2018-2019 m.m.

2019-04-05 Dainų pynė

Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko septintasis, kas dvejus metus rengiamas, dainuojančių pedagogų festivalis „Dainų pynė-2019“. Šiemet jis skirtas Žemaitijos metams, tad mokyklos šeimininkai dalyvius pasveikino žemaitiška daina. Šiemet į festivalį susirinko 9 kolektyvai iš Pavasario, Tirkšlių Juozo Vitkaus Kazimieraičio pagrindinių mokyklų, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos, Mažeikių miesto lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Žilvitis“, „Bitutė“, „Delfinas“, ,,Linelis“ ir, žinoma, patys kalnėniškiai.
Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė džiaugėsi gausiu būriu svečių, linkėjo dainininkams drąsos ir sėkmės. Paklausyti dainuojančių pedagogų atvyko ir Švietimo skyriaus atstovės – vyresniosios specialistės Daiva Radzienė, Violenita Juškevičiūtė, Ana Kelpšienė, Nijolė Zakalskienė. Komisijos narės negailėjo šiltų žodžių festivalio dalyviams ir renginio organizatoriams, apgalvojusiems visas smulkmenas.
Daina vijo dainą, per pertraukėles dalyviai taip pat nenuobodžiavo – reikėjo atpažinti dainą ir ją padainuoti, paaiškinti žemaitiškų žodžių reikšmes ir su jais sugalvoti palinkėjimą.
Lėkte pralėkė beveik 3 festivalio valandos, o pabaigoje kalnėniškiai visus apdovanojo padėkos raštais ir lauknešėliais, kuriuose įdėtas juodos duonos kepalėlis. „Bus duonos, bus ir dainų,– sakydavo mūsų senoliai“. Šiais prasmingais žodžiais vedėjos užbaigė renginį, o salės sienas sudrebino bendrai atliekama visų dalyvių daina ,, Visi kartu“.
Festivalio organizatoriai tikisi, kad viskas pavyko, kad 2021 metais į Kalnėnų pagrindinę mokyklą pinti spalvingos dainų pynės atvyks dar daugiau dainos mylėtojų.

2019-05-07 „Lietuva skaito!“

Šiemet visus Lietuvos miestus ir miestelius bei jų bendruomenes vėl vienijo nacionalinė akcija „Lietuva skaito!“. Ši skaitymo šventė skirta gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.
Kalnėnų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė sukvietė mokyklos bendruomenę ypatingam šios dienos paminėjimui. Siekėme daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo. Taigi bendruomenės nariams buvo pasiūlyta atsinešti knygą iš namų lentynos, pasiskolintą iš draugo ar bibliotekos, rekomenduotą bendraamžių ir tiesiog skaityti.
Susibūrę bendram tikslui skaitėme ir siekėme daugiausiai skaitančių žmonių rekordo vienoje vietoje. Mūsų buvo net 807 bendruomenės nariai. Knygos džiaugėsi, kai jas skaitėme. Tad gegužės 7-ąją nudžiuginome knygą!

2019-05-29 „ESAM TRUOPNI ŽEMAITE“

Siekdama sustiprinti socialinę partnerystę, Kalnėnų pagrindinė mokykla bendradarbiauja su Telšių „Atžalyno“ progimnazija. Gegužės 29 dieną šių ugdymo įstaigų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos dalyvavo socialinės partnerystės renginyje „ESAM TRUOPNI ŽEMAITE“, skirtą Žemaitijos metams paminėti. Visi buvome sužavėti etnokultūriniu renginiu, taip pat nuoširdžiu susiklausymu bei bendradarbiavimu.

2019-05-30 „Liksmasis vaikystės kelias“

Š. m. gegužės 30 dieną priešmokyklinės grupės vaikai ir jų tėveliai dalyvavo renginyje „LINKSMASIS VAIKYSTĖS KELIAS“, skirtame paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Vaikai ir jų tėveliai žaidė, sportavo, atliko kūrybines užduotis ir vaišinosi ledais.

2019-06-04 Pirmosios pagalbos pratybos

2019 metų birželio 4 d., Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko pirmosios pagalbos pratybos, kurių metu mokiniai sužinojo, kas yra pirmoji pagalba. Išklausę teorinę medžiagą, patys galėjo išbandyti ir pritaikyti išklausytas žinias praktiškai. Pratybose dalyvavo 76 mokiniai, kurie mokosi aštuntose klasėse.
Visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė

2019-06-05 „Aš galiu - moku padėti“

Birželio 5 dieną Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos patalpose ir atvirose erdvėse vyko varžybos ,,Aš galiu – moku padėti“. Jos skirtos ugdyti mokyklinio amžiaus vaikų gebėjimus suteikti pirmąją pagalbą žmonėms, atsidūrusiems įvairiose sveikatai ir gyvybei pavojingose situacijose. Varžybose dalyvavo 8-ų klasių moksleiviai, susiskirstę į komandas. Jų nariai turėjo savarankiškai atlikti užduotis, susijusias su nelaimingais atsitikimais: atlikti išorinį širdies masažą, dirbtinį kvėpavimą, tinkamą nukentėjusiojo paguldymą ir transportavimą.
Be to, moksleiviai apžiūrėjo priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos patalpas, įrangą, stebėjo, kaip profesionaliai darbuotojai iš sumaitoto automobilio laisvino sužeistąjį, kaip pjaustė automobilį ir atliko kitus svarbius gelbėjimo veiksmus.
Visos moksleivių komandos, dalyvavusios varžybose, buvo apdovanotos padėkos raštais.
Gebėti suteikti reikalingą pagalbą yra pagirtinas kiekvieno žmogaus bruožas.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Džiuginta Valnickienė

2019-06-05 „Kalnėnų spindulys“

Birželio 5 d. Mažeikių Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė šventė – ,,Kalnėnų spindulys”. Į aktų salę susirinko ir buvo pagerbti geriausi mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai.
Mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė sveikino ir ranką spaudė net 104 puikiai ir labai gerai besimokantiems mokiniams bei 127 – užėmusiems prizines vietas įvairiose olimpiadose ir konkursuose. Direktorė dėkojo mokinių tėveliams už šilumą, meilę ir rūpestį, mokytojams, kurie, negailėdami savo laiko ir jėgų, perduoda akademines žinias.
Pasveikinti susirinkusiųjų atvyko Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, LR Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus patarėja Virginija Steponavičienė, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriau vyriausioji specialistė Daiva Radzienė ir Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vikaras, Kalnėnų mokyklos kapelionas Klemensas Jaraminas. Svečiai džiaugėsi mokinių pasiekimais, dėkojo mokyklos direktorei, mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams.
Taip pat mokyklos direktorė visiems susirinkusiesiems pranešė – nuo 2019 m. rugsėjo 1-osios mokykla taps Mažeikių Kalnėnų progimnazija.

« 2 »

23867 lankytojai aplankė iš viso 18 lankytojai aplankė šiandien