Mažeikių Kalnėnų progimnazija

STEAM praktinės–tiriamosios veiklos 5–8 klasėse 2023–2024 m. m.

2024-05-29 Netradicinio ugdymo popietė 1–4 klasių mokiniams

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje gegužės 29 d. vyko netradicinio ugdymo popietė „Šauliška diena“.
Mūsų pradinių klasių mokiniai buvo supažindinti su Kalnėnų jaunųjų šaulių būriu, aktyviai dalyvavo visose šauliškose rungtyse.
Organizuotuose užsiėmimuose mokiniams buvo galimybė praktiškai įveikti kliūčių ruožą (reikėjo pereiti lentutėmis tam tikrą atstumą, persikelti per „upelį“), veikti savoje komandoje (nešioti vandenį į indą šaukštais, kuo toliau numesti šaulio kerzą), drąsiai varžytis ir komandinėse rungtyse (porose nešti kamuolį ant pilvo, pasimatuoti jėgas traukiant ↕️ virvę).
Galiausiai mokiniai pilvelius sotino lauko sąlygomis pagaminta gardžia šauliška koše.
Buvo labai smagu ir įdomu!
Kiek daug gerų emocijų, nuoširdžių šypsenų!
Dėkojame šauliams ir jų vadui Stasiui

2024-05-29 Rygoje

Gegužės 29 dieną 7e ir 7b klasių mokiniai išvyko į nuostabią kelionę į Latvijos sostinę – Rygą. Šios vienos dienos ekskursijos metu mokiniai aplankė keletą svarbių miesto lankytinų vietų. Pirmasis sustojimas buvo Rygos automobilių muziejus, kuriame mokiniai turėjo galimybę pamatyti didžiausią automobilių kolekciją Latvijoje. Vėliau, mokiniai dalyvavo ekskursijoje po Rygos senamiestį, kuris žavi savo architektūra ir istorinėmis vietomis. Dienos pabaigoje mokiniai aplankė Rygos zoologijos sodą, kur jie galėjo pamatyti įvairius gyvūnus ir susipažinti su jų gyvenimo būdu.
Ši išvyka ne tik praturtino mokinių žinias apie Rygos kultūrą ir istoriją, bet ir suteikė daug nepamirštamų įspūdžių bei gerų emocijų.

2024-05-27 STEAM

Gegužės 27 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) tapo inžinieriais, matavo objektus ir skaičiavo jų perimetrą. Būta nemažai jaudulio, nes lauke paruoštus 6 objektus reikėjo susirasti patiems, o apskaičiavus jų perimetrą pasitikrinti su kitomis grupėmis, ar pavyko teisingai tai atlikti.
Džiugu, jog visos komandos savo darbą atliko ir įsivertino puikiai!

2024-05-09 STEAM

Gegužės 9 diena – Europos diena. 3c klasėje (mokytoja Jūratė Lupeikienė) vyko Europos virtuvės šefų suvažiavimas. Kiekvienas mokinys atsinešė savo pagamintą ar įsigytą patiekalą, kuriuo dalijosi su klasės draugais. Mokiniai aprašė savo patiekalą, aprašymą iliustravo atitinkamos šalies simboliais, paruoštą projektą pristatė.
Paskanauti buvo pakviesti progimnazijos bendruomenės darbuotojai. Džiugu, kad ne tik vaikai, tačiau ir suaugusieji sužinojo įvairių patiekalų kilmės šalis.
Pamokos pabaigoje mokiniai dalyvavo viktorinoje „Europa“. Vyko intensyvi kova, nugalėjo DRAUGYSTĖ 

2024-04-30 STEAM matematika

Atšilus orams 6b klasės mokiniai turėjo kiek kitokią matematikos pamoką. Mokiniai sprendė poromis, bet vietoj rašiklio - kreida, vietoj sąsiuvinio - šaligatvio plytelės. Šiai klasei gerą nuotaiką dovanojo naujos patirtys ir grynas oras. Vaikai neslėpė noro pakartoti tokią pamoką. Mokytoja V.Jaroščukienė

2024-03-26 STEAM velykinis margutis

Augdamas vaikas stebi, tyrinėja pasaulį, mokosi iš savo patirties, iš suaugusiųjų, iš bendraamžių.
Lavinant mokinių gamtamokslinį, aplinkosauginį mąstymą, svarbu savo pavyzdžiu parodyti, kaip, tausojant aplinką, naudojant turimus išteklius galima mažinti vartotojiškumą, iš antrinių žaliavų sukurti įvairių šventinių dekoracijų ir patirti kūrybinį džiaugsmą.
Kalnėnų progimnazijos mokiniai Austėja Litvinaitė (5b kl.), Domantas Salyga (5d kl.), Artas Stulpinas (5d kl.), Gabrielė Stonkutė (6c kl.), paraginti gamtos mokslų mokytojos Snieguolės Vitkevičienės, dalyvavo respublikinėje įvairių gebėjimų turinčių mokinių virtualioje kūrybinių darbų parodoje „STEAM velykinis margutis“, skirtoje velykiniam laikotarpiui.
STEAM velykiniam margučiui sukurti buvo panaudotos tik antrinės žaliavos, gamtinė medžiaga. Kiekvieno mokinio margutis gavosi originalus. Parodai pateikti kūrybiniai darbai turėjo būti estetiški ir pagaminti taip, kad juos būtų galima pastatyti. Ačiū mokytojo padėjėjoms Jurgitai, Sandrai ir Vilmai už pagalbą. Visi parodos dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

2024-03-26 Renginys pasaulinei Žemės dienai

Kovo 26 d. būrys gamtos mylėtojų kalnėniškių vyko į susitikimą su dokumentinio filmo apie gamtą kūrėju Mindaugu Survila ir stebėjo filmą „Sengirė“. Šio filmo premjera įvyko 2017 lapkričio mėnesį viename didžiausių ir prestižinių pasaulio tarptautinių dokumentinių filmų festivalių Amsterdame – IDFA. Dalyvavo daugybėje kitų tarptautinių festivalių, pelnė daug nacionalinių bei tarptautinių apdovanojimų, sumušė visus Lietuvos rekordus kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje.
Mindaugas Survila papasakojo, kad filmą kūrė net ketverius metus, nes gero kadro tekdavo laukti paromis slepiantis palapinėje ar įsitaisius medyje. Kuprinę su įranga, sveriančia apie 60 kilogramų, atsinešdavo naktį ir įsikūręs nejudėdamas laukdavo gyvūnų pasirodymo.
Filmas „Sengirė“ žiūrovus nukėlė į žmogaus nepaliestą gamtos pasaulį, kurio tyloje virte verda mums nežinomas gyvūnų gyvenimas.

2024-03-25 STEAM pamoka

Šeštų klasių mokiniai per IT pamokas iš butelių kamštelių dydžio skrituliukų projektavo kompiuterinius piešinius. Tai buvo pirmasis praktinis kūrybinio darbo etapas. Antrajame etape mokiniai, klijuodami įvairiaspalvius plastikinius butelių kamštelius ant kieto pagrindo, perkels savo sukurtus kompiuterinius piešinius ir sukurs paveikslus. Gražiausiais darbais bus papuoštos gamtos mokslų edukacinės erdvės.
STEAM veikloms vadovavo mokytojos S. Vitkevičienė ir V. Jaroščukienė.

2024-03-20 Mažieji žemės tyrinėtojai

Kovo 20 diena – pasaulinė Žemės diena. Paminėti šią dieną kartu pakvietė Pavasario progimnazijos pradinių klasių mokytojos, organizavusios rajoninį renginį „Mes – mažieji žemės tyrinėtojai“.
Penkių ketvirtokų komanda „Kalniečiai“ – Greta Sladkevičiūtė, Tadas Tamošauskas, Ema Skerytė, Matas Petrauskas, Deivydas Vilčinskis (mokytojos Z. Savickienė, Z. Brazienė, D. Tamošauskienė) ne tik smagiai praleido laiką bendraamžių būryje, bet ir atliko įvairias užduotis: kūrė šūkį, kviesdami gerais darbais prisidėti prie gamtos ir aplinkos išsaugojimo bei puoselėjimo, atsakinėjo į viktorinos klausimus, sukūrė darbelį iš gamtinės medžiagos, dalyvavo muzikiniame žaidime. Renginio pabaigoje ant baltų obels žiedlapių mokiniai parašė savo linkėjimus renginio organizatoriams.
Mokinius praturtino smagus pasibuvimas bendraminčių būryje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną.

2024-03-20 Žemės diena

Kovo 20 dieną Žemės dienos proga visą Kalnėnų mokyklos bendruomenę sutiko plevėsuojanti Žemės vėliava. Koridoriuose skambėjo mokyklos gamtosauginis kodeksas. I a. fojė surengtos net 2 ekspozicijos. Viena, kviečianti susimąstyti, kad reikia rūšiuoti, ir supažindinanti su atliekų irimo laiku. Antroji meniniais darbais sveikinanti pavasarį ir linkinti švarinti pasaulį, tada visi būsime laimingi. Mokyklos laboratorija kviečia aplankyti mokinių sukurtų ląstelių modelių parodą. Jaunieji gamtininkai uždavė mokiniams įvairių klausimų apie gamtą. Teisingai atsakiusiųjų laukė saldūs prizai. Per mokyklos televizorius visi galėjo stebėti įdomią informaciją apie įvairius Žemės organizmus. Gera pradžia – pusė darbo...
Kviečiame aktyviai dalyvauti ir kituose Žemės dienai skirtuose renginiuose!

2024-03-16 Knygnešio diena

Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kai esame laisvi mąstyti, dalytis mintimis apie mums rūpimus klausimus. Kartu tai metas, kai vis dažniau ir garsiau kalbame apie tai, kaip svarbu, kad jaunoji karta, kuriai priklausys mūsų valstybės ateitis, savo kasdieninėse mintyse ir jausmuose rastų vietos istorinei ir gyvajai Lietuvai. Knygnešio diena, minima kovo 16 dieną, – graži proga pakalbėti su mokiniais apie knygos vertę, apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turėjo, išsaugojo lietuvišką žodį.
Kovo 15–19 dienomis mokyklos bibliotekoje vyko pamokėlės 3d, 4a, 2b, 3c, 2d, 3a, 4c, 4b, 2a, 1a, 2c klasių mokiniams apie knygnešystės Lietuvoje fenomeną, susipažino vaikai su knygnešio Jurgio Bielinio ir jo bendražygių istorija, virtualiai nukeliavo į vis dar veikiantį J. Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejų Ustronėje, žiūrėjo ištraukas iš filmo „KNYGNEŠYS“.
Bibliotekininkė Loreta Bergmanienė

2024-03-15 STEAM veikla

Kovo 14 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) atliko tyrimus, kurių pagalba bandė išsiaiškinti, ar oras sveria, ar galima suspausti smėlį, vandenį, orą. Atlikę bandymus, visi vieningai išsiaiškino ir padarė išvadas:
• oras sveria,
• Iš trijų pasirinktų medžiagų (smėlis, vanduo, oras) suspausti galima TIK orą!

2024-03-07 Įtraukioji pilietiškumo pamoka

„Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina veikla.“ (J. V. Gėtė)
Kovo 7 d., artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, progimnazijos būrelio „Valstybė – tai Mes!“ – (vadovė Jolanta Slančiauskienė) nariai lankėsi Mažeikių „Žiburėlio“ pradinėje mokykloje. Įtraukioje pamokoje ketvirtų klasių mokiniai turėjo ne tik puikią galimybę susipažinti su Lietuvos istorija, valstybės simboliais, bet ir lietuvių kultūriniu paveldu: būrelio dalyvės sušoko tradicinį lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“. Vizitą vainikavo nuoširdūs padėkos žodžiai ir abiejų mokyklų mokinių draugystės ratas. Šis renginys – puikus įrodymas, jog bendrystė, bendradarbiavimas ir nuoširdus jaunosios kartos pilietiškumo ugdymas yra Valstybės pamatas. Šiandieniniame pasaulyje taip svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kuriame Valstybę.

2024-03-06 Apie jausmus ir emocijas

Kovo 6 d. mokyklos psichologo asistentė Daiva Gerikienė 5a klasės mokiniams pravedė užsiėmimą „Mano emocijos ir jausmai“. Mokiniai susipažino su pagrindinėmis emocijomis, mokėsi įvardinti savo jausmus. Kiekvienas pildė individualius užduočių lapus „Aš jaučiuosi“. Penktokai noriai pristatė savo mintis klasės draugams, taip mokėmės išklausyti ir priimti kito požiūrį. Juk kiekvienas skirtingas, bet labai reikalingas.

2024-02-26 STEAM veikla

6d klasės mokiniai matematikos pamokoje, nagrinėdami erdvinių figūrų savybes, kūrė miesto maketus. Taip jie įprasmino turimas ir įgytas žinias apie erdvinius kūnus, dirbdami grupėmis, stiprino komunikavimo bei socialinius gebėjimus. Kurdami miesto maketus, siekė naudoti įvairias antrines žaliavas (integracija su GMP), ieškoti aplinkoje daiktų vizualinio panašumo į geometrines figūras ir pasitelkti įvairias meninės raiškos formas.

2024-02-23 Vilniaus knygų mugė

LITEXPO vykusi didžioji Baltijos šalių literatūros šventė – Vilniaus knygų mugė, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje Šis skaitymą populiarinantis ir jį švenčiantis renginys kasmet į susitikimus su rašytojais, knygų pristatymus, diskusijas, koncertus, parodas, kūrybinius užsiėmimus ir kitas kultūrines veiklas sukviečia lankytojus iš visos Lietuvos.
Mūsų mokyklos moksleiviai gerų emocijų kupini 2024 vasario 23 dieną išvyko į minėtą renginį, ir dar puikesnėmis emocijomis, slėpdami nuovargį, grįžo į namus. Smagu buvo matyti spindinčias akis, autobuse vartant įsigytas knygas, klausytis dalijimosi įspūdžiais ir kelionės laiką trumpinančių dainų.

2024-02-14 Pamoka kitoje erdvėje

Vasario 14 dieną 4c klasės mokiniai (mokytoja D. Tamošauskienė) sportavo Mažeikių boulinge. Pamokos tikslai – išbandyti netradicinę fizinio aktyvumo formą, mokytis leisti fiziškai aktyvų laisvalaikį. Mokiniai patyrė daug teigiamų įspūdžių, sportuodami mokėsi saugaus ir gražaus elgesio.
Pamoka buvo ypatingai įdomi ir vertinga!

2024-02-13 Edukacija

Užgavėnės – tradicinė lietuvių šventė, kurios metu siekiama paminėti žiemos pabaigos laikotarpį.
Vasario 13 dieną 4c klasės mokiniai (mokytoja D. Tamošauskienė) Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje dalyvavo edukacijoje „Užgavėnių šurmulynės“. Visi turėjo vieną tikslą – išgąsdinti žiemą. Mokiniai klausėsi D. Čepauskaitės knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“ eilėraščio „Sena spinta“, dalyvavo kaukių gaminimo edukacijoje ir Užgavėnių šurmulynėje, dainavo smagias daineles, skanavo blynų su uogiene.
Žiema tikrai išsigando skambių mokinių dainų, šokių ir nuostabių kaukių!

2024-02-12 Kitokia pilietiškumo pamoka

Vasario 12 d., artėjant Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, progimnazijos būrelio „Valstybė – tai Mes!“ mokiniai (vadovė Jolanta Slančiauskienė) dalyvavo kitokioje pilietiškumo pamokoje: susitikime su Europos Parlamento nariu, istoriku, Vasario 16-osios Akto atradėju prof. Liudu Mažyliu Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje. Vyko diskusija apie Europos Sąjungą, jos istoriją, nūdienos iššūkius demokratijai ir ES vienybei, apie istorinės atminties svarbą suvokiant šiandienos įvykius Lietuvoje ir Europoje. Profesorius taip pat papasakojo apie Europos Parlamento darbo pobūdį bei Vasario 16-osios Akto atradimo aplinkybes. Dėkojame Merkelio Račkausko gimnazijos MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) programos komandai už kvietimą dalyvauti. Būrelis „Valstybė – tai Mes“ sveikina progimnazijos bendruomenę su artėjančia Valstybės atkūrimo diena, linkėdamas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ryžto: „Aš esu pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai“.

2024-02-12 Čarlzo Darvino gimtadienis

Vasario dvyliktą dieną klasių atstovai rinkosi į biologijos kabinetą paminėti Čarlzo Darvino 215-ąsias gimimo metines. Skaidres apie šį asmenį sukūrė ir pristatė Darija Mažonaitė (8a klasė). Bet kas jis toks? Jo pilnas vardas Čarlzas Robertas Darvinas, jis žymus anglų biologas, gamtininkas, geologas ir keliautojas.
Č. Darvinas buvo mokslininkas, įrodęs, jog žmonės labai panašūs į gyvūnus, tik skiriasi jų sudėtingumas. Ir Č. Darvino iškelta evoliucijos teorija pasitvirtino. Jis taip pat parašė knygą „Rūšių atsiradimas“, apie naujų rūšių susidarymą. Klausimas: „Ar kas nors šiais laikais darytų darbą, kuriuo niekas netikėtų?“
Po pristatymo į iškilusius klausimus atsakė biologijos mokytoja J. Fridrikienė. Klasių atstovai gauta informacija pasidalins su savo bendraklasiais.

2024-02-09 100 dienų mokykloje

Prabėgo 100 dienų, kai pirmokai pradėjo ilgą mokymosi kelią, kupiną naujų žinių ir iššūkių, todėl 1a klasėje (mokytoja Rasa Daugėnienė) vasario 9 d. skambėjo nuoširdus vaikų juokas šventėje „100 dienų mokykloje“. Į šią kelionę vaikus lydėjo netikėtas svečias – Pepė Ilgakojinė. Ji džiugiai visus vaikus įtraukė į linksmas užduotis, kurias vaikai atliko grupėse, galvojo pavadinimą, sakė šūkį, po to dėliojo dėliones apie profesijas, kartojo geometrines figūras, mokėsi pažinti gyvūnus, dėliojo skaičių 100 iš įvairių detalių, darė tyrimą su lašiukais. Mokytoja savo mokinius pasveikino įteikdama dovanų knygelę „100 dienų, kaip pirmokas jau esu“.
Šventinę nuotaiką padėjo kurti ir tėveliai, papuošdami vaikų aplinką. Vaikus nudžiugino tėvelių laiškas su palinkėjimais ir, žinoma, vaišės.
Ačiū klasės bendruomenei už komandinį darbą, bendradarbiavimą. Diena buvo linksma, kupina emocijų, atradimų ir kūrybos. Vaikai buvo laimingi!

2024-02-09 Iniciatyva „Merginos moksle“

Šiaulių techninės kūrybos centras vasario 9 d. kvietė šalies moksleivius į jau ketvirtus metus organizuojamą iniciatyvą, skatinančią merginų įsitraukimą į STEAM sritį – „Merginos moksle“. Kalnėnų progimnazijos aštuntokės (chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) turėjo galimybę nuotoliniu būdu susipažinti su iš pirmo žvilgsnio labai vyriškomis profesijomis: mechanikos inžinierės, funkcinio maisto mokslininkės, gydytojos hematologės, inžinierės technologės ir technologijų plėtros projektų vadovės.
Ši iniciatyva jau ketvirtus metus organizuojama norint paminėti vasario 11 – Tarptautinę mergaičių ir moterų moksle dieną.
STEAM yra praeitis, dabartis ir ateitis. Idomios ir įkvepiančios merginų sėkmės istorijos dar kartą patvirtino, kad KIEKVIENA MERGAITĖ GALI TAI PADARYTI.
Savo sėkmės istorijas pristatė Simona Skėrė, NMF METAL produktų vystymo vadovė, KTU mechanikos inžinerijos doktorantė, dr. Paulina Martusevičė, funkcinio maisto mokslininkė, vyresnioji mokslo darbuotoja Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centre, VU ir VDU Botanikos sode, Asta Povilauskienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja hematologė, Toma Šapalaitė, „Orlen Lietuva“ inžinierė technologė, chemijos bakalauras VU, Tvariųjų finansų magistrantūros studijos VU.

2024-02-04 STEAM veikla

2024 m. sausio mėnesį 3c klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Lupeikienė) susipažino su etnografiniais Lietuvos regionais. Mokiniai rengė projektus apie Žemaitiją, Suvalkiją, Aukštaitiją, Dzūkiją, Mažąją Lietuvą ir daug sužinojo apie regionų centrus, tradicijas, tarmes ir dainas. Mokiniai piešė pasirinkto regiono tautinius rūbus, o projektą vainikavo regionų valgiai! Visi klasėje šurmuliavo, ragaudami įvairių patiekalų. Potyrių būta visokių: kai kas pirmąsyk paragavo sėmeninės, kastinio, žagarėlių, Čičinsko kepsnio. Džiugu, jog vaikai geriau pažino savo šalį ir suprato, kad nepaisant regionų kultūrinių skirtumų, kiekvienas esame svarbi Lietuvos dalis.

2023-12-29 GMP projektas „Prikelk knygą antram gyvenimui“

Nuo mažens žmogus draugauja su knyga. Perskaito ją ir palieka lentynoje ilgiems metams. 3a (mokytoja Lina Čikeliovienė) ir 3b (mokytoja Žaneta Norvilaitė) klasių mokiniai nusprendė tokių knygų paieškoti savo namuose ir jas panaudoti kuriant kalėdines dovanėles tėveliams ir mokyklos darbuotojams. 3a klasės mokinio Naglio mamytė pasirūpino tais mokiniais, kurie tokių knygelių neturėjo. Dėkojame mamytei už atneštas knygeles.
Visą savaitę mokiniai kruopščiai lankstė storų knygų lapus, puošė juos snaigėmis, karoliukais. Taip gimė gražūs Kalėdų angelai. Suorganizuotoje parodėlėje jais pasidžiaugti galėjo ir visa Kalnėnų bendruomenė. Projektas net pusšimtį knygų prikėlė antram gyvenimui!

2023-12-14 Literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“

Gruodžio 11–14 d. 3c klasės (mokytoja J. Lupeikienė), 4a klasės (mokytoja Z. Savickienė), 4b klasės (mokytoja Z. Brazienė), 4c klasės (mokytoja D. Tamošauskienė) mokiniai dalyvavo literatūros festivalio „Vaikų knygų sala“ nuotolinėje edukacijų savaitėje.
Pirmojo užsiėmimo metu iliustruotoja Greta Alice supažindino su komiksų kūrimo pasauliu, papasakojo apie pagrindinius komiksų kūrimo principus. O edukacijos pabaigoje pasiūlė įrankių, kaip patiems mokiniams sukurti savo komiksus. Mokiniai su dideliu susidomėjimu kūrė ir patys džiaugėsi, kad jiems puikiai pavyko.
Antrąją edukaciją vedė leidyklos „700 eilučių“ vadovė, knygų autorė Lina Mickutė. Užsiėmimo metu vyko knygos „Šuo, kuris išeina naktį“ (tekstas: J. Vilė, iliustracijos:
V. Černiauskaitė, leidykla: 700 eilučių) pristatymas ir dirbtuvės „Kelios akimirkos iš šuns Mėnulio gyvenimo“, kur mokiniai gamino atvirukus: į išdidintus fotojuostelės kadrus piešė dar neaprašytus šuns Mėnulio nuotykius. Vaikų kūrybiškumui, fantazijai nebuvo ribų.
Trečiadienį iliustruotoja Patricija Bliuj-Stodulska kvietė į kūrybinę edukaciją pagal naują V. Rykštaitės knygą vaikams „Baisiau už tarakoną“. Kas galėtų būti baisiau už tarakoną? Iliustruotoja kalbėjo apie baimes, ir tai, kaip ir ar verta su jomis kovoti. O kai šią temą išsiaiškino, perėjo prie kūrybinių darbų – pamokė, kaip meno pagalba prisijaukinti baimę. Vaikams reikėjo nusipiešti savo baimę, ją iškirpti, sukarpyti ir suklijuoti linksmą piešinį. Kokie įdomūs piešiniai išėjo vaikams!
Ketvirtąjame užsiėmime vyko literatūrinis susitikimas su gide ir knygos vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ autore Rūta Norkūne. Mokiniai susipažino su knygos personažais ir išsiaiškino, ką reiškia miestinėti. Svarstė, be ko Vilnius nebūtų Vilnius? Kas yra sostinės simboliai? Kokius sostinės istorijos faktus apie žmones ir vietas pasakoja legendos?
Šios edukacijos praturtino mokinius naujomis žiniomis, suteikė kūrybinio džiaugsmo.

2023-12-12 Pažintis su tošininkyste

Gruodžio 12 d. 4a klasės mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Pažintis su tošininkyste“, kuri vyko Mažeikių muziejuje. Šį senovinį amatą pristatė edukatorė tautodailininkė R. Ramanauskienė, gerai žinoma ne tik Mažeikiuose, bet ir Lietuvoje kaip viena iš šio amato puoselėtojų. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik sužinojo, kas yra tošis, kaip ją reikia paruošti, norint panaudoti, bet ir patys galėjo padirbėti su ja. Nelengvai ji pasidavė. Reikėjo ir žirkles tvirčiau laikyti, ir ylą stipriau paspausti, kol skylę pradūrė. Bet darbeliai pavyko puikiai.
Smagu susipažinti su senaisiais lietuvių amatais.

2023-12-12 Pražydo narcizai

Už lango karaliauja žiema, o ant 4a klasės palangės pavasaris – pražydo narcizai. Narcizų svogūnėlių padovanojo Gretos mama. Aptarę, ko reikia, kad augalas augtų, svogūnėlius pasodinome į mažus vazonėlius ir stebėjome, ar jie sužydės žiemą. Kiekvieną rytą juos apžiūrėdavome, palaistydavome. Ir kiek džiaugsmo buvo, kai prasikalė pirmieji daigeliai, o paskui ir smulkūs, maži žiedeliai. Nepaprastu kvapu ir savo grožiu jie džiugino klasės vaikus ir visus, kurie užeidavo į klasę.
Gėlytes mokiniai išsinešė namo. Tegu jos savo žiedeliais papuoš kiekvieno namus švenčių proga.

2023-12-07 Projektas „Visi po viena saule“

Gruodžio 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įvyko Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuoto projekto „Visi po viena saule“ baigiamasis renginys „Draugystė tiesia tiltus“. Jame dalyvavo nuo pat rugsėjo mėnesio įvairias veiklas vykdę Kalnėnų progimnazijos 7d klasės mokiniai ir dvi mokykloje besimokančios ukrainietės, taip pat mokiniai iš Šiaulių, Joniškio ir Mažeikių mokymosi įstaigų, projekto partneriai, rėmėjai.
Projekto organizatoriai džiaugėsi mokinių kūrybiškumu, aktyvumu, per laiškus užsimezgusia draugyste. Dailininkė Dalia Brazlauskienė iš pirmųjų laiškų padarė meniškus koliažus, kurių paroda buvo eksponuojama bibliotekoje, ir 2024 metų kalendorių. Visi laiškus rašiusieji gavo po kalendorių dovanų.
Renginio dalyviai dar kartą peržiūrėjo fotomenininko Tomo Andrijausko ir Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ sukurtus filmukus „Rašyti laiškus smagu“, nuoširdžiai plojo energingajai ukrainiečių atlikėjai Olenai Lastivkai. Renginį filmavo Šiaulių televizija.
7d klasės mokinių įspūdžiai apie projektą „Visi po viena saule“ puikūs – buvo neįprasta ir keista rašyti laiškus nepažįstamiems savo bendraamžiams, nekantru laukti atsakymų, įdomu dalyvauti susitikimuose su rašytojomis Igne Zarambaite ir Ilona Ežerinyte, smagu dainuoti su dainininkėmis Rasa Stoškuviene ir Olena Lastivka. Išvykas į Šiaulių miesto savivaldybės viešąją biblioteką, pažintį su ukrainiečių integracijos centro „Malva“ koordinatore Žana Tolstikova ir atlikėja Olena Lastivka ilgai prisimins ir mūsų mokykloje besimokantys ukrainiečiai, dalyvavę šiame projekte.

2023-11-30 Ugdymas karjerai. STEAM

Lapkričio 6–30 dienomis pradinėse klasėse šurmuliavo vaikai, nes vyko ilgalaikis projektas „Daržovės“. Projekte dalyvavo 1a (mokytoja R. Daugėnienė), 1b (mokytoja D. Senkuvienė), 1c (mokytoja D. Lukšaitė-Januškienė), 3a (mokytoja L. Čikeliovienė), 3b (mokytoja Ž. Norvilaitė), 3c (mokytoja J. Lupeikienė), 4a (mokytoja Z. Savickienė), 4b (mokytoja Z. Brazienė), 4c (mokytoja D. Tamošauskienė), 4d (mokytoja J. Budrienė) klasių mokiniai.
Projekto tikslas: susipažinti su ūkininko, vairuotojo, pardavėjo profesijomis, kurios reikalingos nuo daržovės pasodinimo iki jos patekimo į turgų, prekybos centrus, ugdyti sveikos mitybos suvokimą, pagarbą ir vertybinį santykį su gamta. Sudaryti prielaidas mokiniams išsiugdyti atitinkamas kompetencijas; formuotis tinkamoms vertybinėms nuostatoms ir būtiniems socialiniams ir asmeniniams gebėjimams; pažinti savo bei šeimos poreikius, susipažinti, suprasti ir įsisavinti negirdėtas žinias apie daržoves.
Vaikai piešė, aplikavo, karpė, žiūrėjo filmukus, skaitė pasakas, skaičiavo, užrištomis akimis ragavo ir spėliojo, klausėsi dainų, kūrė eilėraščius, įminė mįsles... Visas šias veiklas mokytojos integravo savo vedamose pamokose.
Taigi, mitas ar tiesa, salotos su padažais nekaloringa? 
Projekto autorė pradinių klasių mokytoja, ugdymo karjerai specialistė Jūratė Lupeikienė.

2023-11-30 STEAM projektas

Lapkričio viduryje per gamtos mokslų pamoką 3a (mokytoja Lina Čikeliovienė), 3b (mokytoja Žaneta Norvilaitė), 3c (mokytoja Jūratė Lupeikienė) klasių mokiniai atliko STEAM projektą „Dirbtinių plaučių modelis“. Susipažinę su pagrindiniais žmogaus kvėpavimo organais ir jų veikla, naudodami plastikinius butelius, balionus, šiaudelius, plastikinius maišelius bei spalvotą popierių, sukūrė žmogaus dirbtinių plaučių modelį. Vaikai išmoko kvėpavimo pratimų, sužinojo apie kvėpavimo ligas ir kaip nuo jų apsisaugoti, įsivertino savo fizinį aktyvumą. Aptarę STEAM projekto veiklą, koridoriuje eksponavo savo darbelius.

« 2 »
742 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien