2023 21 vasario

2023-02-07 Jaunieji progimnazijos gamtininkai, vykdydami Erasmus+ projekto „Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“ veiklas, pakvietė MA narius diskusijai apie tvarųjį gyvenimo būdą: „Sušildykime sielas – atšaldykime klimatą!“ Diskusijos vadovė biologijos mokytoja Jūratė Fridrikienė akcentavo, kaip svarbu nuo tiesinės ekonomikos pereiti prie žiedinės, kuria siekiama kiek įmanoma sumažinti atliekų kiekį, produktus pakartotinai panaudojant.

Jaunieji gamtininkai pristatė problemas ir siūlė sprendimus, kur dėti nebereikalingus ar sulūžusius baldus, veikiančius ar nebeveikiančius elektros prietaisus, buities reikmenis, tekstilę, knygas, organines atliekas.  MA nariai taip pat turėjo pasiūlymų, kaip mažinti vartojimą, atnaujinant, perdirbant atgyvenusius ar tiesiog nusibodusius daiktus, o šioje diskusijoje aptartas idėjas įsipareigojo perduoti savo bendraklasiams. Pokalbio pagrindinė mintis: „Pakartotinai panaudosime – klimatą atvėsinsime!“

Kad tai ne vien skambūs žodžiai, įrodo atsiradimas tvariosios lentynos, prie kurios susibūrė renginio dalyviai. Jos autoriai: mokytojas Kęstutis Mackevičius, socialinė pedagogė  Daiva Strazdauskienė, 7d klasės mokiniai – Adrijus Bulošas ir Orestas Kontrimas. Joje galima rasti kabinetuose ar koridoriuose „paklydusių“ pieštukų, trintukų, liniuočių ir kitų mokyklinių reikmenų, kurie laukia naujų savo šeimininkų. Lentynos dėžutes bet kada galima papildyti savo nebereikalingais, bet dar gerais daiktais, o ko nors pritrūkus, ne panikuoti, o eiti į II aukštą 207 kabineto link, prie tvariosios lentynos. Tokios lentynos yra ir pradinių klasių kabinetuose.

Tai skatina dalijimąsi ir darnų vartojimą.

112 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien