Progimnazijos logopedė metodininkė Gražina Klovienė teikia logopedinę pagalbą vaikams, turintiems kalbėjimo ir kalbos sutrikimų. Logopedo darbo tikslas – nustatyti kalbėjimo ir kalbos sutrikimus ir juos šalinti.
Mokinių kalbos tyrimas – tai viena pagrindinių logopedo veiklos krypčių
Logopedė išsiaiškina vaikų kalbėjimo ir kalbos sutrikimų pobūdį. Visapusiškai tiriama vaiko kalba (tartis, žodynas, gramatinė kalbos sandara, rišlioji kalba, rašymo ir skaitymo gebėjimai), nustatoma kalbos sutrikimo priežastis ir pobūdis.
Progimnazijoje mokinių kalba tikrinama du kartus metuose. Rugsėjo mėnesį tiriama vaikų kalba, siekiant nustatyti kalbos ir kalbėjimo sutrikimus. Gegužės mėnesį įvertinama vaikų, lankiusių logopedinius užsiėmimus, padaryta pažanga, nustatomi pokyčiai vaikų kalboje.
Mokinių kalbos ir kalbėjimo sutrikimų korekcija
Tiesioginis darbas su ugdytiniais vyksta logopedinių pratybų metu, kai logopedinę pagalbą mokiniui skiria Mažeikių pedagoginė psichologinė tarnyba, arba progimnazijos Vaiko gerovės komisija. Dirbama pagal (vaiko) mokinio gebėjimus grupėse ir individualiai.
Parenkamos tinkamiausios mokymo formos, būdai. Logopedinės pratybos vykta po pamokų mažiausiai 1 kartą per savaitę nustatytu laiku. Pratybų trukmė nuo 20 min. (individualios) iki 45 min. (grupinės).
Logopedinių pratybų metu lavinama foneminė klausa, tobulinami garsinės analizės ir sintezės įgūdžiai, mokoma (si) taisyklingai tarti garsus, formuojami regimieji, erdvės ir laiko vaizdiniai, tobulinamas kalbos gramatinis taisyklingumas, ugdoma rišlioji kalba, plečiamas ir turtinamas pasyvusis ir aktyvusis žodynas, tobulinami skaitymo ir rašymo įgūdžiai, šalinami kiti sutrikimai.
Dalyvavimas gimnazijos vaiko gerovės komisijos veikloje
Logopedė dalyvauja progimnazijos Vaiko gerovės komisijos veikloje.
Tvarko logopedo dokumentaciją: sudaro individualias, grupines ir pogrupinės kalbos ir kalbėjimo sutrikimų šalinimo programas, pildo kalbos korteles, pildo pažymas dėl logopedinės pagalbos skyrimo, ruošia mokinių gebėjimų aprašus ir teikia logopedines išvadas Vaiko gerovės komisijai.
Konsultavimas ir pedagoginis švietimas
Konsultuoja kalbėjimo ir kalbos sutrikimų turinčių vaikų tėvelius, mokytojus.
Progimnazijos logopedė rengia individualias ir grupines konsultacijas dėl kalbos sutrikimų šalinimo, konsultuoja tėvas (globėjus, pedagogus; vykdo tėvų (globėjų), pedagogų ir kitų visuomenės narių švietimą aktualiais vaikų kalbos ugdymo, kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos sutrikimų šalinimo klausimais.
Kvalifikacijos tobulinimas ir profesinis tobulėjimas
Progimnazijos logopedė susipažįsta su naujomis kalbos tyrimo bei korekcinio darbo metodikomis, išbando jų galimybes ir taiko jas savo darbe, turtina logopedinį kabinetą vaizdine metodine medžiaga. Aktyviai dalyvauja kvalifikacijos tobulinimo seminaruose.
11383 lankytojai aplankė iš viso2 lankytojai aplankė šiandien