Mažeikių Kalnėnų progimnazija

2023–2024 m. m.

2024-06-26 Olimpiadų laimėtojų apdovanojimai

SVEIKINAME IR DIDŽIUOJAMĖS
Birželio 26 d. respublikinėse olimpiadose ir konkursuose bei jų regioniniuose turuose dalyvavę moksleiviai, pasiruošti jiems padėję mokytojai ir mokyklų vadovai buvo pakviesti į Renavo dvaro sodybą. Čia surengta olimpiadų laimėtojų apdovanojimų ceremonija.
Mokinius, mokytojus ir įstaigų vadovus sveikino, padėkos raštus bei atminimo dovanas įteikė Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, LR Seimo narė Laima Nagienė.
Didžiuojamės savo mokine Smilte Švažaite (8d kl.), jos mokytoja Jūrate Fridrikiene, garsinančiomis Kalnėnų progimnaziją ir Mažeikių rajoną.

2024-06-14 Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-osios rytą mūsų progimnazijos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Traukinys į nežinią...“, skirtoje paminėti Gedulo ir vilties dieną.
Pilietinės iniciatyvos tikslas – prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones, puoselėti istorinę atmintį apie ištremtus į Sibirą, išvežtus į lagerius artimuosius: senelius, prosenelius bei kitus giminaičius ar pažįstamus.
Siekėme, jog būtų puoselėjama ir saugoma istorinė atmintis.

2024-06-13 STEAM „Mano arbatos pakelis“

Mokslo metams baigiantis 6b klasės mokiniai matematikos pamokose pakartojo stačiakampio gretasienio išklotinę bei jos ploto skaičiavimą ir ėmėsi kūrybinio darbo – pagaminti savo arbatos dėžutę. Apžvelgę jau esamas parduotuvių vitrinose dėžutes, mokiniai pasijuto kaip tikri dizaineriai ir sukūrė savo arbatos dėžutę. Projektą užbaigėme darbų pristatymu ir arbatos gurkšnojimu.

2024-06-11 „KALNĖNŲ SPINDULYS –2024“

2024 m. birželio 11-osios vakarą Kalnėnų progimnazijoje vyko 5-8 klasių tradicinė pasiekimų šventė „Kalnėnų spindulys“.
Gausiai susirinkusius dalyvius sveikino progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, LR Seimo narės Laimos Nagienės patarėja Miranda Grigonienė, Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas.
Renginyje apdovanoti geriausiai besimokantys mokiniai, olimpiadų, konkursų, varžybų prizinių vietų laimėtojai. Akademiškiausio mokinio ir mokyklos lyderio nominacijos įteiktos Smiltei Švažaitei (8d kl.). 5-8 kl. koncentre už puikų ir labai gerą mokymąsi apdovanoti 49 mokiniai, už puikius pasiekimus konkursuose ir olimpiadose apdovanoti 56 mokiniai, 66 mokiniai tapo „100 dešimtukų“ klubo nariais, 2 mokiniai - ,,200 dešimtuko” klubo nariais, t. y. per mokslo metus surinko atitinkamą skaičių dešimtukų. 15 (5–8 kl.) mokinių apdovanoti už itin atsakingą požiūrį į socialinę-pilietinę veiklą.
Mieli Mokiniai, Tėveliai, Mokytojai, dėkojame už Kalnėnų progimnazijos vardo garsinimą!

2024-06-10 Progimnazijoje sporto ir sveikatingumo diena

2024 m. birželio 10 d. Mažeikių miesto Pavenčių paplūdimio poilsio zonoje. vyko 5–8 klasių sporto-sveikatingumo diena. Renginio tikslas – skatinti mokinių bendravimą ir bendradarbiavimą, formuoti fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos įgūdžius.
Rytas buvo pradėtas visų klasių grupine mankšta.
Nuotaikingai vyko sportinių žaidimų ir linksmųjų estafečių varžybos.
Penktokai ir šeštokai rungtyniavo kvadrato varžybose, vyresnieji noriai žaidė paplūdimio tinklinio, krepšinio žaidimus.
Mokiniai turėjo galimybę sužaisti šaškių bei šachmatų partijas.
Aktyvią dieną vainikavo mokinių ir mokytojų virvės traukimo varžybos. ❣️Nugalėjo draugystė ir gera nuotaika.
Tariam nuoširdų AČIŪ progimnazijos šaulių būrio nariams už pagalbą vykdant varžybas. Džiaugiamės ir dėkojam visiems gausiai susirinkusiems ir dalyvavusiems šventėje.
Iki malonaus susimatymo kitais mokslo metais.
Fizinio ugdymo mokytojai Vilma ir Renatas.

2024-06-05 (Ki)tokios pamokos

Progimnazijos jaunieji šauliai birželio 5-ąją pavertė iššūkių, naujų žinių ir potyrių kupina diena.
Dalyvauta edukacinėse veiklose su šauliais, kurie ne tik pakvietė 5–8 klasių mokinius į 8 km žygį, bet ir parengė kariškų kliūčių ruožus: reikėjo prašliaužti pro ištemptą tinklą, persikelti virvėmis per „upelį“, iš duotų detalių sudėti šulinį, įveikti meninių gebėjimų ir išradingumo testą.
Veikloms einant į pabaigą, vaikai vienbalsiu tvirtino, jog tokios pamokos labai įdomios.
Aktyvi veikla nebus pamiršta.
Dėkojame jauniesiems šauliams ir jų vadui Stasiui Pauliukui.

2024-05-29 Turiningai praleista diena

Gegužės 29 dieną 5e ir 6a klasių mokiniai (klasių vadovės Daiva Misevičienė ir Snieguolė Vitkevičienė) išvyko į netolimą, bet labai turiningą kelionę.
Pradžioje aplankytas jau 30 metų gyvuojantis Klaipėdos botanikos sodas. Edukatorė penktokus supažindino su augalų įvairove, ragino paragauti vaistažolių, papasakojo apie nuodinguosius augalus. Kvepiančiais džiovintais augalais užpildę maišelius, penktokai sakė juos parvešią lauktuvių. Tuo metu šeštokai susipažino su ten augančiais išlikusiais reliktiniais augalais - ginkmedžiu ir asiūkliu, kurie prisimena, kaip atrodė jauna Žemė, pergyveno dinozaurus ir atkeliavo iki mūsų laikų beveik nepasikeitę. Sužinojo, kas yra paleontologas, ką reiškia žodis „fosilija”, ir turėjo galimybę ją pasigaminti.
„Sky parke“ keliautojai, išbandę įvairiausius batutus, čia pat pasistiprino picomis, mat visų laukė dar viena – saldainių gaminimo – edukacija Kretingoje. Nors dvaro saldaininės profesionalų išraityti ledinukai buvo labai skanūs, visi vienbalsiai nusprendė, kad pačių padaryti – dar skanesni.
Grįždami namo autobuse apibendrinome – diena buvo tikrai puiki!

2024-06-04 Kalbų Kengūra 2024

2024 m. kovo 20 dieną 25 3–4 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame kalbų Kengūros (lietuvių kalbos) konkurse. Oranžiniu diplomu apdovanotas 4b klasės mokinys Matas Petrauskas (mokytoja Zina Brazienė). Džiaugiamės Mato sėkme, dėkojame mokytojai.

2024-06-03 Išvyka į Mažeikių rajono policijos komisariatą

Birželio 3 dieną 5e klasės mokiniai (klasės vadovė Daiva Misevičienė), norėdami susipažinti su policininko profesija, lankėsi Mažeikių rajono policijos komisariate. Čia juos pasitikęs Mažeikių rajono policijos bendruomenės pareigūnas R. Stonkus aprodė komisariato muziejų, sporto ir aktų sales, areštinę ir izoliatorių, papasakojo, kuo įdomus ir kuo pavojingas policininko darbas. Mokiniai susidomėjo specialiosiomis darbo priemonėmis (teleskopine lazda, antrankiais, neperšaunama liemene), apžiūrėjo avarijose sudaužytas transporto priemones.
Dėkojame pareigūnui R. Stonkui už įdomų policininko profesijos pristatymą.

2024-06-03 „Olympis 2024 – pavasario sesija“

2024 metais vyko edukacinių konkursų „Olympis 2024 - pavasario sesija“. Konkurse dalyvavo 37 mūsų progimnazijos 1–8 klasių mokiniai. Gauti 103 diplomai (I, II ir III laipsnio), 7 padėkos, 35 tušinukai, 29 tvarkaraščiai.
Už aukščiausius pasiekimus 13 mokinių iškovojo medalius. Mūsų medalininkai: 1a klasės mokiniai Ajus Paulauskas, Denas Poškus, Jogundas Paulauskas, Matas Brazys ir Gvidas Budrius (mokytoja Rasa Daugėnienė), 1b klasės mokinė Smiltė Balčiauskaitė (mokytoja Dalia Senkuvienė), 1c klasės mokinė Smiltė Radžiūnaitė (mokytoja Daiva Lukšaitė Januškienė), 3c klasės mokinės Liepa Šorytė, Elana Birbalaitė ir Luka Daugnoraitė (mokytoja Jūratė Lupeikienė), 4c klasės mokinys Deivydas Vilčinskis ir Arnas Dunauskas (mokytoja Dalia Tamošauskienė), 7b klasės mokinys Nedas Budavas. Dėkojame pradinių klasių mokytojoms, anglų kalbos mokytojoms Editai Piilberg, Jolantai Meirytei Stugei, Jovitai Skerienei ir Nedo Budavo mokytojoms Dianai Baranovienei, Rasai Selickaitei, Vladai Jaroščukienei, Olgai Pileckienei. Sveikiname mokinius ir mokytojus.

2024-05-31 STEAM matematikoje

Gegužės mėnesio pabaigoje 5a, 5b, 5c ir 5d klasės matematikos pamokose mokėsi apskaičiuoti stačiakampio gretasienio ir kubo paviršiaus plotą bei tūrį.
Kad geriau įtvirtintų žinias, mokiniai, dirbdami grupėse, matavo savo atsineštų dėžučių (pakuočių) ilgį, plotį, aukštį. Skaičiavo jų šoninį ir viso paviršiaus plotą bei tūrį.
Tada iš tų pačių pakuočių, popieriaus, butelių kamštelių ir kitų antrinių žaliavų (integracija su GMP) gamino transporto priemones, draugiškas aplinkai. Mums visiems labai svarbu tausoti gamtą, nes ji – mūsų namai!
Mokytoja Ligita Dargienė

2024-05-30 Pasitinkant vasarą

PASITINKANT VASARĄ
Gegužės 30 d. rytą Kalnėnų progimnazijos kieme netilo šurmulys – 3a klasės mokiniai (mokytoja Lina Čikelioienė) ir jų tėveliai rinkosi išvykai į Latvijos respubliką. Gražiame Saldus miestelyje saldainių gamykloje „Karvutė“ vyko edukacija. Pasižiūrėjus filmuką paaiškėjo, kad modernūs įrenginiai gaminant ir pakuojant saldainius nenaudojami, viskas atliekama rankomis. Po peržiūrėto filmuko vaikai su tėveliais turėjo galimybę patys pabandyti lipnius karamelės gabalėlius vynioti į popierėlius. Vieną kitą gabalėlį buvo galima ir paragauti.
Nemažiau įspūdingi buvo ir Kuldygoje esantys smėlio urvai, apžvalgos bokštas. Išvykos pabaigoje aplankė vieną ilgiausių Europoje plytinį arkinį tiltą ir suformuotą Ventos krioklį.
Kupini gerų įspūdžių visi grįžo namo.

2024-05-30 Sportuoju su šeima

Saulėtą ir šiltą gegužės 28 d. vakarą 3a klasės mokiniai ir jų tėveliai (mokytoja Lina Čikeliovienė) rinkosi į progimnazijos sporto salę. Vaikai pakvietė savo tėvelius jėgas išbandyti įvairiose estafečių rungtyse. Po įtemptų lenktynių vaikams pavyko įveikti tėvelių komandą.
Daug teigiamų emocijų užplūdo komandas žaidžiant kvadratą. Po dvejų rungtynių pergalę iškovoti pavyko tėveliams.
Sportines varžybas vaikai ir tėvai užbaigė žaidimu „Avys ir vilkas“.
Už gerą nuotaiką, aktyvią sportinę veiklą vaikai buvo apdovanoti „saldžiaisiais medaliais“, o tėveliai – padėkomis.
Smagu, kad sporto šventė suteikė galimybę mokiniams ir jų tėveliams smagiai, naudingai ir turiningai praleisti laiką.

2024-05-29 STEAM veikla gamtos pamokose

Šeštokai per gamtos pamokas susipažino su gyvybe, gyvenusia Žemėje priešistoriniais laikais. Tyrinėjo gamtines sąlygas, kurios turėjo įtakos gyvybės įvairovei. Aiškinosi paslaptingo žodžio „fosilija“ reikšmę, nagrinėjo fosilijų rūšis ir jų kūrimosi periodą.

Norėdami įprasminti teorines žinias, praktinę dalį 6a klasės mokiniai (mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) atliko Klaipėdos botanikos sode – susipažino su ten augančiais reliktiniais augalais, išlikusiais Žemėje, bei su fosilijomis. Sužinojo apie mokslininkus, kurie yra vadinami paleontologais. Ir smagiausia, kad iš surinktų įvairių augalų dalių kiekvienas pasigamino savąją fosiliją.

2024-05-29 Pamoka netradicinėje aplinkoje

Gegužės 29 d. 3c (mokytoja Jūratė Lupeikienė) ir 4b (mokytoja Violeta Dilbitienė) klasių mokiniams pamokos vyko Mažeikių Pavenčių paplūdimyje. Būdami lauke vaikai stiprino savo imunitetą, grūdinosi, jų imuninės sistemos palaikė kontaktą su žeme, augalais, gėlėmis, vandeniu ir tai tik sustiprino jų gerą savijautą bei sveikatą ir, be abejo, suteikė didžiulį džiaugsmą.

2024-05-29 Netradicinio ugdymo popietė 1–4 klasių mokiniams

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje gegužės 29 d. vyko netradicinio ugdymo popietė „Šauliška diena“.
Mūsų pradinių klasių mokiniai buvo supažindinti su Kalnėnų jaunųjų šaulių būriu, aktyviai dalyvavo visose šauliškose rungtyse.
Organizuotuose užsiėmimuose mokiniams buvo galimybė praktiškai įveikti kliūčių ruožą (reikėjo pereiti lentutėmis tam tikrą atstumą, persikelti per „upelį“), veikti savoje komandoje (nešioti vandenį į indą šaukštais, kuo toliau numesti šaulio kerzą), drąsiai varžytis ir komandinėse rungtyse (porose nešti kamuolį ant pilvo, pasimatuoti jėgas traukiant ↕️ virvę).
Galiausiai mokiniai pilvelius sotino lauko sąlygomis pagaminta gardžia šauliška koše.
Buvo labai smagu ir įdomu!
Kiek daug gerų emocijų, nuoširdžių šypsenų!
Dėkojame šauliams ir jų vadui Stasiui

2024-05-29 Rygoje

Gegužės 29 dieną 7e ir 7b klasių mokiniai išvyko į nuostabią kelionę į Latvijos sostinę – Rygą. Šios vienos dienos ekskursijos metu mokiniai aplankė keletą svarbių miesto lankytinų vietų. Pirmasis sustojimas buvo Rygos automobilių muziejus, kuriame mokiniai turėjo galimybę pamatyti didžiausią automobilių kolekciją Latvijoje. Vėliau, mokiniai dalyvavo ekskursijoje po Rygos senamiestį, kuris žavi savo architektūra ir istorinėmis vietomis. Dienos pabaigoje mokiniai aplankė Rygos zoologijos sodą, kur jie galėjo pamatyti įvairius gyvūnus ir susipažinti su jų gyvenimo būdu.
Ši išvyka ne tik praturtino mokinių žinias apie Rygos kultūrą ir istoriją, bet ir suteikė daug nepamirštamų įspūdžių bei gerų emocijų.

2024-05-28 Šok į tėvų klumpes

Gegužės 28 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) apsilankė Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kurioje buvo supažindinti su gaisrine sauga. Mokiniai turėjo galimybę užsidėti vaikiškus šalmus, vaikiškas gaisrininkų uniformas, nusileisti specialiai vaikams įrengtu nusileidimo vamzdžiu, pasėdėti gaisrininkų automobilyje bei pakilti specialiomis gaisrinės mašinos kopėčiomis.
Nuoširdžiai AČIŪ Mažeikių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už susitikimą, kupiną gerų įspūdžių!

2024-05-27 Edukacinė išvyka

Gegužės 27 d. 3b klasės mokiniai (mokytoja Žaneta Norvilaitė) išvyko į edukacinę kelionę į Biržus. Vaikai aplankė naminių gyvūnėlių namus „Šiaurinė ranča“ . Prižiūrėtojai supažindino su savo augintinių amžiumi, charakteriais, pomėgiais. Mokiniai sužinojo, kuo maitinasi ožiai, triušiai, povai, lamos, antys, papūgos ir patys galėjo juos palepinti gardesniu kąsneliu.
Vaikai pramogavo batutų parke, kopė į apžvalgos bokštą. Labiausiai vaikus sužavėjo Kirkilų pramogų parke esantis gravitacinis namas, siaubo namas, iliuzijų tunelis, elektrinių keturračių trasa.
Nors ir pavargę, bet laimingi ir kupini gerų emocijų, vaikai grįžo namo.

2024-05-23 „Kalnėnų spindulys“ 1–4 kl.

Gegužės 23 d. Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje nuvilnijo šių mokslo metų pradinių klasių mokinių pasiektų laimėjimų banga. Į aktų salę susirinko ir buvo pagerbti geriausi mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai.
Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė nuoširdžiai visus sveikino ir spausdama ranką dėkojo respublikinių, rajoninių, dalykinių olimpiadų laimėtojams, įvairių konkursų nugalėtojams, puikiai besimokantiems mokiniams bei mažiesems sportininkams.
Pasveikinti šauniausiųjų atvyko LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė Laima Nagienė. Džiaugiamės ir didžiuojamės mokytojais ir mokiniais, kurie savo pasiekimais garsina ne tik mokyklos, bet ir gimtojo miesto vardą, Ačiū Jums!

2024-05-22 Edukacija apie vandenyną

Gegužės 22 dieną 1c, 2a, 2b, 3c, 3d, 4b klasių mokiniai dalyvavo unikalioje Vandenyno edukacijoje. Užsiėmimo metu vaikai praplėtė savo žinias apie vandenyną bei jo gyventojus. Virtualios realybės pagalba susipažino su vandens gyvūnais ir pasitelkę savo kūrybingumą bei vaizduotę, dirbtinio intelekto pagalba sukūrė savo vandens gyvūną. Nerealiai reali edukacija!

2024-05-21 Ypatingas susitikimas

Saulėtą gegužės 21 dienos popietę 6c klasės mokiniai lankėsi Mažeikių rajono savivaldybėje.
Šeštokai ir juos lydėjusios pedagogės susitiko su savivaldybės mere Rūta Matulaitiene, domėjosi jos darbu, laisvalaikiu, pomėgiais. Merė R. Matulaitienė papasakojo, už ką atsakingas meras, kaip organizuojamas savivaldybės darbas, kokias funkcijas atlieka mero komanda. Merė skatino mokinius būti atidžius, smalsius, prasmingai išnaudoti kiekvieną minutę ir nebijoti išbandyti įvairias veiklas. Merė atsakė į klausimus apie šeimą, pomėgius, laisvalaikį ir pakvietė norinčius „pasimatuoti“ mero kėdę. Tariame nuoširdų ačiū merei už turiningai praleistą laiką ir skanius saldainius.

2024-05-18 Svečiai iš Telšių

Gegužės 17–18 dienomis mūsų progimnazijoje svečiavosi Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokinių savivaldos atstovai, kurie dalyvavo ir gimtosios kalbos viktorinoje, ir renginyje „Naktis mokykloje“.
Laikas pralėkė nepastebimai, nes veiklų nei svečiams, nei mūsų mokyklos mokinių atstovybės nariams tikrai nepritrūko. Pirmiausia lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Edita Jagminienė pakvietė į žaismingą viktoriną „Lietuviško žodžio pėdsakais“; visi įsitikino, kad mūsų gimtoji kalba skambi, daili, nepametusi ryšių su savo praeitimi.
Vėliau, sočiai pasisotinę ir atgavę jėgas, svečiai lankėsi Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje, susipažino su bibliotekos istorija, veikla, dalyvavo intelektualiniame žaidime. Po to, visi kojas miklindami pasiekėme Mažeikių muziejų, kur saugomi ir eksponuojami Žemaitijos krašto istorijos, archeologijos, etnografijos bei liaudies meno kūriniai. Mokinius labiausiai domino ekspozicija – „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“, skirta kuršių, žiemgalių ir žemaičių, kultūros paveldui pažinti.
Grįžę į mokyklą, mokiniai taip pat nenuobodžiavo. „Naktis mokykloje“ jau nuo pirmųjų akimirkų mokinius įtraukė į įvairių veiklų sūkurį. Teko visiems įveikti jaunųjų šaulių Arno ir Austėjos iššūkius, taip pat išbandyti mokinių prezidentės Salomėjos žaidimus. Visi sportavo, žaidė slėpynių, šoko, žiūrėjo filmus. Geros nuotaikos nestigo!
Dėkojame mokytojoms Jūratei Šliažienei ir Danguolei Eirošienei, atlydėjusioms mokinius į viktoriną, bei Dinarai Dacienei už abiejų progimnazijų mokinių tarybos narių bendradarbiavimo skatinimą. Vertiname ir jaunųjų šaulių vado Stasio Pauliuko bei socialinės pedagogės Renatos Samuilaitės pagalbą. Ačiū

2024-05-17 Edukacinė išvyka

Gegužės 17 dieną 4 c klasės mokiniai su mokytoja Dalia Tamošauskiene Vaikų dieną paminėjo neįprastoje aplinkoje. Mokiniai turėjo unikalią galimybę susipažinti su retais augalais, stebėti gyvūnus, gyvenančius Kretingos žiemos sode.
Iš arti susipažinti su autentiškais Amerikos indėnų kultūros aspektais, spalvingu Amerikos čiabuvių pasauliu, išbandyti indėnų gyvenimo ypatumus mokiniai galėjo Vinetu kaime. Neišdildomą įspūdį paliko praktinės veiklos: šaudymas iš lanko, iečių mėtymas, šaudymas į taikinį ir pažintis su indėnų vadu Vinetu.
Visi grįžo kupini gerų emocijų ir laimingi.

2024-05-17 Vaikų diena progimnazijoje

Gegužės 17 d. ne vienas vos pravėręs Kalnėnų progimnazijos duris stebėjosi, kur papuolęs.
Sugužėjo, sukurnėjo tądien mokyklon princesės, karaliai ir karalienės, raganaitės ir raganiai, piemenaitės ir piemenukai, lobių ieškotojai bei kiti pasakų herojai.
Taip mokinių atstovybė pakvietė bendruomenę paminėti vaikų dieną. Juk pasaka – ištikimiausia vaikystės draugė. Ji padeda ugdyti vaizduotę ir moko vertinti knygas.

2024-05-16 Įdomus susitikimas

Gegužės 16 d. 3a (mokytoja Lina Čikeliovienė) ir 3b klasėse (mokytoja Žaneta Norvilaitė) lankėsi Mažeikių rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus vyresnioji tyrėja Rima Pranciulienė. Pareigūnė papasakojo vaikams apie savo profesijos svarbą. Paaiškino, kokių asmeninių savybių ir fizinio parengimo reikia, norint įgyti policininko profesiją. Pareigūnė supažindino vaikus su specialiosiomis darbo priemonėmis, kurias kasdien naudoja savo darbe. Mokiniai galėjo apžiūrėti, palaikyti teleskopines lazdas ir antrankius, pasimatuoti policijos neperšaunamą liemenę. Sužinojo, kad policijos pareigūno profesija įdomi ir kartu pavojinga, nes darbe susiduriama su įvairiais iššūkiais.
3a ir 3b klasių mokiniai bei mokytojos dėkoja pareigūnei už įdomų savo profesijos pristatymą ir linki toliau sėkmingai saugoti mus ir mūsų miestą.

2024-05-16 Išvyka į Klaipėdą

Gegužės 16 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 2c ir 2d klasės mokiniai su mokytojomis Nida Gudavičiene, Rima Kasputiene ir mokytojo padėjėja Virginija Monstavičiene vyko į Klaipėdos Jūrų muziejų. Vaikai turėjo galimybę plaukti keltu iš Klaipėdos į Smiltynę. Dažnas tai darė pirmą kartą. Aplankėme Jūrų muziejų, jo Akvariumą, dalyvavome edukacijose „Priimk jūros įšūkį“, „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“. Mokiniai pamatė dar ruošiamą ekspozicijai Aurimo Valujavičiaus valtį, su kuria jis perplaukė Atlantą. Vaikai džiaugėsi įvairiausiomis muziejaus ekspozicijomis, žavėjosi žuvų įvairove, kurios einant tuneliu plaukiojo virš jų galvos. Po šių įspūdžių stebėjo delfinų ir Kalifornijos jūrų liūtų pasirodymą. Po pasirodymo mokiniai ir mokytojos turėjo išskirtinį susitikimą su delfinų treneriu Evaldu Jermolajavu. Treneris papasakojo apie savo darbą, mokiniai sužinojo įdomių faktų apie šią profesiją ir turėjo galimybę užduoti įvairių klausimų. Daug sužinoję, patyrę, su didžiuliu džiaugsmu ir įvairiausiomis emocijomis laimingi grįžome į namus.

2024-05-16 Aš – būsimas penktokas

Gegužės 15 dieną progimnazijoje vyko Vaiko gerovės komisijos organizuotas renginys „Aš – būsimas penktokas“, kuriame dalyvavo komandos, sudarytos iš būsimų penktų klasių mokinių. Mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti progimnaziją, susipažinti su būsimais klasių vadovais, mokytojais, specialistais. Renginyje dalyvavo ir kitų mokyklų ketvirtokai, kurie mokysis Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje nuo 2024 metų rugsėjo 1 dienos. Mokinių tėveliai taip pat buvo įtraukti į bendrą veiklą. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Budrienė būsimų penktokų tėveliams pravedė smagų žaidimą, atsakė į rūpimus klausimus.
Dėkojame organizatoriams už iniciatyvą!

2024-05-15 Gegužė – šeimos mėnuo

GEGUŽĖ – ŠEIMOS MĖNUO

Gegužės 16 d. vyko 3c klasės mokinių (mokytoja Jūratė Lupeikienė) ir tėvų susibūrimas. Vaikai tėveliams dovanojo savo pasirodymą, kurį drąsiai galima vadinti klasės himnu. Tėvai taip pat neliko be darbo, jiems teko įveikti užduočių labirintus. Džiugu matyti gražią vaikų ir tėvų augančią bendrystę! O kai mokykloje visapusiškai gera, niekas neskuba namo, tad išleidę tėvelius, 3c klasės šeima liko joje miegoti.

2024-05-15 Abėcėlės šventė

Žmogus į dangų kėlės
Ne nuo kalnų, nuo abėcėlės...

Gegužės 15 dieną 1b klasės mokiniai (mokytoja Dalia Senkuvienė) savo šeimas pakvietė į „Abėcėlės šventę“. Pagaliau visos raidės išmoktos! Pirmokai per šiuos metus išmoko labai daug: susidraugavo su raidėmis, išmoko skaityti, rašyti. Buvo smagu matyti, kaip rugsėjį buvę nedrąsūs pirmokėliai tapo savarankiškesni, paaugo ir daug sužinojo. Skambėjo dainos, eilės, aidėjo muzika, vaikai vaidino, šoko. Visus pradžiugino graži bendrystė!

« 8 »
3994 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien