Mažeikių Kalnėnų progimnazija

STEAM praktinės-tiriamosios veiklos 1–8 klasėse 2024–2025 m. m.

2024-12-23 Kalėdinis STEAM laukimas

Gruodžio mėnuo 4c klasėje buvo maloniai darbingas. Kasdien mokiniai atliko advento kalendoriaus užduotis, kurių būta įvairių įvairiausių. Vieni vaikai piešė, kūrė pasakas, aplikavo įvairius darbelius, atliko skaičiavimus, kepė gardėsius, kūrė stalo žaidimus, kiti – aplankė miesto eglę, aukojo savo rūbelius nepasiturintiems ar, smagiai įsitaisę, su šeima žiūrėjo kalėdinį filmuką.
Labai svarbu ir malonu, kad vaikai suvokia gėrio, rimties, dalijimosi reikšmę.
Mokytoja Jūratė Lupeikienė, mokinio padėjėja Ieva Kancė

2024-12-19 Raudonojo Kryžiaus savanorės

Gruodžio 19 d. 8c klasės valandėlėje svečiavosi Raudonojo Kryžiaus savanorės Sandra Golecatė ir Monika Pyragytė. Savanorės pristatė aštuntokams Raudonojo Kryžiaus veiklas, įtraukė į šiandienos opias temas. Nuoširdžiai dėkojame Sandrai ir Monikai už išsamiai pateiktą informaciją. (@ Lietuvos Raudonas Kryžius – Mažeikių savanoriai ).

2024-12-18 „Ekonovus“ Tvarumo akademijos pamoka

Mes, Kalnėnų progimnazijos 6a klasės mokiniai, dalyvavome „Ekonovus“ Tvarumo akademijos pamokoje „Kaip sumažinti šventinių atliekų kiekį?“.
Sužinojome, kad šventinių atliekų kiekio sumažinimas yra labai svarbus siekiant apsaugoti aplinką ir taupyti gamtos išteklius.
Prisiminėme, kodėl svarbu rūšiuoti atliekas, išgirdome patarimus, kaip būtų galima sumažinti šventinių pakuočių kiekį, kokias būtų galima pasirinkti tvarias alternatyvas bei skatinti antrinį atliekų panaudojimą.
Švęskime atsakingai: prisidėkime visi prie mūsų aplinkos apsaugos ir sveikesnio, švaresnio pasaulio kūrimo.
6a klasės mokinė Elija Krivickaitė

2024-12-02 Ugdymas karjerai

Gruodžio 2 d. 4a (mokytoja L. Čikeliovienė), 4b (mokytoja Ž. Norvilaitė), 4c (mokytoja J. Lupeikienė), 4d (mokytoja J. Budrienė) klasių mokiniai drauge su progimnazijos direktore R. Arbatauskiene, direktorės pavaduotojomis ugdymui V. Langiene, I. Grabažiene, mokinio padėjėjomis I. Kance ir I. Jasaite-Lisauskiene vyko į AB „ORLEN LIETUVA“. Susitikimo metu AB „ORLEN LIETUVA“ darbuotojai supažindino su bendrovės istorija, pristatė įvairių profesijų darbuotojus, kurie dirba šioje gamykloje. Vaikai matavosi darbuotojų aprangą, iš arti pamatė, kaip atrodo nafta, mazutas, bitumas, siera, dyzelinas, benzinas. Po išsamaus pristatymo visi atvykusieji buvo pavėžinti po gamyklos teritoriją, kurioje pamatė daugybę įvairių įrenginių.
Dėkojame AB „ORLEN LIETUVA“ už suorganizuotą transportą, kuris mūsų progimnazijos ekskursantus saugiai nuvežė ir parvežė atgal.
Ugdymo karjerai specialistė Jūratė Lupeikienė

2024-12-02 Edukacija „Plepėti ar patylėti?“

Gruodžio 2 d. 8d, 8e ir 8b klasių mokiniai dalyvavo bendravimo, aktyvaus klausymosi ir empatijos įgūdžių ugdymo užsiėmime „Plepėti ar patylėti?“. Edukacijas vedė socialinio emocinio ugdymo specialistė Jurgita Juknaitė-Kozlova.
Edukacijos tikslas – lavinti mokinių intelektualaus pokalbio gebėjimus, bendravimo, aktyvaus klausymosi ir empatijos įgūdžius.
Dalyviai susiskirstė poromis, nusprendė, kuris bus pirmasis, o kuris antrasis. Vienas gavo užduotį kalbėti nurodyta tema, o kitas – klausytis, atliekant tam tikrą veiksmą. Kiekvienas turėjo galimybę po keletą kartų pabūti kalbėtojo ir klausytojo vaidmenyse.
Po kiekvieno pokalbio vyko aptarimas ir refleksija. Taip mokiniai po truputį suvokė, kokie bendravimo, aktyvaus klausymosi ir empatijos įgūdžiai yra tinkami, padedantys palaikyti pokalbį, o kurie netinkami.
Edukacinis užsiėmimas aštuntokams buvo naudingas, leido pastebėti bendravimo kliūtis, įgyti naujos socialinės emocinės patirties, lavino bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą ir sąmoningumą.
Aštuntų klasių vadovės Jolanta Slančiauskienė, Violeta Semčenkienė ir Danutė Prokopčukienė.

2024-11-29 Protmūšis

Pasaulinei AIDS dienai paminėti 8 klasių mokiniams buvo organizuotas protmūšis „AIDS: geriau žinoti“. Protmūšis – patraukli forma, kuri motyvuoja sužinoti daugiau apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą, jos plitimo kelius, prevenciją, gydymą, mokslo pasiekimus ŽIV ir AIDS srityse. Sveikiname 8c klasę, laimėjus I vietą. Ačiū visoms komandoms už dalyvavimą.

2024-11-28 Matematikos viktorina

Lapkričio 28 d. buvome pakviesti į Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją. Šešių mokinių komanda (Kamila Semezenko, Klaudija Pleinytė, 8c kl, Eimantas Jucius, Beata Ivinskytė, Salomėja Pocevičiūtė, 8d kl., Ieva Urbonaitė, 8a kl.) dalyvavo kasmetinėje rajoninėje aštuntų klasių matematikos viktorinoje „Skaičių labirintuose”. Mokiniai rungtyniavo, atlikdami proto mankštą, Kahoot užduotis, spręsdami gyvenimiškus uždavinius bei kryžiažodžius. Komanda dirbo vieningai ir tapo I vietos laimėtojais. Mokytoja Ilona Liutkutė-Žiaugienė

2024-11-28 „Pamoka su universiteto dėstytoju”

Lapkričio 28 d. dalyvavome Vilniaus universiteto inicijuotame projekte „Pamoka su universiteto dėstytoju”, kurio tikslas – parodyti, kad mokslas nėra nutolęs nuo mokyklos, kad jis įdomus ir suprantamas mokiniams. Buvo pakviestas VU matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas ir tyrėjas Jonas Jankauskas, dėstantis matematiką bei užsiimantis skaičių teorija. Dėstytojas vedė pamokas aštuntų klasių mokiniams (8a, 8d, 8e kl.) apie neįprastas skaičiavimo sistemas, supažindino mokinius su matematikos ir informatikos fakulteto siūlomomis studijų kryptimis. Ši universiteto iniciatyva atvėrė mokslo pažinimo kelią tarp mokyklos ir universiteto. Dėkojame dėstytojui už dovanas ir galimybę tobulėti.

2024-11-28 Įdomi edukacija ketvirtokams

Lapkričio 28 dieną 4a, 4b, 4c, 4d klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Senas močiutės rankinukas“. Užsiėmimo pradžioje vaikai buvo supažindinti su S. Valdorfo socialiniais susipažinimo žaidimais. Edukacijos metu dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios, spręsdamos loginio mąstymo užduotis bei įvairius galvosūkius, turėjo atrakinti keturiomis spynomis užrakintą dėžutę. Aidėjo juokas, geros emocijos, nes visiems pavyko įveikti užduotį. Valio!

2024-10-24 Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas

Spalio 24 d. vyko virtualus Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas ir taip paminėta Tarptautinė kovos su klimato kaita diena. Mokiniai priėmė iššūkį pasitikrinti žinias apie tvarumą! Jame galėjo dalyvauti 7–8 kl. mokiniai, kurie turėjo galimybę laimėti vertingus prizus, sužinoti daug įdomių faktų apie juos supančią aplinką. Rezultatai yra puikūs!
Šaunusis dešimtukas: G. Griniūtė (8d kl.), E. Šaulytė (8b kl.), B. Ivinskytė (8d kl.), K. Pliuskytė (8e kl.), A. Pocius (7c kl.), G. Steponenko (8a kl.), G. Idzelis (7b kl.), J. Šaulytė (7b kl.), R. Vitkauskas (7b kl.), E. Petraitytė (7b kl.). Šie mokiniai surinko 16–19 taškų iš 20 galimų. Džiaugiamės ir didžiuojamės!

2024-11-28 Svečiuose Mažeikių politechnikos mokyklos karjeros specialistė

Naudinga, įdomi ir informatyvi popietė Kalnėnų progimnazijos 8-tų klasių moksleiviams. 2024 11 28 mokykloje svečiavosi Mažeikių politechnikos mokyklos karjeros specialistė Inesa Kniežauskienė, kuri supažindino aštuntokus su mokymosi galimybėmis šioje mokykloje, profesijų pasirinkimu, stojimo sąlygomis bei įsidarbinimo galimybėmis. Ačiū už bendradarbiavimą ir geras susitikimo emocijas.
Karjeros konsultantė Loreta Bergmanienė.

2024-10-22 Klimato kaitos savaitė 2024

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 8 klasių mokiniai informatikos pamokose kūrė plakatus, skirtus Klimato kaitos savaitei, mokėsi naudotis įvairiais internetiniais ištekliais ir įrankiais. Vaikai pasidalino mintimis apie klimato kaitą, sužinojo daug įdomios ir naudingos informacijos. Plakatuose pavaizdavo tai, kas mums visiems be galo svarbu – geriau suprasti grėsmę dabar, negu tada, kai prarasi tai, ką turi – ŽEMĘ. Šį projektą inicijavo mokytojos: Jūratė Fridrikienė, Vlada Jaroščukienė ir Danutė Prokopčukienė.

2024-11-25 Gamtos mokslų savaitė

Kalnėnų progimnazijoje praūžė gamtos mokslų savaitė. Šių metų renginiai orientuoti į STEAM veiklas ir teisingą rūšiavimą. Veiklų buvo daug, kai kurioms iš jų ruoštasi iš anksto.
5–8 klasių mokiniai dalyvavo interaktyviame „Gamtos ateities“ žaidime „Žaisk, teisingai rūšiuok ir laimėk!“ ir mokėsi geriau rūšiuoti pakuočių atliekas ir išvengti dažniausiai pasikartojančių klaidų. Pertraukų metu Jaunieji gamtininkai uždavinėjo klausimus apie gamtą, teisingai atsakiusieji gavo prizus.
7 klasių mokiniai kūrė augalo ir gyvūno ląstelių modelius, jais pasidžiaugti galėjome parodėlėje.
6 klasių mokiniai išklausė edukacinę pamoką apie atsakingą maisto atliekų rūšiavimą.
5 klasių mokiniai domėjosi Mažeikių rajono lankomais gamtos objektais, rinko informaciją, kūrė knygeles apie Mažeikių rajono augalus ir gyvūnus, įrašytus į Raudonąją knygą.
8a klasės mokinės A. Klemenytė ir N. Kavaliauskaitė atliko kruopštų darbą ir mokykloje augančioms gėlėms sukūrė QR kodus, kurie suteiks informacijos apie jas.
Daug jaudulio ir pažinimo džiaugsmo šią savaitę patyrė penktokai, kurie pirmą kartą pristatė gamtamokslinius tyrimus pagal mokslinio tyrimo žingsnius.
Pirmadienį 6a, 6d, 7a, 7c, 8d klasės dalyvavo edukacijoje „Užfiksuota šviesa – chemija ir fotografija“. Išklausę teoriją apie senosios fotografijos metodą cianotipiją, praktinėje užsiėmimo dalyje mokiniai šiuo metodu gamino atviruką. Integracinės patyriminės STEAM veiklos rezultatas – darbelių paroda.
Trečiadienį 7b ir 7c klasės dalyvavo edukacijoje „Atvirkštinė perspektyva“, mokiniai susipažino su optinio vaizdo susidarymo principais. Smagiausia edukacijos dalis, kai pavyko sukurti nuotraukas iš skirtingų perspektyvų.
Lektorė UAB Telšių regioninio atliekų tvarkymo centro visuomenės informavimo specialistė Eglė Geležinė klasių GMP lyderiams pravedė paskaitą „Rūšiavimo naujienos“. Mokiniai gavo ne tik dovanų, bet ir užduotį – naujienas perduoti savo bendraklasiams. Nuo šiol mokytis rūšiuoti galėsime žaisdami stalo žaidimą „Konteinerio krata“ ir spręsdami užduotėles iš rūšiuotojo Tūčio nuotykių knygelės.
Savaitę vainikavo tradicinė gamtamokslinė viktorina „Atverk akis į gamtą“, kurios metu rungėsi šešios mišrios 5–8 klasių mokinių komandos.
Gamtos mokslų mokytojai S. Vitkevičienė, J. Fridrikienė, R. Petrulis nuoširdžiai dėkoja visiems už dalyvavimą gamtos mokslų savaitės veiklose ir tikisi, kad ir toliau mokiniai aktyviai domėsis gamtos mokslais. Pasidžiaukite savaitės akimirkomis!

2024-11-22 „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje

Lapkričio 21 dieną „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje vyko rajoninis projektas ir ,,Šventieji piligrimai. Kas jie? Pažinkime šv. Brigitą Švedę, šv. Pranciškų, šv. Jokūbą“. Mūsų progimnazijai atstovavo ketvirtokės Elana Birbalaitė, Urtė Kleišytė ir Paulina Prašukaitė (tikybos mokytoja Gražina Drąsutienė). Vaikai, mokytojos padedami, turėjo atlikti namų darbus: pasidomėti šventųjų gyvenimo istorijomis ir vieną iš jų pristatyti. Mergaitės nutarė, kad joms įdomiausias šventasis Jokūbas, todėl pasivadinusios „Šv. Jokūbo žvaigždelės“, parengė pranešimą apie šį šventąjį.
Renginyje dalyvavo Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Ramūnas Norkus, kuris pasidalino mintimis apie šventumą, džiugiai parengęs pristatymą ,,Ar nori būti…?“
Pasiklausę kitų mokyklų mokinių pristatymų, vaikai dalyvavo draugiškoje „Kahoot“ viktorinoje. Visi kartu, sugiedoję šv. Pranciškaus „Saulės giesmę“, buvo palaiminti kunigo Ramūno Norkaus atsinešta šv. Pranciškaus relikvija.
Dėkojame „Žiburėlio“ bendruomenei už šaunų renginį, bendrystę, nuoširdumą ir vaišingumą!

2024-11-19 Edukacija ,,Užfiksuota šviesa – chemija ir fotografija“

Lapkričio 18 d. mūsų progimnazijoje prasidėjo gamtos mokslų savaitė. Ta proga 6a, 6e, 7a, 7c ir 8d klasių mokiniai turėjo edukaciją ,,Užfiksuota šviesa – chemija ir fotografija“. Mokiniai sužinojo, kad fotografija neskaičiuoja dar nė 200 metų, o technologiškai ši viena iš naujausių vaizduojamojo meno šakų pakito nenusakomai: nuo pirmųjų fotografijų iki šiuolaikinės skaitmeninės technologijos. Praktinėje užsiėmimo dalyje moksleiviai, naudodami senosios fotografijos metodą – cianotipiją, gamino atviruką. Cianotipija – tai vienas iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Susipažinę su technologija moksleiviai kūrė savo kūrinį. Jie pradėjo nuo to, kad teptuku užtepė ultravioletiniam spektrui jautrų mišinį. Tuomet ruošinį išdžiovino ir jam išdžiūvus, iš pasirinktų elementų – džiovintų augalų arba smulkių daiktų – išdėliojo piešinį. Sudėliotą kompoziciją jie užfiksavo po ultravioletine lempa. Užsiėmimas padėjo moksleiviams suprasti mokslo ir meno sąsajas ir padėjo atsikratyti klaidingo požiūrio, kad gamtos ir tikslieji mokslai su menais neturi nieko bendro bei suprasti, kad eksperimentavimas būdingas visoms mokslo, meno ir gyvenimo sritims. Kas žino, gal mūsų mokiniai po šių užsiėmimų atras fotografijos galią ir po kelerių metų jais dar labiau didžiuosimės...

2024-11-19 Išvyka į miesto muziejų

3b klasės mokiniai ir mokytoja Vida Daugėnienė lapkričio 15 d. apsilankė miesto muziejuje. Vaikai dalyvavo edukacijoje ,,Pažintis su tošininkyste", susipažino su miesto muziejaus parodomis ir ekspozicijomis. Esame labai dėkingi muziejininkei Jūratei Miliauskaitei už nuoširdų bendravimą. Mokiniai labai džiaugėsi naujais potyriais, smagiu bendravimu ir įgytomis žiniomis.

2024-11-15 Krepšinio varžybose

2024 m. lapkričio 15 d. Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 8b ir 8d klasių mokiniai su klasių vadovėmis Danute Prokopčukiene ir Jolanta Slančiauskiene išvyko į Kauną stebėti Eurolygos krepšinio rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“ komandų. Ši išvyka buvo ne tik puiki galimybė pamatyti aukščiausio lygio krepšinį, bet ir praplėsti mokinių akiratį bei stiprinti bendruomeniškumą. Rungtynės pritraukė tūkstančius krepšinio aistruolių, mokiniai turėjo galimybę stebėti aukščiausio lygio krepšinį ir pajusti nepakartojamą arenos atmosferą. Tokios išvykos skatina mokinių aktyvumą, domėjimąsi kultūra ir sportu bei stiprina klasės kolektyvą.

2024-11-11 Ugdymas karjerai

„Stipriausia rūšis yra ne ta, kuri išgyvena, net ne ta, kuri protingiausia. Stipriausia yra ta, kuri labiausiai pasiruošusi keistis “. (Č. Darvinas)
2024-11-11 d. mūsų mokyklos 8e klasės mokiniams ugdymo karjerai užsiėmimą „Emocinė sveikata ir intelekto tipo nustatymas“ vedė Šiaulių regiono karjeros planavimo skyriaus specialistė Aistė Gureckė ir Visuomenės sveikatos biuro specialistė Martyna Malinauskienė. Pamokos metu mokiniai įsivertino save, sužinojo kuo svarbi yra emocinė sveikata, atliko intelekto tipo nustatymo klausimyną, kuris padės labiau save pažinti ir ateity pasirinkti karjeros kelią.
Dėkojame mūsų socialiniams partneriams už nuoširdų bendradarbiavimą.
Karjeros konsultantė Loreta Bergmanienė

2024-11-11 Mes rūšiuojame

Projekto „Mes rūšiuojame“ rudeninė akcija įvyko! Surinkome 303 kilogramus elektroninių atliekų. Dėkojame visiems dalyvavusiems. Ir toliau renkame neveikiančius elektroninius prietaisus mokyklos rūsyje, o veikiančius nešame į mūsų elektronikos mainų kampelį – keičiu nereikalingą į naudingą! Primename: jis yra prie 207 kabineto. Pastebėjome – daiktai čia ilgai neužsibūna, vadinasi, jie randa antrus namus. Elektronikos mainų kampelio nuotrauka dalyvauja konkurse, prašome balsuoti čia: https://www.facebook.com/photo/?fbid=967743452055660&set=a.949846990511973
Dėkojame!

2024-11-06 Paskaita

Lapkričio 6 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 1–8 klasių tėvai dalyvavo paskaitoje „Ką svarbu žinoti tėvams apie priklausomybes?“ Paskaitą vedė psichologė, dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) mokytoja, šeimos konferencijos koordinatorė, priklausomybių konsultantė Skaistė Rimkienė. Tėveliai įgijo žinių apie psichotropinių medžiagų žalą vaikams ir kaip užmegzti tvirtą ryšį su savo vaiku, buvo atsakyta į klausimus. Tėveliai dalijosi savo įžvalgomis, patirtimi.

2024-11-06 Žalioji gamtos mokslų pamoka

Šiltas ruduo suteikė puikias galimybes mokytis mokyklos žaliosiose aplinkose. 5c klasės mokiniams (mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) išskirtinė gamtos mokslų pamoka vyko lauke.
Mokiniai keliavo aplink mokyklą sustodami ir susipažindami su mokyklos žaliosiomis aplinkomis: augalais, medeliais, vabzdžių viešbučiu, akmenų riedulynu, kompostine, šiltnamiu-oranžerija. O sustoję beržynėlyje smagiai padainavo mokyklos GMP dainą ir suskaičiavo inkilėlius.
Pamokoje penktokai buvo skatinami atsakingai elgtis, stebėti aplinką, klausytis garsų, pastebėti gyvūnų ir žmonių veiklos žymes, suvokti ekosistemų procesus ir suprasti, ką ir kodėl gamtoje būtina saugoti.

2024-11-05 Spektaklis

Lapkričio 5 d. 8 klasių moksleiviai turėjo galimybę žiūrėti spektaklį anglų kalba „Great Gatsby“. DIDYSIS GETSBIS: svarbiausias XX a. Amerikos literatūros šedevras. Francis Scott Fitzgerald – vienas didžiausių XX amžiaus JAV prozininkų, o kūrinyje pasakojama apie XX a. pradžios amerikietiškąjį gyvenimą, apie naujo amžiaus pradžią – „džiazo amžių“, „amerikietiškos svajonės“ amžių.

2024-10-25 Ugdymas karjerai

Spalio 25 d. 4c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) svečiavosi Mažeikių picerijoje „Bella Napoli“, kurioje patys gamino picas. Darbuotojos supažindino su picų gaminimo paslaptimis, papasakojo, kurias picas vaikai perka dažniausiai.
Visa klasė liko soti ir laiminga!

2024-10-11 Rudens atspindžiai koordinačių plokštumoje

Antrąją spalio mėnesio savaitę šeštos klasės mokiniai (mokytoja Ligita Dargienė) mokėsi braižyti koordinačių plokštumą, žymėjo taškus su tam tikromis koordinatėmis.

Kad geriau įtvirtintų žinias, šeštokai koordinačių plokštumoje vaizdavo spalvotojo rudens dovanas: pageltusius medžių lapus, grybus, moliūgus. Savo piešiniuose žymėjo taškus, juos įvardijo koordinatėmis. Tokiu būdu vaikai  tobulino kūrybiškumą ir lavino savo vaizduotę.

2024-10-10 STEAM veikla „Vaistažolių arbatos puodelis“

STEAM veikla „VAISTAŽOLIŲ ARBATOS PUODELIS”
Gamtos mokslų pamokose svarbu formuoti sveikos gyvensenos nuostatas harmonijoje su gamta, todėl nagrinėjant temą „Gamtos ir žmogaus ryšys” penktokai susipažino su vaistiniais augalais, jų savybėmis. Kiekvienas mokinys pasirinko po vaistažolę, domėjosi, kada žoleles rinkti, kaip džiovinti, kaip paruošti vartoti, koks poveikis žmogaus organizmui. Pirmąją pamoką informatyvius darbelius pristatė bendraklasiams. Iš atsineštų pavyzdžių mokėsi atskirti vaistažolių rūšis: mėtas, čiobrelius, liepžiedžius, ramunėles, medetkas, melisą.
Antrąją gamtos mokslų pamoką penktokai pradėjo arbatomis kvepiančioje laboratorijoje. Čia vyko arbatų degustacija. Mokiniai kėlė hipotezes, atliko stebėjimus ir bandymus. Penktokai ragavo 6 rūšių arbatas, turėjo apibūdinti jų savybes: spalvą, kvapą, skonį. Pastebėjo, kad arbatos skirtingų spalvų, visos labai kvapnios. Skaniausia penktokams – čiobrelių arbata. Arbata – mįslė, tai gamtos mokslų mokytojos Snieguolės atsinešta krapų arbata, kuri paliko didelį įspūdį, nes nė vienas nebuvo tokios ragavęs. Penktokai padarė išvadą, kad gerti žolelių arbatą ne tik sveika, bet ir skanu. Patyrė bendrystės jausmą, daug gerų emocijų.
Mokytoja Snieguolė Vitkevičienė

2024-09-30 STEAM „Pasidaryk pats“

Rugsėjo mėnesį 1a (mokytoja Zita Savickienė), 1b (mokytoja Zina Brazienė), 2b (mokytoja Dalia Senkuvienė), 3b (mokytoja Vida Daugėnienė), 4a (mokytoja Lina Čikeliovienė) klasių mokiniai lankėsi Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkciame centre, kur vykdė edukacinę STEAM veiklą studijose ,,Žalia“, vadovė Sandra Bucevičienė ir „Pasidaryk pats“, vadovas Juozas Svirušis. Čia įgijo teorinių ir praktinių žinių apie įvairias medžiagas, randamas gamtoje, apie jų panaudojimą. Mokiniai, naudodami įvairius darbo įrankius, pagamino darbelius „Spalvotas rudenėlis'' ir „Medinukas Robotukas“. Visus džiugino geros emocijos, nauja patirtis.

2024-09-24 STEAM „Gaminu, ragauju“

Rugsėjo 24 d. 4c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) gamino 2024 m. kovo mėn. pasaulyje pripažintą skaniausią šaltą sriubą – šaltibarščius! Šaltibarščiai – Lietuvos tradicinė šalta barščių sriuba. Vaikai aktyviai įsitraukė į šį procesą, kurio metu paaiškėjo, jog kai kurie mokiniai pirmąsyk skuto bulves, pirmąsyk pjaustė daržoves, pirmąsyk ragavo šią sriubą. Na, o tiems kam nepatiko, skanavo lietuviškos virtuvės užkandį – keptą duoną.
Pamokos pabaigoje vyko apklausa, kurios metu išsiaiškinta:
* iš 24 mokinių šaltibarščius mėgsta 17;
* iš 24 mokinių keptą duoną mėgsta 24.

2024-09-18 Steam 4c klasė

Rugsėjo 11–18 dienomis 4c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) gamino, meistravo, gražino savo kūrybos darbelius „Atliekų antrinis panaudojimas“. Iš viso pagaminta 19 įvairių daiktų iš 28 skirtingų medžiagų.
Atliekų perdirbimas – tai procesas, leidžiantis perdirbti panaudotas medžiagas į naujas medžiagas ar objektus ir tokiu būdu pakartotinai atliekas panaudoti. Tai alternatyva „konvenciniam“ atliekų išmetimui, galinti padėti taupyti išteklius ir sumažinti šiltnamio dujų išmetimą. Be išteklių sutaupymo atliekų perdirbimas gali sumažinti energijos suvartojimą, oro taršą (susidarančią, kai šiukšlės deginamos) ir vandens taršą (susidarančią, kai šiukšlės išmetamos sąvartynuose).
Perdirbti antrines medžiagas yra daug paprasčiau, pigiau bei mažiau teršiama aplinka!

213 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien