2023 8 gruodžio
Veiklos

GAMTOS MOKSLŲ SAVAITĖ

Lapkričio 20–24 d. Kalnėnų progimnazijoje  vyko gamtos mokslų savaitė. Šauniai bendradarbiaujant gamtos mokslų mokytojams ir mokiniams savaitė pralėkė kaip pirma žiemos pūga. Norime pasdalinti jos akimirkomis ir pasidžiaugti rezultatais.

Viktorina „Atverk akis į gamtą“ organizuota 8 kl. mokiniams. Pirmą vietą, surinkę vienodai taškų, laimėjo G. Aganin, M. Šaulys, A. Žadeikis, S. Švažaitė, A. Bulošas (8d kl. komanda) ir   N. Vaišvilas, U. Dulinskytė, L. Bigelis, Ž. Nideris, A. Velikonis (8c kl. komanda). Antrą vietą užėmė 8a kl. komanda, trečia vieta atiteko 8b kl. komandai. Ačiū šaunioms viktorinos vedėjoms E. Baltrušaitytei (8b kl.),  A. Kučkaitei (8a kl.) ir komisijos nariui R. Paulauskui (8b kl.).

5–7 kl. mokiniams organizuota viktorina „Žinau, matau, darau“ Kahoot platformoje. Išrinkome TOP 10: 1. D. Tiškus, 6b kl. – 17664 t. 2. E. Gladauskaitė, 7d kl. – 15629 t. 3. M. Skirzglas, 7b kl. – 15097 t. 4. K. Brazdauskaitė, 7d kl. – 14629 t. 5. S. Grinkevičiūtė, 7b kl.  – 14398 t. 6. U. Katarskytė, 7b kl. – 13978 t. 7. A. Liutkutė, 7d kl. – 13544 t. 8. E. Piilberg, 7d kl. – 13479 t. 9. K. Škutovaitė, 7a kl. – 13451 t. 10. E. Sidabraitė, 7d – 13397 t.

Sveikiname nugalėtojus!  Kitų klasių nugalėtojai pristatyti bendraklasiams. Dėkojame jauniesiems gamtininkams ir aštuntokui R. Valinčiui  už šaunų organizavimą ir rezultatų apibendrinimą.

Jaunieji gamtininkai nepamiršo ir 1–4 kl. mokinių. Išrinkti  geriausiai gyvūnus pažįstantys mokiniai: J. Bružas, D. Poškus (1a kl.), S. Balčiauskaitė (1b kl.), S. Štombergas (1c kl.), V. Gulbinaitė, K. Drabavičiūtė (2a kl.), 2b klasėje visi mokiniai atpažino tiek pat gyvūnų, G. Venskus, I. Lukavičius (2c kl.), M. Vasiliauskas , K. Podberioznaja (2d kl.), N. Andrijaitis (3a kl.), P. Vizgirdaitė (3b kl.), E. Kancė (3c kl.), R. Eidintaitė, A. Bertašius (3d kl.), Ronaldas Šimkus (4a kl.), E. Varkalytė, A. Juciūtė, D. Videika (4c kl.).

Visą savaitę vyko integruotos, aplinką tausoti skatinančios biologijos, chemijos, fizikos, gamtos ir žmogaus pamokos. Gamtos mokslų laboratorijoje vyko praktinė veikla – įdomieji chemijos bandymai, tiriamasis darbas „Metų laikų įtaka augalų šaknijimuisi: ruduo“, virusų modelių paroda. 5–8 kl. mokiniams pravesta edukacija „Visata, kosmosas ir aš”.

Nuotraukų maisto auginimo tema konkursas „Growing with Your Food” kvietė pateikti akimirkas savo sode ir parodyti kitiems sodininkystės ir maisto auginimo vertes.

Gamtos mokslų mokytojai  S. Vitkevičienė, R. Petrulis,  J. Fridrikienė dėkoja visiems,  dalyvavusiems šios savaitės renginiuose, ir linki aplinką tausojančias  žinias integruoti  savo gyvenime. Pasidžiaukime kartu gamtos mokslų savaitės veiklų akimirkomis.