eTWINNING

2021–2022 mokslo metais Kalnėnų progimnazijos jungtinė 2–4 kl. mokinių komanda (anglų kalbos mokytojos Edita Piilberg ir Jolanta Meiryte-Stuge) dalyvauja dviejuose Švietimo mainų paramos fondo tarptautiniuose programos „eTwinning“ projektuose. Programos tikslas – plėtoti  mokyklų ir mokytojų bendruomenės kūrimą Europoje, sudarant galimybes visoms mokykloms kurti virtualius projektus su užsienio šalių ir  Lietuvos mokyklomis.

Projektas „My nature“

Balandžio 28 d. 2a klasės mokiniai su anglų kalbos mokytoja Jolanta Meiryte-Stuge dalyvavo programos „eTwinning“ projekto „My nature“ veikloje, apsilankė Šimkų augalų šiltnamiuose. Mokiniai išgirdo daug vertingos informacijos, kaip auginami augalai. Vėliau teorines žinias pritaikė praktiškai: mokėsi sodinti augalus, parinkti jiems tinkamus vazonėlius, laistyti. Po praktikos antrokų laukė šeimininkų vaišės, dovanos.

Nuoširdžiai dėkojame Šimkų šeimai už svetingumą ir skirtą laiką!

Projektas „Keep energy for the future“

Kalnėnų progimnazijos pradinukų komanda (anglų kalbos mokytoja Edita Piilberg) dalyvauja tarptautiniame programos „eTwinning“ projekte „Keep energy for the future“. Mokiniai ne tik mokosi bendrauti anglų kalba, bet ir inicijuoja, įgyvendina tvarias idėjas. Kovo 9 d. vyko nuotolinis projekto partnerių iš Turkijos, Jordanijos, Rumunijos ir Italijos susitikimas, padovanojęs mokiniams neįkainojamos patirties.

Projekte „More Green Lees Grey Let‘s recycle and play“ be mūsų progimnazistų dalyvauja mokiniai iš Italijos, Bulgarijos, Ispanijos, Rumunijos, Turkijos. Projekto tikslas susijęs su darnaus vystymosi idėjų sklaida.

Projekte „English Through STEAM Thinkers“ progimnazistai veiklas vykdo su bendraamžiais iš Jordanijos, Italijos, Slovakijos, Turkijos (pastaroji šalis yra abiejų projektų koordinatorė). Šio projekto paskirtis – STEAM modelio diegimas ir integruotų veiklų organizavimas.

Itin aktyvūs projekto dalyviai yra Akvilė Jokubauskaitė (2b kl.), Goda Bucevičiūtė (3a kl.), Akvilė Jagminaitė (3a kl.), Kamila Olišauskytė (3a kl.), Atėnė Pogojutė (3a kl.), Tautvydė Strazdauskaitė (3a kl.), Kamilė Lupeikaitė (4b kl.), Ugnė Kazbaravičiūtė (4b kl.), Adriana Milytė (4c kl.), Saulė Bušmaitė (4c kl.), Vytautas Dakanis (4c kl.), Patricija Dargenytė (4c kl.), Gabija Barauskaitė (4c kl.), Jonas Macius (4c kl.).

Dėkojame mokinių komandai ir mokytojoms Editai Piilberg, Jolantai Meirytei-Stugei už progimnazijos vardo garsinimą!

Aktyviausios įgyvendinant projektą „More Green Lees Grey Let‘s recycle and play“ (Lietuva, Italija, Bulgarija, Ispanija, Rumunija, Turkija) buvo Akvilė Jokubauskaitė (2a kl.),  Akvilė Jokubauskaitė (2b kl.), Aurelija Pagojutė (3a kl.), Kamila Olišauskytė (3a kl.), Goda Bucevičiūtė (3a kl.).

Projekte „English Through STEAM Thinkers“ (Lietuva, Jordanija, Italija, Slovakija, Turkija) kūrybingai dirbo Atėnė Pogojutė (3a kl.), Tautvydė Strazdauskaitė 3a kl.), Oskaras Steponavičius (4a kl.), Kamilė Lupeikaitė (4b kl.), Ugnė Kazbaravičiūtė (4b kl.), Patricija Dargenytė (4c kl.), Saulė Bušmaitė (4c kl.), Vytautas Dakanis (4c kl.), Gabija Barauskaitė (4c kl.), Adriana Milytė (4c kl.), Gabija Liaučytė (4c kl.), Jonas Macius (4c kl.).

Sveikiname projekto dalyvius, gavus projekto dalyvio sertifikatus, ir jų mokytojas!

NACIONALINIS KOKYBĖS ŽENKLELIS

Švietimo mainų paramos fondas organizavo kasmetinį programos „eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai 2022“ renginį. Šiais metais apdovanojimams buvo teiktos 622 paraiškos,  tačiau į šventę pakviesti tik 200 mokyklų vadovai, mokytojai ir kiti švietimo darbuotojai, dalyvaujantys programoje „eTwinning“, kurių veikla projekte įvertinta ypatingu apdovanojimu – Nacionaliniu kokybės ženkleliu. Telšių regione apdovanoti  5 projektai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog progimnazijos anglų kalbos mokytojos Editos Piilberg ir 2–4 kl. mokinių vykdytas projektas „English with STEAM thinkers“ apdovanotas Nacionaliniu kokybės ženkleliu. Tai pirmas mokyklos ženklelis. Programos „eTwinning“ kokybės ženkleliai suteikiami mokytojams, vykdantiems profesionalius projektus programoje „eTwinning“. Ženklelis pažymi, kad projektas pasiekė tam tikrą nacionalinį ir Europos standartą.

Mokiniai ne tik pagilino anglų kalbos žinias, bet ir bendradarbiavo, ieškojo sprendimų (kaip mažinti taršą ir būti tvariam,  kaip planuoti ir prasmingai išnaudoti laiką, kaip gyventi ir maitintis sveikiau), tikslingai panaudojo internetą bei išmaniuosius įrenginius. Sumanūs komandos nariai įveikė visus iššūkius, sukūrė galutinius produktus ir skelbė juos virtualioje aplinkoje.

692 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien