2024 21 kovo
Veiklos

Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kai esame laisvi mąstyti, dalytis mintimis apie mums rūpimus klausimus. Kartu tai metas, kai vis dažniau ir garsiau kalbame apie tai, kaip svarbu, kad jaunoji karta, kuriai priklausys mūsų valstybės ateitis, savo kasdieninėse mintyse ir jausmuose rastų vietos istorinei ir gyvajai Lietuvai. Knygnešio diena, minima kovo 16 dieną, – graži proga pakalbėti su mokiniais apie knygos vertę, apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turėjo, išsaugojo lietuvišką žodį.

Kovo 15–19 dienomis mokyklos bibliotekoje vyko pamokėlės 3d, 4a, 2b, 3c, 2d, 3a, 4c, 4b, 2a, 1a, 2c klasių mokiniams apie knygnešystės Lietuvoje fenomeną, susipažino vaikai su knygnešio Jurgio Bielinio ir jo bendražygių istorija, virtualiai nukeliavo į vis dar veikiantį J. Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejų Ustronėje, žiūrėjo ištraukas iš filmo „KNYGNEŠYS“.

Bibliotekininkė Loreta Bergmanienė