Mažeikių Kalnėnų progimnazija

2023–2024 m. m.

2024-02-29 Konkursas „Piešinys Valentinui 2024“

8d klasės mokinė Smiltė Švažaitė (mokytoja Danutė Prokopčukienė) tapo Mažeikių moksleivių namų organizuoto respublikinio konkurso „Piešinys Valentinui 2024“ nugalėtoja – tarp 5–8 klasių mokinių jos kompiuterinis piešinys pelnė II vietą. Sveikiname!

2024-02-23 Vilniaus knygų mugė

LITEXPO vykusi didžioji Baltijos šalių literatūros šventė – Vilniaus knygų mugė, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje Šis skaitymą populiarinantis ir jį švenčiantis renginys kasmet į susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, diskusijas, koncertus, parodas, kūrybinius užsiėmimus ir kitas kultūrines veiklas sukviečia lankytojus iš visos Lietuvos.
Mūsų mokyklos moksleiviai gerų emocijų kupini 2024 vasario 23 dieną išvyko į minėtą renginį, ir dar puikesnėmis emocijomis, slėpdami nuovargį, grįžo į namus. Smagu buvo matyti spindinčias akis, autobuse vartant įsigytas knygas, klausytis dalijimosi įspūdžiais ir kelionės laiką trumpinančių dainų.

2024-02-15 Padėka už puikų mokyklos lankymą

Nuoširdžiai dėkojame mūsų mokiniams už puikų mokyklos lankymą 2023-2024 m. m. I pusmetį.

2024-02-14 Pamoka kitoje erdvėje

Vasario 14 dieną 4c klasės mokiniai (mokytoja D. Tamošauskienė) sportavo Mažeikių boulinge. Pamokos tikslai – išbandyti netradicinę fizinio aktyvumo formą, mokytis leisti fiziškai aktyvų laisvalaikį. Mokiniai patyrė daug teigiamų įspūdžių, sportuodami mokėsi saugaus ir gražaus elgesio.
Pamoka buvo ypatingai įdomi ir vertinga!

2024-02-13 Edukacija

Užgavėnės – tradicinė lietuvių šventė, kurios metu siekiama paminėti žiemos pabaigos laikotarpį.
Vasario 13 dieną 4c klasės mokiniai (mokytoja D. Tamošauskienė) Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje dalyvavo edukacijoje „Užgavėnių šurmulynės“. Visi turėjo vieną tikslą – išgąsdinti žiemą. Mokiniai klausėsi D. Čepauskaitės knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“ eilėraščio „Sena spinta“, dalyvavo kaukių gaminimo edukacijoje ir Užgavėnių šurmulynėje, dainavo smagias daineles, skanavo blynų su uogiene.
Žiema tikrai išsigando skambių mokinių dainų, šokių ir nuostabių kaukių!

2024-02-13 Užgavėnės

Sukurnėjo, atsiūlino, atšlepeno Kalnėnų progimnazijoje į Užgavėnes – vieną gražiausių žiemos švenčių – įvairiausi persirengėliai: velniai, raganos, mekenantys ožiai, „žydeliai“.
Šviesos saulės išsiilgę, jie suskubo žiemą iš kiemo varyti. Tad nuo ankstaus ryto skambėjo linksma muzika. Žiūrėdami filmuotą medžiagą, 5–8 klasių mokiniai per pirmą pamoką aptarė Užgavėnių tradicijas, šoko, žaidė liaudies žaidimus. Vėliau dalyvavo viktorinoje, kur išsiaiškino, kad blynas – tai sugrįžtančios saulės simbolis.
Persirengėliai vis nestigo vietoje, o krėsdami visokias išdaigas turėjo progą pademonstruoti savo kūrybingumą ir pasigaminti po unikalią kaukę. Buvo surengta gražiausių kaukių paroda. Ilgosios pertraukos metu progimnazijos stadione grupelė persirengėlių katile ugnį kūreno ir laukė mokinių, kurie ugnin metė lapelius, į kuriuos buvo užrašę savo blogas mintis ir darbus. Mokinių tikslas labai kilnus – siekė pavasarį sutikti atgimę gražiems darbams.
Po ilgosios pertraukos vyko „Blynų kepimo ir valgymo fiesta“. Mokiniai dalijosi ne tik savo šeimos blynų receptais, bet ir kvietė paragauti gardžiai kvepiančių „širdelių“.
Fizinio ugdymo pamokose siautėjo lašininis su kanapiniu, visi laukė pastarojo pergalės.
Tad džiaugsmingai nusiteikę mėginome prisišaukti pavasarį, kad greičiau sugrįžtų šviesa ir gėris.
Nuoširdžiai dėkojame visai mokyklos bendruomenei, įsijungusiai į šios dienos veiklas.

2024-02-13 Olympis 2023 – rudens sesija

2023 metais vyko edukacinių konkursų „Olympis 2023 – rudens sesija“. Konkurse dalyvavo 34 mūsų progimnazijos 1–8 klasių mokiniai. Gauti 104 diplomai (I, II ir III laipsnio), 7 padėkos, 32 tušinukai, 19 skirtukų. Už aukščiausius pasiekimus 6 mokiniai iškovojo medalius. Mūsų medalininkai: 1b klasės mokinys Dominykas Narkus (mokytoja Dalia Senkuvienė), 3c klasės mokinės Liepa Šorytė ir Luka Daugnoraitė (mokytoja Jūratė Lupeikienė), 3d klasės mokinė Urtė Vidmantaitė (mokytoja Jolanta Budrienė), 4c klasės mokinys Deivydas Vilčinskis (mokytoja Dalia Tamošauskienė), 8a klasės mokinė Ieva Bartušytė. Dėkojame pradinių klasių mokytojoms, anglų kalbos mokytojoms Editai Piilberg, Jolantai Meirytei Stugei, Jovitai Skerienei ir Ievos Bartušytės mokytojams. Sveikiname mokinius ir mokytojus.

2024-02-12 Kitokia pilietiškumo pamoka

Vasario 12 d., artėjant Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, progimnazijos būrelio „Valstybė – tai Mes!“ mokiniai (vadovė Jolanta Slančiauskienė) dalyvavo kitokioje pilietiškumo pamokoje: susitikime su Europos Parlamento nariu, istoriku, Vasario 16-osios Akto atradėju prof. Liudu Mažyliu Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje. Vyko diskusija apie Europos Sąjungą, jos istoriją, nūdienos iššūkius demokratijai ir ES vienybei, apie istorinės atminties svarbą suvokiant šiandienos įvykius Lietuvoje ir Europoje. Profesorius taip pat papasakojo apie Europos Parlamento darbo pobūdį bei Vasario 16-osios Akto atradimo aplinkybes. Dėkojame Merkelio Račkausko gimnazijos MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) programos komandai už kvietimą dalyvauti. Būrelis „Valstybė – tai Mes“ sveikina progimnazijos bendruomenę su artėjančia Valstybės atkūrimo diena, linkėdamas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ryžto: „Aš esu pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai“.

2024-02-12 Čarlzo Darvino gimtadienis

Vasario dvyliktą dieną klasių atstovai rinkosi į biologijos kabinetą paminėti Čarlzo Darvino 215-ąsias gimimo metines. Skaidres apie šį asmenį sukūrė ir pristatė Darija Mažonaitė (8a klasė). Bet kas jis toks? Jo pilnas vardas Čarlzas Robertas Darvinas, jis žymus anglų biologas, gamtininkas, geologas ir keliautojas.
Č. Darvinas buvo mokslininkas, įrodęs, jog žmonės labai panašūs į gyvūnus, tik skiriasi jų sudėtingumas. Ir Č. Darvino iškelta evoliucijos teorija pasitvirtino. Jis taip pat parašė knygą „Rūšių atsiradimas“, apie naujų rūšių susidarymą. Klausimas: „Ar kas nors šiais laikais darytų darbą, kuriuo niekas netikėtų?“
Po pristatymo į iškilusius klausimus atsakė biologijos mokytoja J. Fridrikienė. Klasių atstovai gauta informacija pasidalins su savo bendraklasiais.

2024-02-09 100 dienų mokykloje

Prabėgo 100 dienų, kai pirmokai pradėjo ilgą mokymosi kelią, kupiną naujų žinių ir iššūkių, todėl 1a klasėje (mokytoja Rasa Daugėnienė) vasario 9 d. skambėjo nuoširdus vaikų juokas šventėje „100 dienų mokykloje“. Į šią kelionę vaikus lydėjo netikėtas svečias – Pepė Ilgakojinė. Ji džiugiai visus vaikus įtraukė į linksmas užduotis, kurias vaikai atliko grupėse, galvojo pavadinimą, sakė šūkį, po to dėliojo dėliones apie profesijas, kartojo geometrines figūras, mokėsi pažinti gyvūnus, dėliojo skaičių 100 iš įvairių detalių, darė tyrimą su lašiukais. Mokytoja savo mokinius pasveikino įteikdama dovanų knygelę „100 dienų, kaip pirmokas jau esu“.
Šventinę nuotaiką padėjo kurti ir tėveliai, papuošdami vaikų aplinką. Vaikus nudžiugino tėvelių laiškas su palinkėjimais ir, žinoma, vaišės.
Ačiū klasės bendruomenei už komandinį darbą, bendradarbiavimą. Diena buvo linksma, kupina emocijų, atradimų ir kūrybos. Vaikai buvo laimingi!

2024-02-09 Iniciatyva „Merginos moksle“

Šiaulių techninės kūrybos centras vasario 9 d. kvietė šalies moksleivius į jau ketvirtus metus organizuojamą iniciatyvą, skatinančią merginų įsitraukimą į STEAM sritį – „Merginos moksle“. Kalnėnų progimnazijos aštuntokės (chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) turėjo galimybę nuotoliniu būdu susipažinti su iš pirmo žvilgsnio labai vyriškomis profesijomis: mechanikos inžinierės, funkcinio maisto mokslininkės, gydytojos hematologės, inžinierės technologės ir technologijų plėtros projektų vadovės.
Ši iniciatyva jau ketvirtus metus organizuojama norint paminėti vasario 11 – Tarptautinę mergaičių ir moterų moksle dieną.
STEAM yra praeitis, dabartis ir ateitis. Idomios ir įkvepiančios merginų sėkmės istorijos dar kartą patvirtino, kad KIEKVIENA MERGAITĖ GALI TAI PADARYTI.
Savo sėkmės istorijas pristatė Simona Skėrė, NMF METAL produktų vystymo vadovė, KTU mechanikos inžinerijos doktorantė, dr. Paulina Martusevičė, funkcinio maisto mokslininkė, vyresnioji mokslo darbuotoja Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centre, VU ir VDU Botanikos sode, Asta Povilauskienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja hematologė, Toma Šapalaitė, „Orlen Lietuva“ inžinierė technologė, chemijos bakalauras VU, Tvariųjų finansų magistrantūros studijos VU.

2024-02-09 Stalo teniso varžybos

Vasario 9 dieną Telšiuose vyko Lietuvos mokyklų žaidynių stalo teniso varžybos. Mūsų progimnazijos sportinę komandą sudarė Rusnė Kavaliauskaitė (5a kl.), Nida Kavaliauskaitė (7a kl.) ir Augustė Švažaitė (7c kl.). Stalo tenisininkės iškovojo 3 vietą ir pasipuošė bronzos medaliais. Sveikiname nugalėtojas!

2024-02-07 Susitikimas

2024 m. vasario 7 dieną Telšių AVPK Mažeikių RPK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja-bendruomenės pareigūnė Audronė Jurdonaitė 5–8 klasių mokinių tėveliams skaitė pranešimą „Narkotinės psichotropinės ir kitos psichoaktyvios medžiagos“. Dalyviai turėjo galimybę sužinoti apie jaunimui pavojingas medžiagas, jų paplitimą, vartojimą Lietuvoje ir mūsų rajone. Bendruomenės pareigūnė atsakė į tėvams aktualius klausimus.

2024-02-02 Šimtą dienų mokyklėlėn einu

Šimtas dienelių ėjo, praėjo, skaičiai rikiavos, raidės byrėjo. 1b klasės mokiniai (mokytoja Dalia Senkuvienė) vasario 2 dieną atšventė 100 dienų mokykloje. Tai mūsų visų draugystės, svajonių ir patirčių dienos. Nuo pat ankstyvo ryto klasėje vyko šventinis šurmulys. Tądien visa kūrybinė veikla buvo susijusi su skaičiumi 100: pasidarėme karūnas ir jomis pasipuošėme, pasigaminome akinukus „100“, mąstėme ir rašėme „100 aplink mane“. Meniškai ir kūrybingai kūrėme „100“ iš įvairiausių priemonių. Išbandėme žurnalisto ir rašytojo profesijas. Diena buvo smagi ir kūrybinga. Vaikus nudžiugino dovanėlės, staigmenos.
Dėkojame tėveliams už pagalbą!

2024-02-01 Meninio skaitymo konkursas (rajono etapas)

Vasario 1 dieną Kalnėnų progimnazijoje vyko Lietuvos 5–8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas (rajono etapas). Jame dalyvavo 15 geriausių rajono skaitovų, atvykusių iš Sodų pagrindinės mokyklos, Senamiesčio, Pavasario, „Ventos“ progimnazijų, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir, be abejo, kalnėniškiai: Mikas Sladkevičius (6b) ir Salomėja Pocevičiūtė (7d).
Susirinkusiuosius sveikino progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, sėkmės linkėjo vertinimo komisijos pirmininkė Živilė Nagienė – Gabijos gimnazijos teatro mokytoja. Renginį vedė Gustė Zubavičiūtė (7d) ir Ridas Mačys (8b).
Nors pirmąją vietą užėmė Pavasario progimnazijos skaitovė, mes džiaugiamės mūsiškių sėkme – Salomėjos užimta III vieta ir smagiu Miko pasirodymu.
Skaitovų mokytoja Daiva Misevičienė.

2024-01-29 Meninio skaitymo konkursas

Sausio 29 dieną Kalnėnų progimnazijoje vyko lietuviško žodžio šventė – 5–8 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas. Reikli, bet geranoriška vertinimo komisija priėmė sprendimą – I-ąją vietą skirti 6b klasės mokiniui Mikui Sladkevičiui ir 7d klasės mokinei Salomėjai Pocevičiūtei. Šie skaitovai atstovaus mūsų mokyklai rajoniniame meninio skaitymo konkurse.
II-jąją vietą užėmė Denas Arefjevas (5e), Dominykas Bernotas (6a), ir Viltė Brazytė (7a); III-ąją – Liucijus Paulauskas (5a), Ugnė Katarskytė (7b) ir Ugnė Jakutytė.
Dėkojame konkurso dalyviams: Rusnei Kavaliauskaitei (5a), Rugilei Imlaitei (5d), Atėnei Pogojutei (5e), Kotrynai Antanavičiūtei (8c).
Ypatinga padėka skaitovus ruošusioms lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms: Liudmilai Andrijauskienei, Loretai Gedvilienei, Editai Jagminienei, Daivai Misevičienei, Rasai Tikniuvienei.

2024-01-26 Stalo teniso varžybos

Sausio 26 dieną Senamiesčio progimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių stalo teniso varžybos. Mūsų progimnazijos sportinę komandą sudarė Rusnė Kavaliauskaitė (5a kl.), Nida Kavaliauskaitė (7a kl.) ir Augustė Švažaitė (7c kl.). Stalo tenisininkės laimėjo 1 vietą ir teisę toliau varžytis zoninėse varžybose.

2024-01-25 „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

Sausio 25 d. Pavsario progimnazijoje vyko tarpmokyklinės „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Aštuoniose estafetėse jėgas išbandė mūsų mokyklos rinktinės mokiniai: Neila Vilimaitė, Ieva Žilėnaitė, Emillė Andrėkutė, Eivydė Paulauskaitė, Amelija Andriušaitytė, Žemyna Kumžaitė, Urtė Vidmantaitė, Paulina Vaičkutė, Gabrielė Jakovliovaitė, Kristupas Andrėjauskas, Radvilas Banevičius, Artas Žukauskas, Rokas Butkus, Elijus Pocius, Elijus Karnatovas, Mažvydas Majauskas, Matas Valantinavičius, Klaudijus Razma.
Po atkaklios kovos mūsų komanda iškovojo II vietą. Sveikiname komandą su gražia pergale!

2024-01-25 Anglų k. popietė

Sausio 25 dieną Ventos progimnazijoje vyko rajoninė penktų klasių mokinių anglų kalbos popietė „English is Fun“. Šioje popietėje dalyvavo Kalnėnų progimnazijos mokiniai Rusnė Kavaliauskaitė, Akvilė Jagminaitė (5a kl.), Ieva Vaškytė, Elijus Urbonas (5c kl.), Atėnė Pogojutė (5e kl.), kurie šauniai save pristatė kaip komandą, dalyvavo interaktyviose užduotyse anglų kalba. Popietė praėjo šauniai, puoselėjant norą gilinti anglų kalbos žinias.

2024-01-25 Apsilankymas Gabijos gimnazijoje

Sausio 25 dieną 7c klasės mokiniai kartu su klasės vadove Daiva Valante lankėsi Mažeikių Gabijos gimnazijoje. Mokiniai daugiau sužinojo apie gimnazijos veiklą, gimnazistų „gyvenimą“, gimnazijos erdves ir žaliąjį kampelį. Septintokai liko sužavėti. Nuoširdžiai AČIŪ gimnazijos direktoriui E. Vaičiuliui, kolektyvui už šiltą ir svetingą priėmimą.

2024-01-23 Rajoninė matematikos ir informatikos viktorina

Antradienį, sausio 23 dieną, Mažeikių Kalnėnų progimnazijos Tiksliųjų mokslų metodinė grupė organizavo nuotolinę rajoninę matematikos ir informatikos viktoriną, skirtą 6–8 klasių mokiniams. Joje geriausiai matematines ir informatikos užduotis sprendė ir I vietą užėmė Mažeikių Pavasario progimnazijos komanda, II vietą – Mažeikių „Ventos“ progimnazijos komanda, III vietą – Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos komanda. Sveikiname laimėtojus ir jų mokytojus!
Dėkojame visiems viktorinos dalyviams – Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos, Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos, Mažeikių r. Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio progimnazijos, Mažeikių Kalnėnų progimnazijos, Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos komandoms – ir mokytojams, padrąsinusiems savo mokinius.

2024-01-22 Klasės valandėlė

6a klasės valandoje (mokytoja Snieguolė Vitkevičienė), skirtoje UK, lankėsi Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas Rokas Lindenis.
Rokas šiemet pelnė stipriausio Lietuvos ugniagesio gelbėtojo titulą ir iškovojo aukso medalį. Taip pat šiais metais JAV, Majamyje vykusiame 32-ajame Pasaulio stipriausiojo ugniagesio čempionate iškovojo du aukso medalius – kaip stipriausios pasaulyje Lietuvos rinktinės ugniagesys gelbėtojas ir kaip geriausios komandos kategorijoje.
Jis papasakojo mokiniams apie ugniagesio gelbėtojo darbą, ugniagesybos sportą, savo profesinius pasiekimus dalyvaujant Lietuvos ir pasaulio Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose.
Šeštokai stebėjo vaizdinę medžiagą apie varžybas, matavosi ugniagesio aprangą, atidžiai apžiūrėjo čempiono apdovanojimus – medalius ir monetas.
Užsiėmimo metu šeštokai prisiminė, kaip elgtis, kad būtų išvengta gaisro ir ką daryti, jam kilus, sužinojo apie gesintuvus, jų rūšis, būtinybę turėti namuose.

2024-01-18 Šachmatų varžybose II vieta!

Sausio 18 d. Mažeikių Pavasario progimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių mišrių komandų šachmatų varžybų rajoninis etapas. Jame Kalnėnų progimnazijos komanda – Salomėja Pocevičiūtė (7d kl.), Martynas Šaulys (8d kl.), Jokūbas Reivytis (8d kl.), Arnas Žadeikis (8d kl.) (fizinio ugdymo mokytojai Vilma Liupšienė ir Renatas Kateiva) – iškovojo II vietą.
Sveikiname!!!

2024-01-18 „Bebras 2023“

2023 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 1–8 klasių mokiniai tradiciškai dalyvavo 20-ajame tarptautiniame informatinio mąstymo konkurse „Bebras“. Mokiniai, spręsdami įdomias ir žaismingas užduotis, „pasimatavo“ savo žinojimą su klasės draugais, Mažeikių r. savivaldybės ar šalies mokiniais.
1–3 vietas Mažeikių r. savivaldybėje užėmę mokiniai:
1 klasių grupė:
1b klasės mokiniai Džesika Jaroščuk – 1 vieta, Domantas Dovydauskas – 3 vieta (mokytoja Dalia Senkuvienė), 1a klasės mokinys Jogundas Paulauskas – 2 vieta (mokytoja Rasa Daugėnienė).
2 klasių grupė:
2c klasės mokinės Gabija Krivickaitė – 1 vieta, Aurėja Lingytė ir Lėja Šidlauskaitė – 2 vieta, (mokytoja Nida Gudavičienė).
3 klasių grupė:
3c klasės mokiniai Nedas Čiutys – 1 vieta, Liepa Šorytė – 3 vieta (mokytoja Jūratė Lupeikienė), 3d klasės mokinys Herkus Žutautas – 2 vieta (mokytoja Jolanta Budrienė).
4 klasių grupė:
4b klasės mokinės Ūla Tankūnaitė – 1 vieta, Liepa Vindašiūtė – 3 vieta (mokytoja Zina Brazienė).
5 klasių grupė:
5e klasės mokinys Denas Arefjevas– 3 vieta, 5b klasės mokinė Aistė Jonkutė – 3 vieta (mokytoja Danutė Prokopčukienė), 5b klasės mokinys Ugnius Poškevičius – 3 vieta (mokytoja Vlada Jaroščukienė).
6 klasių grupė:
6b klasės mokinys Rimvydas Mockus – 2 vieta (mokytoja Danutė Prokopčukienė), 6c klasės mokinys Simonas Šmitas – 2 vieta (mokytoja Vlada Jaroščukienė).
7 klasių grupė:
7b klasės mokinė Ugnė Katarskytė – 1 vieta (mokytoja Danutė Prokopčukienė), 7b klasės mokinys Modestas Balsys – 2 vieta, 7d klasės mokinė Smiltė Želvytė – 3 vieta (mokytoja Vlada Jaroščukienė).
8 klasių grupė:
8d klasės mokiniai Domantas Martinaitis – 1 vieta, Martynas Šaulys – 2 vieta (mokytoja Danutė Prokopčukienė), 8b klasės mokinė Neringa Sabaliauskaitė – 2 vieta (mokytoja Vlada Jaroščukienė).
Sveikiname!!!

2024-01-15 Nuotolinė pamoka

2024 m. sausio 15 dieną progimnazijos 5–6 klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje ,,Skaidri visuomenė – stipri valstybė“. Ją vedė ir savo žiniomis apie korupciją, jos rūšis, mažinimo priemones dalinosi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, specialioji agentė patarėja Rita Šikšnienė. Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti žinias, ,,pasimatuoti“ specialiojo agento profesiją.
Pamoką organizavo socialinės pedagogės Renata ir Daiva.

2024-01-15 „Bėgame už laisvę!“

Kviečiame netradiciškai minėti Vasario 16-ąją ir dalyvauti tradiciniame bėgime „Bėgame už laisvę!“. Išankstinė registracija vyksta interneto puslapyje www.mazeikiubegimai.lt arba www.begimotaure.lt iki 2024 m. vasario 14 d. 23:59 val.

2024-01-14 „Gyvybės ir mirties kelias“

Sausio 14-ąją Kalnėnų progimnazijos generolo Povilo Plechavičiaus 801 kuopos jaunieji šauliai dalyvavo tradiciniame XXXII pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties kelias“ (Vilniuje). Prieš Laisvės gynėjų dienai skirtą bėgimą šauliai Antakalnio kapinėse žvakes uždegė ir tylos minute pagerbė Sausio 13-osios aukų ir pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio amžinojo poilsio vietas.

2024-01-12 Sporto turnyras

Sausio 12 dieną progimnazijoje vyko 5e ir 7c klasių mokinių sporto turnyras, skirtas Laisvės gynėjų dienai – Sausio 13-ajai paminėti. Mokiniai varžėsi estafečių ir virvės traukimo rungtyse. Nugalėjo draugystė!
Fizinio ugdymo mokytojai Vilma ir Renatas.

2024-01-13 Laisvės gynėjų diena

Sausio 12-osios rytą Kalnėnų progimnazijos bendruomenę pasitiko generolo P. Plechavičiaus vardo 801 šaulių kuopos garbės sargyba, languose plazdėjo visuotinės pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“ (anksčiau žinomos pavadinimu „Atmintis gyva, nes liudija“) žvakių liepsnelės, skambėjo patriotinės dainos, istorinę atmintį ir pasididžiavimo savo šalimi jausmą stiprino mokytojų mokiniams pasakojami to meto asmeniniai išgyvenimai, trumpametražiai filmai. Stebėta tiesioginė Sausio 13-osios minėjimo transliacija iš Vyriausybės rūmų ir pamoka su kultūros istoriku Aurimu Švedu.
„Laisvė yra brangiausia vertybė, ji leidžia svajoti, suteikia galimybę rinktis ir įgyvendinti savo troškimus. Branginkime ją ir jos gynėjų atminimą.“

2024-01-10 „Dainų dainelė“

Sausio 9-ąją Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ I turas (rajono). Mažeikių Kalnėnų progimnazijai jame atstovavo solistė Barbora Reivytytė (2b kl.) ir muzikos mokytoja Roma Skirmontienė.
Sveikiname ir didžiuojamės, kad Barbora ir mokytoja Roma drąsiai rungiasi su meno ir muzikos mokyklų ugdytiniais. Šaunuolės!

« 5 »
1544 lankytojai aplankė iš viso 5 lankytojai aplankė šiandien