virkšaitė (5c kl.), Aistis Zdramavičius (5a kl.), Mėja Savickytė (6c kl.) ir Samanta Zavadzkaitė (6a kl.) Mokiniai sužinojo apie velykinius papročius, atsakinėjo į klausimus, atliko kūrybines užduotis. Už aktyvų dalyvavimą, puikų ir kūrybišką bendradarbiavimą vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis. Mokinius ruošė pedagogės Gražina Klovienė ir Inga Gailevičienė. Sveikiname!

2023-03-31 Gerosios patirties sklaidos renginys respublikos ir užsienio šalių koordinatoriams

Kovo 31 dieną ZOOM platformoje vyko tarptautinis gerosios patirties sklaidos renginys respublikos ir užsienio šalių koordinatoriams ir įvairių dalykų pedagogams „International Experiences Implementing Erasmus+ Programme’s Projects“.
Šio renginio organizatorė – Kalnėnų progimnazijoje vykdomų Erasmus+ projektų koordinatorė anglų kalbos mokytoja Olga Pileckienė. Gerąja tarptautinių projektų vykdymo patirtimi dalijosi Gabijos gimnazijos ir „Ventos“ progimnazijos anglų kalbos mokytojos Renata Valantinienė ir Lina Čepauskienė. Gabijos gimnazijoje vykdomų projektų koordinatorė Renata Valantinienė papasakojo apie projektą „esafer generation Z“ („e-saugesnė Z karta“ Erasmus+, KA122). Šio projekto tikslas lavinti skaitmeninį raštingumą ir stiprinti elektroninių patyčių prevenciją. „Ventos“ progimnazijos Erasmus+ įvairių projektų koordinatorė Lina Čepauskienė pasidalino metodine medžiaga, kuri buvo sukurta projektų vykdymo metu, pasakojo apie iššūkius, kuriuos tenka patirti vykdant 4 projektus vienu metu.
Mūsų vykdomo dvišalio projekto Erasmus+, KA122 „It's not me, it's us, it's all about nature“ („Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“) partneriai – mokytojai ir mokiniai iš Prancūzijos miesto Kanas Louis Pasteur koledžo – papasakojo apie bendrai vykdytas veiklas mūsų vizito metu.
Kaip Erasmus+ veiklos keičia mūsų progimnazijos gyvenimą pasakojo būrys veiklių mokinių – projekto dalyvių: Ieva Urbonaitė, Eimantas Jucius, Gabrielius Narkus, Ignas Jagminas, Kotryna Antanavičiūtė, Aronas Velikonis, Eneida Sidabraitė, Gabija Vainauskė.

Į pokalbį įsijungė projektų koordinatoriai ir vykdytojai iš mokyklos Gemeinschaftsschule am Sonnenfeld, iš Vokietijos miesto Sachsenheim. O mokytoja iš Metaplast S.R.L., Titu, Dambovita iš Rumunijos dar neturi tarptautinių projektų organizavimo patirties, tačiau žada organizuoti savo mokyklos dalyvavimą Erasmus+ programoje, todėl atidžiai klausėsi patyrusių projektų koordinatorių pranešimų.
Tarptautinis gerosios patirties sklaidos renginys pavyko – buvo įdomu sužinoti, kokias temas pasirenka kiti Erasmus+ projektų organizatoriai, kokias veiklas vykdo dalyviai, kokią apčiuopiamą ar sunkiai išmatuojamą naudą jie gauna.

2023-03-31 Žaliasis raštingumas 2023

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos Jaunieji gamtininkai dalyvavo, edukacijų ciklo Žaliasis raštingumas 2023, paskaitoje, skirtoje Žemės dienai. Žaliasis raštingumas 2023 – edukacijų ciklas, skirtas supažindinti visuomenę su žiedinės ekonomikos, tvarios aplinkos principais, teisingu atliekų tvarkymu, antrinio panaudojimo galimybėmis, tokiu būdu skatinant tvaresnį gyvenimo būdą ir parodant, jog būti gamtai draugišku žmogumi – nesudėtinga ir prasminga. Papildę žinių bagažą po paskaitos dalyvavo smagiame protmūšyje.

2023-03-31 Konkursas-paroda „Aš myliu gamtą“

Kalnėnų progimnazijoje vyko mokytojos Nidos Gudavičienės organizuota pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas-paroda „Aš myliu gamtą…“. Iš viso jame dalyvavo 28 pradinių klasių mokiniai. Laureatais tapo devyni pradinių klasių mokiniai: 4c klasės mokinė Arijana Joneikytė (mokytoja Rasa Daugėnienė), 1c klasės mokinė Viltė Vilkauskaitė (mokytoja Nida Gudavičienė), 1d klasės mokinė Milda Žiburtovičiūtė (mokytoja Rima Kasputienė), 2a klasės mokinės Adrija Palabinskaitė ir Ariana Marija Tulauskaitė (mokytoja Lina Čikeliovienė), 3a klasės mokinys Aironas Ročys (mokytoja Zita Savickienė), 3c klasės mokinė Liepa Alčauskaitė (mokytoja Dalia Tamošauskienė), 4a klasės mokinė Akvilė Jagminaitė (mokytoja Dalia Senkuvienė), 4b klasės mokinė Emilija Riaukaitė (mokytoja Dalia Šiaulienė).
Sveikiname konkurso nugalėtojus, jų mokytojas ir dėkojame už iniciatyvą!

« 4 »
2441 lankytojai aplankė iš viso 13 lankytojai aplankė šiandien