2024 13 vasario
Veiklos

Vasario 12 d., artėjant Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, progimnazijos būrelio „Valstybė – tai Mes!“ mokiniai (vadovė Jolanta Slančiauskienė) dalyvavo kitokioje pilietiškumo pamokoje: susitikime su Europos Parlamento nariu, istoriku, Vasario 16-osios Akto atradėju prof. Liudu Mažyliu Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje. Vyko diskusija apie Europos Sąjungą, jos istoriją, nūdienos iššūkius demokratijai ir ES vienybei, apie istorinės atminties svarbą suvokiant šiandienos įvykius Lietuvoje ir Europoje. Profesorius taip pat papasakojo apie Europos Parlamento darbo pobūdį bei Vasario 16-osios Akto atradimo aplinkybes. Dėkojame Merkelio Račkausko gimnazijos MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) programos komandai už kvietimą dalyvauti. Būrelis „Valstybė – tai Mes“ sveikina progimnazijos bendruomenę su artėjančia Valstybės atkūrimo diena, linkėdamas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ryžto: „Aš esu pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai“.