Mažeikių Kalnėnų progimnazija


Sveikatą stiprinanti mokykla 

Projekto „Sveikatą stiprinanti mokykla“ internetine svetainė

 

Visiems žinoma, kad augančio jauno žmogaus sveikatai svarbu ne tik tinkama mityba, bet ir fizinis aktyvumas. Judėjimo stoka šiandien tampa vis didesne problema. Kaltinamos naujosios technologijos, kurios užkariavo vaikų ir jaunimo laisvalaikį ir tapo pagrindine užimtumo forma. Todėl labai svarbu gebėti sudominti vaikus aktyvia fizine veikla, suteikti kuo daugiau informacijos apie sportą ir jo teikiamą naudą.

 

 

Projektas „Sveikata visus metus 2021“

 

2021 m. vasario mėn.

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos projekto „Sveikata visus metus 2021“

Priešmokyklinukų vasario mėnesio iššūkis: „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“„Judėk ir būsi sveikas“

2021 m vasario 9–11 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laura Varapickienė pakvietė Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 1 klasių mokinius į nuotolinę pamoką „Judėk ir būsi sveikas“. Pamokoje aptarė kas yra fizinis aktyvumas, kalbėjo apie fizinio aktyvumo piramidę ir kokių pasyvių veiklų reikėtų vengti. Po diskusijos visi kartu mokėsi teisingai atlikti mankštos pratimus, kurie padeda išsaugoti taisyklingą laikyseną.

4–5 klasių mokiniams pravesta pamoka „Sporto nauda“. Teorinėje pamokos dalyje kalbėta apie sporto naudą ir žmogaus fizines ypatybes: pusiausvyrą, koordinaciją, jėgą, ištvermę, susikaupimą, koncentraciją, darbingumo bei emocinę savijautą. Dauguma mokinių, ypač berniukų, buvo linkę manyti, kad sportas padeda vystyti tik raumenis, iš dalies ištvermę ir jėgą. Sunkiau sekėsi susieti sportą su emocine žmogaus savijauta, su dvasine stiprybe, su gebėjimu valdyti įvairias situacijas.

Norėdami praktiškai patirti fizinio aktyvumo teikiamą naudą, visi sutiko dalyvauti sportiniuose žaidimuose. Sušilę ir šiek tiek pavargę vaikai įsitikino, kad sportas yra naudingas – laikas prabėgo greitai, dar nesinorėjo skirstytis, buvo daug įspūdžių. Tai geriausias įrodymas,  kad vaikai yra imlūs, tik reikia juos sudominti.

2173 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien