Mažeikių Kalnėnų progimnazija

STEAM praktinės–tiriamosios veiklos 5–8 klasėse 2023–2024 m. m.

2023-11-30 Ugdymas karjerai. STEAM

Lapkričio 6–30 dienomis pradinėse klasėse šurmuliavo vaikai, nes vyko ilgalaikis projektas „Daržovės“. Projekte dalyvavo 1a (mokytoja R. Daugėnienė), 1b (mokytoja D. Senkuvienė), 1c (mokytoja D. Lukšaitė-Januškienė), 3a (mokytoja L. Čikeliovienė), 3b (mokytoja Ž. Norvilaitė), 3c (mokytoja J. Lupeikienė), 4a (mokytoja Z. Savickienė), 4b (mokytoja Z. Brazienė), 4c (mokytoja D. Tamošauskienė), 4d (mokytoja J. Budrienė) klasių mokiniai.
Projekto tikslas: susipažinti su ūkininko, vairuotojo, pardavėjo profesijomis, kurios reikalingos nuo daržovės pasodinimo iki jos patekimo į turgų, prekybos centrus, ugdyti sveikos mitybos suvokimą, pagarbą ir vertybinį santykį su gamta. Sudaryti prielaidas mokiniams išsiugdyti atitinkamas kompetencijas; formuotis tinkamoms vertybinėms nuostatoms ir būtiniems socialiniams ir asmeniniams gebėjimams; pažinti savo bei šeimos poreikius, susipažinti, suprasti ir įsisavinti negirdėtas žinias apie daržoves.
Vaikai piešė, aplikavo, karpė, žiūrėjo filmukus, skaitė pasakas, skaičiavo, užrištomis akimis ragavo ir spėliojo, klausėsi dainų, kūrė eilėraščius, įminė mįsles... Visas šias veiklas mokytojos integravo savo vedamose pamokose.
Taigi, mitas ar tiesa, salotos su padažais nekaloringa? 
Projekto autorė pradinių klasių mokytoja, ugdymo karjerai specialistė Jūratė Lupeikienė.

2023-11-30 STEAM projektas

Lapkričio viduryje per gamtos mokslų pamoką 3a (mokytoja Lina Čikeliovienė), 3b (mokytoja Žaneta Norvilaitė), 3c (mokytoja Jūratė Lupeikienė) klasių mokiniai atliko STEAM projektą „Dirbtinių plaučių modelis“. Susipažinę su pagrindiniais žmogaus kvėpavimo organais ir jų veikla, naudodami plastikinius butelius, balionus, šiaudelius, plastikinius maišelius bei spalvotą popierių, sukūrė žmogaus dirbtinių plaučių modelį. Vaikai išmoko kvėpavimo pratimų, sužinojo apie kvėpavimo ligas ir kaip nuo jų apsisaugoti, įsivertino savo fizinį aktyvumą. Aptarę STEAM projekto veiklą, koridoriuje eksponavo savo darbelius.

2023-12-06 Advento vainikas 3c klasėje

Gruodžio 6 dieną 3c klasės mokiniai (mokytoja J. Lupeikienė) mokėsi pinti ir dekoruoti advento vainiką. Užsiėmimo metu, klausantis kalėdinių melodijų, vyravo puiki nuotaika. Kiekvienas vaikas sukūrė savitą vainiką, kuriuo džiaugsis namuose žiemos švenčių metu.
Už pagalbą vaikams dėkojame aktyvioms Emos Kancės, Elanos Birbalaitės, Lukos Jakštaitės, Nedo Čiučio, Dominyko Šono, Medos Timinskaitės, Karinos Lapšytės, Arno Šimkevičiaus mamytėms!

2023-12-01 STEAM matematikos pamokose

Gruodžio 1 d. 5a, 5b, 5c ir 5d klasės mokiniai (mokytoja Ligita Dargienė) matematikos pamokose įgytas geometrijos žinias mokėsi taikyti praktikoje.
Penktokai, matuodami įvairaus ilgio atkarpas, braižydami, lankstydami, klijuodami, kirpdami keturkampius, smailiuosius bei stačiuosius trikampius, pagamino kalėdinę eglutę. Ją dekoravo, puošė, suteikė žvilgesio.
Tokiu būdu ir mes įžengėme į žiemos pradžią ir kalėdinių švenčių laukimą.

2023-12-04 STEAM užsienio kalbų pamokose

STEAM VEIKLA UŽSIENIO KALBŲ PAMOKOSE
Trečių klasių mokiniai, pasitelkdami aktyvuosius STEAM ugdymo metodus, pamokoje „Sveikas maistas – tyrinėju, atrandu“ per kvapo ir skonio jutiklius susipažino su maisto produktais. Paruošė ir pristatė kūrybinį darbelį „Priešpiečių maišelis“ (mokytoja J. Meirytė-Stugė).
Taip pat trečių klasių mokiniai (mokytoja E. Piilberg) ragaudami susipažino su skirtingais skoniais, mokėsi angliškų maisto produktų pavadinimų, aiškinosi, kas sveika, išmoko išlankstyti priešpiečių dėžutę, mokėjo ją pristatyti, įvardino, ką mėgsta valgyti bei klausinėjo draugų apie mėgstamą maistą.
Anglų kalbos pamokoje, skirtoje STEAM veikloms, 5b klasės mokiniai, pasitelkę savo išmonę ir kūrybiškumą, gamino popierinius laikrodžius. Juos panaudos mokydamiesi pasakyti laiką (mokytoja R. Stonkuvienė).
5d, 6a ir 7e klasių mokiniai (mokytoja O. Pileckienė) dalyvavo STEAM anglų kalbos veikloje. Penktokai kūrė projektus “Daily Routine” ir “Pros and Cons of Being a Vlogger”. Mokiniai, dirbdami grupėmis ir poromis, naudodami planšetes, kopijavo paveikslėlius, kuriuos iliustravo, pritaikė savo anglų kalbos žinias, naujai išmoktas frazes ir žodžius, sukūrė plakatus. Šeštokai ir septintokai sukūrė KAHOOT užduotis, skaitmenines knygas laisvomis temomis, remdamiesi pasiūlyta pradžia “Interesting facts about …” Įgytus įgūdžius mokiniai galės pritaikyti ir kurdami projektus kitiems dalykams. Visos knygutės yra ne tik prasmingos, bet ir originalaus dizaino.
Mokytojos J. Slančiauskienės pamokose mokiniai turėjo galimybę dar kartą pasikartoti, kas yra QR kodas ir išbandyti save kuriant jį. Suprato, kad anglų kalbą galima mokytis ir taikant šį aktyvinantį metodą. 5c ir 5e klasių mokiniai kūrė siužetą naudodami anglų kalbos žinias, fotostudijoje profesonaliu fotoaparatu įgyvendino suplanuotus dienos rutinos veiksmus, o vėliau šias nuotraukas panaudojo savo komiksų knygose.
6d klasės mokiniai gamino savo pasirinktą patiekalą, jį pristatė klasės draugams, žaidė sukurtą Kahoot žaidimą apie sveiką mitybą. O 7a klasės mokiniai pritaikė savo turimas žinias planuodami šeimos atostogas, programėle kūrė minčių žemėlapį (mokytoja D. Valantė).

2023-11-30 STEAM projektas

Lapkričio viduryje per gamtos mokslų pamoką 3a (mokytoja Lina Čikeliovienė), 3b (mokytoja Žaneta Norvilaitė), 3c (mokytoja Jūratė Lupeikienė) klasių mokiniai atliko STEAM projektą „Dirbtinių plaučių modelis“. Susipažinę su pagrindiniais žmogaus kvėpavimo organais ir jų veikla, naudodami plastikinius butelius, balionus, šiaudelius, plastikinius maišelius bei spalvotą popierių, sukūrė žmogaus dirbtinių plaučių modelį. Vaikai išmoko kvėpavimo pratimų, sužinojo apie kvėpavimo ligas ir kaip nuo jų apsisaugoti, įsivertino savo fizinį aktyvumą. Aptarę STEAM projekto veiklą, koridoriuje eksponavo savo darbelius.

2023-11-30 Protmūšis „Aids: geriau žinoti 23“

Lapkričio 30 dieną vyko 8 klasių mokinių protmūšis „AIDS: geriau žinoti 23“, skirtas paminėti Pasaulinei AIDS dienai. Dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą, plitimo kelius, prevenciją, gydymą, mokslo pasiekimus ŽIV ir AIDS srityse.

2023-11-28 Edukacija „Druskos magija“

Lapkričio 28 d. Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 4c, 5a, 5b, 7a, 7d, 8c klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Druskos magija“. Šio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kad druska gali būti vartojama ne tik buityje, bet ir meno terapijoje bei sveikatinime. Mokiniai atliko kūrybinę užduotį – druska piešė paveikslą. Ši veikla mūsų progimnazijos mokiniams paliko be galo daug įspūdžių ir teigiamų emocijų. Klasių vadovės

2023-11-23 STEAM veiklų savaitė

Lapkričio pabaigoje užsienio kalbų metodinė grupė minėjo STEAM veiklų savaitę.
Lapkričio 21 dienos rytą mokyklos gamtos mokslų laboratorija nusidažė visomis vaivorykštės spalvomis. Antrų klasių (2c ir 2b) mokiniai su anglų kalbos mokytojomis J. Skeriene ir J. Meiryte-Stuge per pamoką, vykusią ne klasėje kaip įprastai, ne tik klausėsi teksto „Black and White“ apie dingusias spalvas, prisiminė vaivorykštės spalvų pavadinimus, bet ir su didžiausiu džiaugsmu atliko eksperimentus laboratorijoje. Visi stebėjo, kaip iš spalvotų saldainiukų pasidaro vaivorykštė, bandė balionus pripūsti kitokiu būdu ir kartu gamino milžinišką burbulų kalną.

2023-11-22 Kūrybinė edukacija „Žalia tekstilė“

Lapkričio 21–22 dienomis 1b klasės mokiniai su mokytoja Dalia Senkuviene ir 1c klasės mokiniai su mokytoja Daiva Lukšaite-Januškiene, pasinaudoję Kultūros pasu, dalyvavo VšĮ „Išmanioji karta“ kūrybinėje edukacijoje „Žalia tekstilė“. Užsiėmimo metu vaikai dalijosi mintimis apie mūsų gamtos išsaugojimą, atsakingą elgesį, gebėjimą rūšiuoti. Atsakingas vartojimas kasdien darosi vis aktualesnis. Atsisakyti, sumažinti, pakartotinai naudoti, perdirbti, kompostuoti – pagrindiniai tikslai saugojant gamtą. Užsiėmimo metu mokiniai dekoravo daugkartinius tekstilės pirkinių maišelius. Mokydamiesi tvarumo, prisidedame prie mūsų gamtos išsaugojimo.

2023-11-21 Pamoka kitaip

4c klasės mokiniams mokytis įdomu ir smagu. Lapkričio 21 dieną mokiniai kartu su mokytoja D. Tamošauskiene Mažeikių muziejuje dalyvavo edukacinėje veikloje „Pažintis su tošininkystės amatu“.
Mokiniai susipažino su laiškų rašymu ant beržo tošies ir etnografiniais tošies dirbiniais, saugomais muziejaus fonduose, bei tautodailininkų Vytauto ir Raimondos Ramanauskų darbais. Visiems buvo įdomu atkirpti tošį žirklėmis, padaryti skylutę su yla, verti tošies gabaliukus adata. Iš beržo tošies mokiniams pavyko pasidaryti masažuoklį.

2023-11-20 „Kelionė po Lietuvą“

Lapkričio 20 dieną 4a klasės mokiniai dalyvavo Kultūros paso nuotolinėje edukacijoje „Kelionė po Lietuvą“. Tai pramoginė, interaktyvi viktorina, lavinanti loginį mąstymą, skatinanti pažinti Lietuvos miestus, kultūrą, gamtą, istoriją ir padedanti mokiniams praplėsti akiratį. Edukacijos metu mokiniams buvo pateikiami klausimai, kurių atsakymus vaikai, suradę tinkamas koordinates, žymėjo iš anksto paruoštose lentelėse. Pabaigoje mokiniai, teisingai atsakę į klausimus, pastebėjo, kad lentelėse nupiešė raktą. Tuo raktu atrakino lietuvių liaudies patarlę „Knyga – mokslo šaltinis“.

2023-11-19 Lietuvos sostinei Vilniui – 700 metų

Jubiliejaus proga moksleiviai kviečiami ne tik artimiau pažinti sostinę, bet ir pajusti emocinį ryšį su ja edukacinėse pamokose. Lapkričio pradžioje tokioje nuotolinėje edukacijoje „Vilnius tavo kuprinėje“ dalyvavo ir mūsų mokyklos ketvirtokai. Interaktyviai keliaudami laiko mašina mokiniai susipažino su sostinės istorija ir šiuolaikiniu jo veidu. Mokiniai piešė, atsakinėjo į klausimus ir net mankštinosi.
Mokiniai suprato, kad 700 metų miestui – tai visai nedaug. Mūsų sostinė jaunas miestas: inovatyvus, energingas, kuriantis.

2023-11-10 Pamoka kitaip

Lapkričio 10 dieną 4b klasės mokiniai (mokytoja Zina Brazienė) lankėsi Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikai prisiminė, kaip elgtis, kad būtų išvengta gaisro ir ką daryti jam kilus. Mokiniai sužinojo, kad gaisrininkams tenka ne tik gaisrus gesinti, bet ir gelbėti skęstančius, avarijose nukentėjusius žmones. Ketvirtokai susipažino, kokia yra gaisrininkų dienotvarkė, kur jie dirba, ruošiasi, treniruojasi, mokosi ir poilsiauja. Įdomiausia dalis – pažintis su ugniagesių technika. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti gaisrininkų mašinas, įvairią gelbėjimui skirtą įrangą ir net pasėdėti gaisrininkų mašinose.
Išvykos metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų ir gavo naudingų patarimų bei žinių. Esame dėkingi Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams už puikią ir labai naudingą pamoką.

2023-11-07 Ugdymas karjerai

Lapkričio 7 dieną 2–4 klasių mokiniai susitiko su Mažeikių rajono policijos bendruomenės pareigūnais, kurie moksleiviams pasakojo apie saugios aplinkos kūrimą mokykloje bei namuose, priminė smurto ir vagysčių galimas pasekmes.
(1–4 klasių ugdymo karjerai specialistė J. Lupeikienė)

2023-10-24 Ukrainietiškų dainų karaokė su Olena Lastivka

Spalio 24 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko karaokė „Išgirsk savo balsą“. Šį kartą Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 7d klasės mokiniai ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokiniai, dalyvaujantys Lietuvos Kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamame projekte „Visi po viena saule“, galėjo giliau pažinti ukrainietišką kultūrą. Bibliotekoje viešėjo buvusi Čerkasų Taraso Ševčenkos akademinio muzikinio dramos teatro, o dabar Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė, dainininkė, šokėja, režisierė, TV laidų vedėja Olena Lastivka.
Kartu su nuoširdumu sužavėjusia ukrainiečių menininke ir keturiais mokiniais ukrainiečiais būrys lietuvių dainavo populiarias dainas: dainininko Antono Wellboy „Vyšnios“, senovinę kazokų dainą „ O pievoje raudonasis putinas“, kuri nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios tapo tarsi vėliava, suvienijanti visą Ukrainos tautą, bei 2022-ųjų metų Eurovizijos dainų konkurso nugalėtoją – Ukrainos folk-repo grupės Kalush Orchestra dainą „Stefanija“.
„Vertingiausia ta daina, kurią dainuoja visa tauta. O populiarios dainos tautą sujungia“, – kalbėjo atlikėja, skatindama mokinius pažinti ukrainietiškų dainų savitumą.

2023-10-24 Klimato kaitos diena

Spalio 24 d. paminėjome Tarptautinę klimato kaitos dieną, pasitikrindami žinias Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine!

2023-10-23 Molekulės diena

Beveik kiekvienos profesijos specialistai turi tik jiems skirtą šventę, kuri būna vieną kartą per metus. Tokią dieną turi ir chemikai. Spalio 23 dieną nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) švenčiama Molekulės diena. Šios šventės laikas susietas su Avogadro skaičiumi, kuris yra lygus 6,022 × 1023. Būtent laipsnis „1023“ ir nulėmė, kad dešimto mėnesio 23 dieną švenčiama ši diena.
Kalnėnų progimnazijos aštuntokai chemikai Benas Brazdauskas, Ugnė Giedrimaitė, Žygimantas Nideris, Brigita Kupliauskaitė lankėsi pamokose, domėjosi, kokių medžiagų molekulių žino mokiniai ir mokytojai, mokė atpažinti deguonies, vandens, anglies dioksido, amoniako ir kitas molekules. Kartu su chemijos mokytoja Snieguole Vitkevičiene konstravo molekulių modelius, gamino knygų skirtukus, kuriuos iliustravo Smiltė Švažaitė (8d kl.).

2023-10-19 projektas „Visi po viena saule“

Mūsų progimnazijos 7d klasės mokiniai (mokytoja Daiva Misevičienė) dalyvauja Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inicijuotame projekte „Visi po viena saule“, kuriuo siekiama prisidėti prie ukrainiečių moksleivių sklandesnės integracijos Lietuvoje, ugdyti kūrybinę saviraišką, dalyvaujant kūrybinėse ir edukacinėse veiklose su profesionaliais kūrėjais.
Rugsėjo mėnesį septintokai dalyvavo dviejose nuotolinėse kūrybinio rašymo dirbtuvėse su rašytoja Igne Zarambaite ir ukrainiečių integracijos centro „Malva“ viena iš įkūrėjų Žana Tolstikova, rašė laiškus nepažįstamam susirašinėjimo draugui.
O spalio 19 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko muzikinė karaokės edukacija „Išgirsk savo balsą“ su KITAVA grupės atlikėja, dainų autore Rasa Stoškuviene. Be mūsų septintokų edukacijoje dalyvavo Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Energingoji Rasa Stoškuvienė projekto dalyvius įtraukė į diskusiją, kas smagiausia ir baisiausia būnant scenoje, ragino atrasti savo balsą, drąsino kartu dainuoti KITAVOS dainą „Esame kartu“, kurios vieną posmą visi atliko ukrainietiškai, nes renginyje dalyvavo ir mokiniai ukrainiečiai.
Džiaugiamės, kad projektas tęsiasi ir mokinių laukia kitos įdomios pažintys ir edukacijos.

2023-10-18 Edukacija „Aktorius lėlininkas“

Spalio 18 d. 4a ir 4b klasės mokiniai kartu su mokytojomis Z. Savickiene ir Z. Braziene apsilankė Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje ir dalyvavo edukacinėje programoje „Aktorius lėlininkas“. Šią edukaciją pristatė Panevėžio lėlių vežimo teatras – vienintelis toks Europoje. Pažintis su teatru prasidėjo nuo archyvinio filmuko – mokiniai stebėjo, kaip vasaromis gastroliuoja teatras, koks svarbus vaidmuo teatre tenka ne tik aktoriui, bet ir režisieriui, apšvietėjui, garso operatoriui. Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kad lėlės gaminamos iš įvairių medžiagų, lėlių mechanizmai skirtingi ir vadinasi jos skirtingai –šešėlinės, marionetės, pirštininės, lazdelinės. Kai kurias valdyti prireikia net dviejų aktorių. Mokiniai ne tik pamatė ištraukas iš įvairių žinomiausių pasaulio pasakų, bet ir patys galėjo pasijusti aktoriais lėlininkais.
Smagi pažintinė edukacija vaikams, po kurios daugelis vaikų pakeitė požiūrį į lėlių teatrą.

2023-10-09 Kamanų rezervate

Spalio 2 dieną 4b ir 3c klasės mokiniai vyko į Akmenės rajone esantį Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą (mokytojos Zina Brazienė ir Jūratė Lupeikienė). Rezervato lankytojų centre vaikai galėjo susipažinti su įrengta gamtine ekspozicija, kurioje virtualiai pakeliavo po pelkę, mišką bei susipažino su saugomomis gamtinėmis vertybėmis. Po virtualios edukacijos prasidėjo tikrasis Kamanų aukštapelkės ir ją supančio miško su reta augalija bei gyvūnija pažinimas. Daug puikių emocijų mokiniai patyrė kopdami į 30 m aukščio apžvalgos bokštą bei lakstydami basomis po pelkių klampynę. Pojūčių tikrai netrūko!
„Kamanos yra vienas iš nedaugelio ne tik Lietuvos, bet ir Europoje dar mažai kultūros paliestas gamtos kampelis, išsaugojęs savo prigimties primityvumą“. Kazys Brundza, 1937

2023-09-28 Edukacinė kelionė Vilniuje

Progimnazijos 7e ir 7b klasių mokiniai (mokytojos V. Semčenkienė ir D. Prokopčukienė) vyko į nuotykių kupiną kelionę po Vilnių, Lietuvos istorijos lopšį. Ši nuostabi edukacinė kelionė atskleidė Vilniaus unikalią istorinę praeitį, leisdama mokiniams pajusti šio miesto dvasią ir paslaptis, kurių galima rasti Vilniaus katedros požemiuose, Gedimino pilyje ir senamiestyje.
Vilniaus katedros požemiai – tai vienas iš unikalių Lietuvos istorinių paminklų, kurie yra po paties Vilniaus širdimi, Katedros aikšte. Šių požemių lankymas mokiniams suteikė puikią galimybę suprasti šio miesto istorijos svarbą. Žengę žingsnį po žeme, mokiniai buvo nugabenti į senovės laikus, kai šioje vietoje jau stovėjo katalikų bažnyčia. Galimybė pamatyti viduramžių paminklus ir artefaktus atvertė akims įdomias detales apie Vilniaus praeitį.
Toliau kelionė vedė mokinius į Gedimino pilį, kuri yra bene vienas iš žymiausių Lietuvos istorijos simbolių. Mokiniai turi progą iš arti pamatyti Gedimino bokštą, kuris stovi kaip liudininkas senosios Lietuvos valstybingumo epochos.
Pabaigiant savo kelionę, mokiniai pasinėrė į Vilniaus senamiesčio gatves. Senamiestis, kuris taip pat vadinamas „Vilniaus širdimi“, yra pripildytas istorinių pastatų, įspūdingų aikštės ir gatvių, kuriuose kiekvienas pastatas turi savo pasakas. Ši edukacinė kelionė ne tik leido mokiniams išmokti daug apie Vilniaus istoriją, bet ir sukūrė jiems neišdildomus prisiminimus. Šios patirtys padėjo jiems įsijausti į savo miesto praeitį ir pajusti ryšį tarp šiuolaikinių Vilniaus ir jo istorijos. Tai buvo ne tik pamoka, bet ir nuotykis, kuris padėjo mokiniams ugdyti istorinį sąmoningumą ir pasaulėžiūrą.

2023-09-27 „Esu atsakingas – rūšiuoju teisingai“

4b ir 3b klasės mokiniai rugsėjo mėnesį dalyvavo Žaliojo taško organizuojamoje Žaliojo raštingumo edukacijoje „Esu atsakingas – rūšiuoju teisingai“, kurių tikslas supažindinti mokinius su tvarios aplinkos principais, teisingu atliekų tvarkymu, antrinio panaudojimo galimybėmis.
Mokiniai, dalyvaudami nuotolinėje kūrybinėje dirbtuvių pamokoje, kuri buvo skirta „Judumo savaitei" paminėti, iš antrinių žaliavų gamino judumą skatinimo žaidimo priemonę – stalo teniso raketę ir kamuoliuką.
Vaikai turėjo galimybę prisiminti, kaip rūšiuojamos atliekos ir labai džiaugėsi, kad galėjo žaisti savo sukurtu žaidimu, pagamintu iš antrinių žaliavų. Mokiniai buvo nustebę, kad žaidimui pasigaminti reikalingas priemones galima sukurti patiems iš antrinių žaliavų ir tai nieko nekainuoja.
Labai svarbu, kad užaugintumėme naująją kartą su išugdyta rūšiavimo kultūra ir supratimu, kam to reikia ir dėl ko tai darome.

2023-09-25 Saugaus eismo patarimai pirmokams

Rugsėjo 25 dieną mūsų mokykloje lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Audronė Jurdonaitė. Pareigūnė susitiko su pirmokais ir priminė jiems saugaus eismo taisykles: kaip saugiai elgtis kelyje, kaip teisingai užsidėti ir dėvėti atšvaitus, kaip elgtis autobuse ir išlipus iš jo. Mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmukus, juos aptarinėjo. Užsiėmimas pirmokams buvo įdomus ir labai naudingas.

2023-09-25 Pasaulio pažinimo pamoka kitaip

Rugsėjo 14 ir 21 dienomis 2d bei 2c klasės mokiniai su mokytojomis Rima Kasputiene ir Nida Gudavičiene lankėsi „Žaliajame kampelyje“, esančiame Mažeikių Gabijos gimnazijoje. Gimnazijos mokytojos Virginija Dambrauskaitė ir Palma Bugnevičienė supažindino su įvairiais augalais, kurių yra apie 130 rūšių, gyvalazdėmis, Madagaskaro tarakonais, iguana, paukščiukais – zebrinėmis amadinomis ir papūgomis.
Mokiniai ieškojo augalų pagal paruoštas šakeles ir lapelius, uostė juos, susipažino su augalų pavadinimais ir sąlygomis, kurių reikia augalui, kad jis augtų. Sužinojo daug įdomių faktų apie gyvūnėlius, gyvenančius „Žaliajame kampelyje“.
Puiki, informatyvi, tyrinėjimų, ieškojimų kupina pamokėlė labai patiko visiems mokiniams ir mokytojoms.
Dėkojame Mažeikių Gabijos gimnazijos mokytojoms Virginijai Dambrauskaitei ir Palmai Bugnevičienei.

136 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien