2021 12 kovo

STEAM mokykla

Kalnėnų progimnazija siekia tapti STEAM tinklo mokykla. Vasario mėnesį sudaryta STEAM veiklų vykdymo progimnazijoje komanda, chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė paskirta projekto koordinatore.

Norėdami tapti STEAM tinklo nariais, sukūrėme savo STEM mokyklos profilį STEM mokyklos ženklo portale, susipažinome su kriterijais, kuriais apibūdinama STEM mokykla, sužinojome, kodėl reikalinga STEM mokyklos strategija.

Šiuo metu kuriame progimnazijos STEAM veiklų (veiksmų) planą, nagrinėjame kitų mokyklų pateiktus mokyklos patirties įrodymus ir atvejų analizes –  trumpus aprašymus apie mokykloje vykusias veiklas, kuriomis verta pasidalinti su STEM mokyklos ženklo bendruomene.

STEAM mokykla – bendrojo ugdymo mokykla, įgyvendinanti platesnę ar gilesnę STEAM dalykų (gamtos mokslų, technologijų, informacinių technologijų, inžinerijos, menų/dizaino, matematikos) programą, bendradarbiaujanti su verslu ar kitais būdais skatinanti mokinius pasirinkti su šiais dalykais susijusias profesijas, mokykla, kurios mokytojai nuolat tobulina kompetencijas, o ugdymo procese naudoja IKT ir kitas technologijas, aktyvaus ugdymo metodus.

STEAM santrumpa žymi:

• gamtos mokslai (angl. – Science),
  • technologijos (angl. – Technology),
  • inžinerija (angl. – Engineering),
  • menas/dizainas (angl. – Art),
  • matematika (angl. – Mathematics).

STEAM veiklos planas 2021 m.

STEAM veiklos planas

1–4 klasių praktinės–tiriamosios veiklos