2019 11 balandžio

Balandžio 11 d. Viekšnių gimnazijoje vyko vokiečių kalbos konferencija „Exlusivitätvom Deutsch“ (Vokiečių kalbos išskirtinumas). Konferenciją jau penktą kartą  organizavo Viekšnių gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Gilma Plūkienė. Dalyvius vokiečių kalba  pasveikino ir gera nuotaika užkrėtė gimnazijos direktorius R. Gricius. Į šią jubiliejinę konferenciją  susirinko moksleiviai iš Mažeikių, Kauno, Šiaulių ir, žinoma, Viekšnių.

Taip pat atvyko svečių  iš  Vokietijos  Stendalio krašto: profesorius H.J. Kaschade su pranešimu apie sparnuotąsias frazes vokiečių kalboje (Geflügelte Wörter). Mokiniai bandė surasti sparnuotų frazių atitikmenis lietuvių kalboje.Vilniaus Gėtės instituto kalbų skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja pristatė instituto veiklą.

Moksleiviai  prikaustė kiekvieno žiūrovo dėmesį, pranešimuose pasakodami apie savo patirtis Vokietijoje, laisvalaikį, mėgstamiausią muziką, arbūzų auginimą, reklamos poveikį visuomenei ir  šventes Lietuvoje. Įdomų pranešimą parengė ir mūsų mokyklos 8d klasės mokinė Vaiva Margelytė. Ji palygino Vokietijos ir Lietuvos švietimo sistemas.

Profesorius H.J.Kaschade kaip ir visada atvežė vokiškų knygų įvairiomis temomis. Jos buvo išdalintos konferencijos dalyviams. Konferencijos pabaigoje visi pranešimų skaitytojai buvo apdovanoti dovanėlėmis ir padėkos raštais.Nekantriai lauksime kitų susitikimų draugiškoje ir įdomioje Viekšnių gimnazijoje, kurioje ypatingai daug dėmesio skiriama vokiečių kalbai.

Zina Gedrimienė