STEAM praktinės–tiriamosios veiklos 5–8 klasėse 2022–2023 m. m.

Vasario mėnesį Mažeikių „Žiburėlio“ pradinė mokykla visas rajono švietimo įstaigas pakvietė dalyvauti projekte „KĄ GALI KNYGA?“. Projekto tikslas – skatinti mokinius į knygą pažvelgti iš platesnės perspektyvos, atrasti joje slypinčius didaktinius lobius, pamatyti knygą kaip įvairiapusį ugdymą skatinančią priemonę, pasitelkiant kūrybiškumą, sužadinant smalsumą ir įtraukiant mokinį į mokymąsi, vedamą knygos. Prie projekto prisijungė trys mūsų mokyklos mokytojos – Nida Gudavičienė, Zita Savickienė ir Rasa Daugėnienė. Du mėnesius 1c mokinukai skaitė Just. Marcinkevičiaus „Grybų karą“, 3a klasės mokiniai – K. Kasparavičiaus „Kvailos istorijos“, 4c klasės mokiniai – skaitinių knygą „Upelis“ ir atliko įvairias užduotis: iliustravo knygos viršelius, rašė laiškus veikėjams, atliko gramatines, matematines, dailaus rašto užduotis. Balandžio 13 d. „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje vyko projekto „Ką gali knyga?“ gerosios patirties dalijimosi renginys. Mokytojos pasidžiaugė projekto nauda. Žinant, kaip sunku šiandien mokinius sudominti knyga, tai dar vienas kūrybiškas požiūris, skatinantis knygų skaitymą. Nes, pasak Volto Disnėjaus, „Knygose yra daugiau lobių, nei piratų paslėpto grobio Lobių saloje“.
3906 lankytojai aplankė iš viso 5 lankytojai aplankė šiandien