Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2024 13 vasario
Veiklos

Šiaulių techninės kūrybos centras vasario 9 d. kvietė šalies moksleivius į jau ketvirtus metus organizuojamą iniciatyvą, skatinančią merginų įsitraukimą į STEAM sritį – „Merginos moksle“. Kalnėnų progimnazijos aštuntokės (chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) turėjo galimybę nuotoliniu būdu susipažinti su iš pirmo žvilgsnio labai vyriškomis profesijomis: mechanikos inžinierės, funkcinio maisto mokslininkės, gydytojos hematologės, inžinierės technologės ir technologijų plėtros projektų vadovės.

Ši iniciatyva jau ketvirtus metus organizuojama norint paminėti vasario 11 – Tarptautinę mergaičių ir moterų moksle dieną.

STEAM yra praeitis, dabartis ir ateitis. Idomios ir įkvepiančios merginų sėkmės istorijos dar kartą patvirtino, kad  KIEKVIENA MERGAITĖ GALI TAI PADARYTI.

Savo sėkmės istorijas pristatė  Simona Skėrė, NMF METAL produktų vystymo vadovė, KTU mechanikos inžinerijos doktorantė, dr. Paulina Martusevičė, funkcinio maisto mokslininkė, vyresnioji mokslo darbuotoja Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centre, VU ir VDU Botanikos sode,  Asta Povilauskienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja hematologė, Toma Šapalaitė, „Orlen Lietuva“ inžinierė technologė, chemijos bakalauras VU, Tvariųjų finansų magistrantūros studijos VU.

82 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien