Stiprus kūnas stiprina protą
(T. Džefersonas)

Sveikata

Mokykloje dirba visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Džiuginta Valnickienė

Kabineto numeris – 110


Šiame skyrelyje skelbiama informacija apie sveikatą, bei mokykloje vykstančią sveikatinimo veiklą.


Rekomendacijos ir pranešimai:

• Sveika mityba
• Fizinis aktyvumas
• Užkrečiamos ligos
• Žalingi įpročiai
• Psichinė sveikata
• Ėduonies profilaktika ir burnos higiena
• Traumos.


Čia dalinuosi įvairia informacija apie sveikatą, ji yra nuolat papildoma.

https://padlet.com/vdziuga/wazoaxtjz4voljm1


Projektas „Sveikatą stiprinanti mokykla“


KOVO MĖNESIO VEIKLOS PLANAS

        Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Džiuginta  Valnickienė

   

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje  2020 m. vasario 10–13 dienomis  visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė vedė fizinio aktyvumo pamokėlę „Judėk ir būsi sveikas“ 2 klasių mokiniams. Užsiėmimo tikslas –  siekti, kad mokiniai susidomėtų ir įsitrauktų į ilgalaikę fizinio aktyvumo veiklą. Antrokai džiaugėsi, kad gerina fizinį aktyvumą, greitumą, ištvermę, lankstumą, pusiausvyrą ir emocinę savijautą.


Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje 2020 m. sausio 22 dieną pamokėlę „Augu ir keičiuosi“ 4a klasės mergaitėms vedė visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė. Pamokėlės tikslas – padėti mokinėms suvokti fizinius ir emocinius pasikeitimus lytinio brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus higienos įpročius, priimti permainas, sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą ir stiprinti pasitikėjimą savimi.


Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje sausio 8–17, 13–19 dienomis visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė vedė sveikatos pamokėles „Švarios rankytės“ 2–3 klasių mokiniams. Kalbėta apie gripo simptomus, profilaktiką, gydymą. Atšalus orams, pučiant šaltiems ir drėgniems vėjams vis dažniau pradedama sirgti įvairiomis peršalimo ligomis. Jų simptomai panašūs, todėl dažnai nekreipiama dėmesio ir tikimasi, kad negalavimas greitai praeis. Mokiniams buvo priminta, kad negalima ignoruoti aukštos temperatūros, silpnumo, galvos ir raumenų skausmo, sauso kosulio, dingusio apetito ar pykinimo. Tai gali būti gripo požymiai, kurie negydomi sukelia įvairias komplikacijas: plaučių uždegimą, smegenų ar širdies nepakankamumą. Jei temperatūra nekrinta, būtina kreiptis į gydymo įstaigą. Norėdami nesusirgti, turime kuo daugiau būti gryname ore, dažnai plauti rankas, gerti karštas liepžiedžių, aviečių, juodųjų serbentų ar čiobrelių arbatas, vitamino C, valgyti svogūną ir česnaką.


Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje sausio 8–17, 13–19 dienomis visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė vedė sveikatos pamokėles „Švarios rankytės“ 2–3 klasių mokiniams. Kalbėta apie gripo simptomus, profilaktiką, gydymą. Atšalus orams, pučiant šaltiems ir drėgniems vėjams vis dažniau pradedama sirgti įvairiomis peršalimo ligomis. Jų simptomai panašūs, todėl dažnai nekreipiama dėmesio ir tikimasi, kad negalavimas greitai praeis. Mokiniams buvo priminta, kad negalima ignoruoti aukštos temperatūros, silpnumo, galvos ir raumenų skausmo, sauso kosulio, dingusio apetito ar pykinimo. Tai gali būti gripo požymiai, kurie negydomi sukelia įvairias komplikacijas: plaučių uždegimą, smegenų ar širdies nepakankamumą. Jei temperatūra nekrinta, būtina kreiptis į gydymo įstaigą. Norėdami nesusirgti, turime kuo daugiau būti gryname ore, dažnai plauti rankas, gerti karštas liepžiedžių, aviečių, juodųjų serbentų ar čiobrelių arbatas, vitamino C, valgyti svogūną ir česnaką.


2019 metų birželio 4 d., Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje, vyko pirmosios pagalbos pratybos, kurių metu mokiniai sužinojo kas yra pirmoji pagalba. Išklausę teorinę medžiagą, patys galėjo išbandyti ir pritaikyti išklausytas žinias praktiškai. Pratybose dalyvavo 76 mokiniai, kurie mokosi aštuntose klasėse.

Visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė


Birželio 5 dieną Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos patalpose ir atvirose erdvėse vyko varžybos „Aš galiu – moku padėti“. Jos skirtos ugdyti mokyklinio amžiaus vaikų gebėjimus suteikti pirmąją pagalbą žmonėms, atsidūrusiems įvairiose sveikatai ir gyvybei pavojingose situacijose. Varžybose dalyvavo 8-ų klasių moksleiviai, susiskirstę į komandas. Jų nariai turėjo savarankiškai atlikti užduotis, susijusias su nelaimingais atsitikimais: atlikti išorinį širdies masažą, dirbtinį kvėpavimą, tinkamą nukentėjusiojo paguldymą ir transportavimą.

Be to, moksleiviai apžiūrėjo priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos patalpas, įrangą, stebėjo, kaip profesionaliai darbuotojai iš sumaitoto automobilio laisvino sužeistąjį, kaip pjaustė automobilį ir atliko kitus svarbius gelbėjimo veiksmus.

Visos moksleivių komandos, dalyvavusios varžybose, buvo apdovanotos padėkos raštais.

Gebėti suteikti reikalingą pagalbą yra pagirtinas kiekvieno žmogaus bruožas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Džiuginta Valnickienė


1937 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien