2023–2024 m. m.

2023-09-21 Susitikimas su kolekcininku

Rugsėjo 21 d. progimnazijos alumnas Rokas Slančiauskas (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientas) inicijavo susitikimą su istoriku, kolekcininku Bronislovu Pociumi iš Plungės. Jame pasakota apie kolekcionavimo ypatumus, jo rūšis ir dar daug daug įdomių dalykų. Per susitikimą aktų salėje veikė B. Pociaus ir R. Slančiausko paroda „Pasaulio šalių valstybiniai apdovanojimai ir banknotai“.
Dėkojame už susitikimą!

2023-09-20 Rudens gėrybių degustacija

Vos ruduo tik prasidėjo,
Dėdė Derlius atdundėjo.
Tuo įsitikino 4a klasės mokiniai, surengę savo klasėje rudeninių gėrybių degustaciją. Idėją pametėjo Gretos mama, kuri pasisiūlė vaikus pavaišinti savo išaugintomis daržovėmis. Pakvietėme prisijungti visus tėvelius ir neapsirikome! Stalai lūžo ne tik nuo įvairių rūšių bei spalvų paprikų ir pomidorų, agurkų ir morkų, rūgštynių ir bazilikų, vynuogių ir aviečių, bet ir nuo troškintų, konservuotų daržovių. Akį traukė didžiuliai arbūzai. Mokiniai mokėsi atpažinti ir pavadinti rudeniško derliaus gėrybes, ragavo skirtingų skonių vaisių ir daržovių, prisiminė sveikos gyvensenos svarbą.
Džiaugiamės mokinių mamytėmis, kurios kruopščiai paruošė daržoves degustacijai!

2023-09-19 Žiedinė ekonomika

Rugsėjo 19 dieną Jaunieji gamtininkai dalyvavo tarptautinio projekto „Žiedinė ekonomika“ organizuotoje konferencijoje MAŽEIKIAI. TVARUMO LINK. Konferencijoje buvo pristatyti ekologiniai projektai, kurie bus vykdomi Mažeikiuose. Kaip sekasi įgyvendinti tvarumo idėjas gyvenime, patirtimi dalijosi konferencijos svečiai. Vaikai buvo labai smalsūs ir daug klausinėjo, diskutavo. Po konferencijos kilo naujų idėjų, kurias bandysime įgyvendinti mokykloje.
Dėkojame organizatoriams!

2023-09-19 Girdžiu. Suprantu. Renkuosi.

Nuo 2023-09-01 Mažeikių Kalnėnų progimnazija dalyvauja Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonės psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos ir su tuo susijusios žalos mažinimo veiklos organizavime. Pradedama vykdyti programa „GIRDŽIU. SUPRANTU. RENKUOSI“.
Programos tikslas: didinti 1–8 klasių mokinių sąmoningumą, formuoti teigiamas vertybines nuostatas, tėvų ir pedagogų švietimas psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos klausimais.
Programos metu bus vykdoma apklausa 3–8 klasių mokiniams psichotropinių medžiagų vartojimo tema, aktyvūs mokymai 6–8 klasių mokiniams, paskaitos tėvams ir pedagogams bei kita veikla.
Antrą rugsėjo savaitę startavo mėnesio „QR“ kodo akcija. Tą savaitę pertraukų metu mokiniai ieškojo QR kodų. Daugiausiai QR kodų surinko 6a klasė, kuri buvo apdovanota.

2023-09-08 „AŠ ESU VALSTYBĖ“

Rugsėjo 8 dieną Kalnėnų progimnazijos mokiniai įsijungė į didžiausią Žemaitijos regione pilietiškumo pamoką „AŠ ESU VALSTYBĖ“. Senamiesčio parke vykęs diskusijų festivalis suteikė galimybę moksleiviams tapti diskusijų dalyviais, išsakyti savo nuomonę, išklausyti bendraamžių mintis, susipažinti su jaunimo organizacijų veikla, politinių partijų požiūriu į Lietuvos jaunimą, susitikti su Seimo nariais, savivaldybės atstovais, garsiais Lietuvos žmonėmis. Mūsų mokykloje pradinių klasių mokiniai taip pat dalyvavo projekto veiklose savo klasėse, kalbėjo apie Valstybę, Lietuvos ateitį, dalijosi savo ateities svajonėmis.
Karjeros konsultantės Jūratė Lupeikienė, Loreta Bergmanienė

2023-09-01 Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo 1-osios rytą Kalnėnų progimnazijoje prasidėjo Mokslo ir žinių dienos šventė. Mokyklon sugužėjo mokiniai, jų tėveliai, seneliai, giminaičiai, mokytojai, kiti darbuotojai. Visi besišypsantys, pasipuošę ir besidžiaugiantys nušvitusia saule.
Susirinkusiuosius sveikino progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, Mažeikių šventojo Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas, Mažeikių rajono savivaldybės Tarybos narys Pranas Noreikia, progimnazijos tėvų komiteto pirmininkė Daiva Vitkauskienė, progimnazijos mokinių prezidentė Saulė Bakytė (8a kl.).
Direktorė už praėjusių mokslo metų pasiekimus Akademiškiausios klasės apdovanojimą įteikė dabartinei 7d klasei (klasės vadovė Jolanta Slančiauskienė). Eilėmis į šventės dalyvius kreipėsi patys mažiausieji: 1b klasės mokinės Smiltė Balčiauskaitė ir Luka Klemenytė (mokytoja Dalia Senkuvienė), šoko progimnazijos šokėjos (mokytoja Vilma Slivskienė). Po oficialiosios renginio dalies visų klasių mokiniams prasidėjo pirmoji pamoka.
Visiems linkime šviesių mokslo metų!

30 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien