2022 28 spalio
Projektai

“It’s not me, it’s us, it’s all about nature”

„Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“

ERASMUS+ projektas

Plačiau skaitykite projekto interneto svetainėje

2022–2023 mokslo metais progimnazijoje vykdomas ERASMUS+ ekologinis projektas „It’s not me, it’s us, it’s all about nature“ („Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“). Savo patirtimi ir veiklomis su mumis sutiko pasidalinti Prancūzijos miesto Kanas Louis Pasteur koledžo bendruomenė. Jų koledžas yra Žalioji mokykla už pasiekimus ekologijos srityje (mokykla gavo E3D ženklą „Įsikūrimas darnaus vystymosi procese“).

   Jau pirmomis rugsėjo savaitėmis mūsų mokyklos mokiniai sukūrė skaitmeninius projekto logotipus ir šūkius, kurie skelbiami internete. Už kūrybiškiausią ir prasmingiausią logotipą bei šūkį gali balsuoti abiejų mokyklų mokiniai, mokytojai, tėvai. Taupant gamtos išteklius, siekiama panaudotiems daiktams suteikti antrąjį gyvenimą. Bendruomenės suneštos audiokasetės taps originaliu meno kūriniu – papuoš muzikos kabineto sieną.  Ir tai tik pradžia!

    Įdomios veiklos lauks 15 vaikų ir 4 mokytojų grupės, kuri spalio 7–16 dienomis svečiuosis Prancūzijoje, projekto partnerių mokykloje. Abiejų mokyklų mokiniai pristatys savo mokyklas, skaitys pranešimus apie aplinkos problemas ir klimato kaitą savo miestuose, šalyse; kurs skaitmeninius plakatus;  vyks anglų kalbos pamokos ir debatai aplinkosaugos klausimais. Kano miesto koledžas turi du sodus, todėl dirbdami mišriose komandose mokiniai atliks kai kurias sodininkystės veiklas, atliks skaičiavimo darbus. Mokiniai aplankys mašinų perdirbimo gamyklą, Nacionalinį gamtos istorijos muziejų, Colline aux Oiseaux parką, įkurtą buvusioje atliekų šalinimo vietoje.

    Mūsų mokyklos bendruomenė, įsitraukusi į projekto veiklas, yra pasiryžusi rinktis tvarų  gyvenimo būdą ir taip prisidėti prie globalių klimato kaitos problemų sprendimo.



ERASMUS+ komanda (15 mokinių ir 4 mokytojos) savaitę svečiavosi Prancūzijoje, projekto partnerių iš Kano miesto šeimose. Tačiau kelionė užtruko dar ilgiau, mat projektas ekologinis, todėl buvo pasirinkta mažiausiai tarši transporto priemonė – autobusas.

Kalnėniškius sužavėjo ir pats Kanas, kurio istorija siekia XI amžių, ir Louis Pasteur koledžo pastatas su erdviu vidiniu kiemu, stovintis pačiame miesto centre. Čia puikiai išnaudoti nedideli žalieji plotai, kuriuose įkurti mokinių prižiūrimi mokykliniai sodai, kuriuose įrengta vandens valymo ir drėkinimo sistema, o mažame baseinėlyje plaukioja žuvytės. Atlikę keletą bendrų veiklų, mokiniai mišriose grupėse atsakė į  viktorinos klausimus.

Plėsti žaliąsias erdves – šio miesto tikslas, tad dirbdami grupėse abiejų šalių mokiniai kūrė skaitmeninius maketus Kano miesto aikštės, kuri artimiausiu metu bus pertvarkyta į žaliąją erdvę.

Kiekvieną dieną laukė vis kitos veiklos. Koledžo mokiniai pristatė savo projektą apie transporto priemonių istoriją, o vėliau visi lankėmės Mokslo muziejuje, kur akivaizdžiai pamatėme, kaip atrodė mūsų automobilių, lėktuvų ir traukinių protėviai. Kalnėniškiai pristatė skaitmeninius plakatus apie esminius sprendimus, priimtus Darbotvarkėje 2030 ir COP26, po to mišriose grupėse buvo diskutuojama, kokios problemos pačios svarbiausios ir ką reikia daryti, kad jos būtų išspręstos.

Akivaizdu, kad šio miesto šeimininkams ekologija tikrai rūpi. Lankėmės sąvartyno vietoje įsikūrusiame puikiame parke, o elektroninių prietaisų perdirbimo gamykloje įsitikinome, kiek reikia darbo jėgos ir energetinių resursų, kad sugedusių prietaisų detalės būtų perdirbtos ir taptų nauju daiktu.

Kelionės pabaigoje aplankėme daugelio svajonių miestą Paryžių. Tik liūdnoka, kad jame atsisveikinome su savo naujaisiais draugais – mokiniais ir mokytojais iš Louis Pasteur koledžo. Nekantriai laukiame pavasario, kai juos sutiksime Mažeikiuose.



Tvarus gyvenimo būdas



Magnetofono kasečių sienelė



Antrasis senų daiktų gyvenimas



Projekto tinklalaidė



STEAM projektas „Nuo sėklos iki sėklos“



1–8 klasių GMP lyderių popietė



188 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien