GMP programa

 
Gamtosauginių mokyklų programa>

GMP planas 2020-2021 m.m.


2020-12-03

Džiaugiamės, kad dalyvavote Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojamoje Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje. Visų organizatorių vardu keliauja sveikinimai Jums, bei puikiai pasirodžiusiems Jūsų mokyklos mokiniams! Linkime, kad plačios aplinkosaugos žinios virstų teisingais įpročiais gamtos labui.


2020-10-05 Gyvūnų globos diena

Ši diena mokykloje yra tradicinė. Metai buvo skirti graužikus auginantiems mokiniams ir jų augintiniams. Deja, sudėtinga situacija dėl  koronaviruso pakoregavo veiklas. Mokiniai negalėjo susinešti augintinių į mokyklą, bet projektą apie graužikus atliko ir pristatė mokyklos televizoriuose.  Buvo primintos  5 gyvūnų laisvės. Pasirodo, 15  proc. mokinių augina graužikus. Populiariausias tarp augintinių –  graužikas žinduolis, kiškinių būrio atstovas – triušis. Mokiniai augina 7 graužikų rūšis.

1–2 klasių  mokiniai piešė piešinius, kuriuose matėsi ne tik augintinis, bet ir meilė jam. –4 klasių mokiniai kūrė knygas apie savo augintinius. Knygutės eksponuojamos mokyklos bibliotekoje ir džiugins ne vieną jos lankytoją.


2019 m. gegužės 8 dieną mūsų mokyklai teko garbė organizuoti gamtosauginių mokyklų projekto žaliųjų vėliavų įteikimą. Šventėje dalyvavo 14 rajono švietimo įstaigų ir svečiai iš Skuodo rajono Ylakių  gimnazijos. Vėliavas įteikė Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius. Mūsų mokyklai įteikta 14 Žalioji vėliava.

Sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė R.Arbatauskienė, Mažeikių miesto meras V. Macevičius, aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Z. Kristutis, Švietimo skyriaus vyr. specialistė N.Zakalskienė. Visus svečius  pasveikino  ir mūsų mokyklos mokinių koncertas. Džiaugiamės ir sveikiname visą mokyklos bendruomenę!

http://budas.lt/regionu-naujienos/budas-zemaiciu/32200-mazeikiu-ugdymo-istaigos-aktyviausios-gamtosaugos-projektuose>


2019 m. balandžio 18 dieną mokyklos aktų salėje rinkosi pirmokai ir penktokai, kurie pristatė savo klasės gamtosauginės mokyklos (GMP) kodeksus. Mokyklos administracija, tėveliai džiaugėsi vaikų siekiais saugoti gamtą. Mokyklos prezidentė palinkėjo nepamiršti savo pažadų kasdieniame gyvenime.  Dėkojame  už įdomius ir  kūrybingus  pristatymus.


2018 m. gegužės 16 d. Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos bendruomenė apdovanota tarptautine Gamtosauginių mokyklų programos apdovanojimais – 13-ąja Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu. Sveikiname!

Dėl apdovanojimo Aplinkosauginio švietimo fondo Žaliąja vėliava ir sertifikatu  

Sąrašas


Tarptautinė gamtosauginių mokyklų programa (GMP) – gerai žinoma ir pripažinta visoje Europoje programa, kurios dalyvių skaičius sparčiai auga. Šią programą Lietuvoje koordinuoja oficialus tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo atstovas – visuomeninė organizacija Lietuvos Žaliųjų judėjimas. Šioje programoje Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla dalyvauja jau 10 metai.

          GMP tikslas – kelti moksleivių sąmoningumą aplinkosaugos srityje, atkreipti jaunosios kartos ir vietinės bendruomenės dėmesį į neigiamus ekonominės plėtros padarinius, derinant klasės, mokyklos ir bendruomenės veiksmus. Sukurti aplinkosauginio valdymo sistemą, kuri pagerintų mokyklos ir jos aplinkos būklę. Programa  įtraukia į aplinkosauginę veiklą ne tik moksleivius, mokytojus, mokyklos aptarnaujantį personalą, bet ir šeimas bei vietinę bendruomenę.


Atsiųsti skaidres apie tarptautinę gamtosauginių mokyklų  programą čia>


Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos GMP kodeksas 

  

Kur gamta švari – ten mes,
Kur Venta skaidri – ten mes.
Tad kodėl gi Tu, Žmogau,
Taip nesaugai,kas gražu?
Jei prišiukšlino – surink,
Jei nukirto – atsodink,
Jei netaupo – tu taupyk.
Gamtai gera padaryk!
Tereikia tik noro,drąsos,
Ir daug ką mes galim pakeisti,
Juk esam vaikai šios gamtos
Ir nykt jai negalime leisti!
Kur gamta švari – ten mes,
Kur Venta skaidri – ten mes.
Tad kodėl gi Tu, Žmogau,
Taip nesaugai,kas gražu?
Jei prišiukšlino – surink,
Jei nukirto – atsodink,
Jei netaupo – tu taupyk.
Gamtai gera padaryk!
Tereikia tik noro,drąsos,
Ir daug ką mes galim pakeisti,
Juk esam vaikai šios gamtos
Ir nykt jai negalime leisti!
 Autoriai: 2005 m.m. 3 b ir 8 a kl. mokiniai.

Redagavo: mokytoja D.Misevičienė.

Muziką kūrė: E. ir R. Dauniai

  


Gyvūnų globos diena Kalnėnų pagrindinėje mokykloje. 2018 m.


Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos GMP planas 2018-2019 m.m.


2018-11-19 — 2018-11-23 Gamtosauginė veiksmo savaitė

Lapkričio 19-23 dienomis  mokykloje praūžė gamtosauginė  veiksmo savaitė. Visą savaitę mus vienijo  spalvos. Geltona apranga  simbolizavo  Saulę, mėlynos spalvos apranga  vienijomės su vandeniu ir oru. Raudonos spalvos drabužiais  apsirengėme gerbdami ugnį, žalios spalvos –  visus augalus.

Klasių valandėlių metu vyko įvairiausios veiklos: pokalbiai „Kuo aš  galiu prisidėti prie gamtos išsaugojimo“, plakatų, šūkių, projekto „Vaikystė“ kūrimas, filmų peržiūra ir aptarimas, linkėjimų Žemei rašymas. Labai originali veikla – savo  ekologinio portreto kūrimas. Iš antrinių žaliavų mokiniai  gamino šiukšlinukus, pieštukines, paveikslus. Keliose klasėse vyko viktorinos,  diskusijos nagrinėjant ekologinių problemų sprendimo būdus.


2017-10-09 Gyvūnų globos diena

2017 m. spalio 9 dieną Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko konferencija „Mano augintinis-mano draugas“. Šis renginys skirtas gyvūnų  globos dienai. Šiais metais renginyje dalyvavo šuniukai ir jų šeimininkai. Sulaukėme 15 labai gražių šuniukų. Mieliausiu šuniuku renginyje buvo išrinkta 7 c klasės mokinio Gvido Briliaus kalytė Aira. Šeimininkai juos pristatė. Renginį vedė 7 c klasės mokinės Granta Lemežytė ir Vaiva Pociūtė. Gyvūnų laisves ir paveikslą “Mylėk ne tik savo augintini, bet ir aplinką” pristatė jaunieji gamtininkai. Pagal surinktus duomenis mūsų mokykloje šuniukus augina 48 procentai moksleivių. Surinkome 161,84 euro.
Ačiū visiems už dalyvavimą.

7788 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien