2020 2 kovo
Veiklos

Vasario 24-28 dienomis Kalnėnų progimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitė, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Šios savaitės renginių tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, pasitikėjimą kalbiniais įgūdžiais ir norą puoselėti bei saugoti gimtąją kalbą. Lietuvių kalbos savaitė prasidėjo viktorina ,,Žaidžiu žodžiu“ 5 klasių mokiniams. Penktokų komandos minė mįsles, aiškino frazeologizmus, rinko antonimų poras ir atliko kitas kūrybines užduotis.

Penktokai išbandė jėgas rašydami mažąjį  diktantą, kurio paskirtis –  ugdyti jaunesniojo amžiaus mokinių raštingumo įgūdžius,  teigiamas taisyklingos lietuvių kalbos vartosenos nuostatas.

5-8 klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse. Technologijų amžiuje vis mažiau gražiai rašančių jaunų žmonių, tad konkurse buvo priminta, kad žmogaus rašto kultūra, rašysena padeda atskleisti žmogaus asmenines savybes, charakterį.

Septintokai dalyvavo viktorinoje ,,Įdomioji gramatika“. Mokiniai prisiminė abėcėlę, rašybos taisykles, sinonimus bei žodžių darybą.

Lietuvių kalbos savaitės renginių nugalėtojai:

Viktorina ,,Žaidžiu žodžiu“

5a klasė – I vieta,

5c klasė – II vieta,

5d klasė – III vieta.

Mažasis diktantas

Ignas Jagminas, 5a klasė – I vieta,

Akvilė Ligeikytė, 5b klasė – II vieta,

Titas Šadauskas, 5a klasė – III vieta.

Dailyraščio konkursas

Austėja Brazytė, 5a klasė, Augustė Budreckytė, 7b klasė – I vieta,

Darija Petrikaitė, 6d klasė – II vieta,

Vytautė Kaminskaitė, 8d klasė – III vieta.

Viktorina ,,Įdomioji gramatika“

7a klasė – I vieta,

7d klasė – II vieta,

7b klasė – III vieta.

Dėkojame visiems dalyviams ir kviečiame puoselėti bei saugoti savo gražią ir turtingą gimtąją kalbą kiekvieną dieną.

146 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien