Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2021 19 sausio

Pasaulinė sniego diena

Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse būdavo rengiamos šventės, kuriose kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis… Kiekvienas raginamas šią dieną praleisti aktyviai, žiemiškai, šventiškai ir būtinai lauke. Atsižvelgdamos  į esamą pandemijos situaciją, Mažeikių Kalnėnų progimnazijos gamtos mokytojos šią dieną sugalvojo  pažymėti  kitaip. Šeštokams buvo pasiūlyta išeitį į gamtą, stebėti ir užfiksuoti nuotraukose šalčio išdaigas su vandeniu. Darbui atlikti buvo puikios gamtinės sąlygos: iškrito purus sniegas, švietė saulė, paspaudė šaltukas. Sunkiau buvo tyrinėti sniego daleles per mikroskopą kambario temperatūroje, nes sniegas greitai tirpo. Dalį eksperimento teko atlikti lauko sąlygomis, esant  -15⁰C.

Pateiktos sniego, ledo ir  vandens fotonuotraukos atspindi mokinių patyriminę veiklą nagrinėjant vandens būsenas ir kūrybingai praleistą sniego dieną gryname ore.

Gamtos mokslų mokytojos Snieguolė Vitkevičienė ir Jūratė Fridrikienė dėkoja visiems, atsiuntusiems nuotraukas ir pasidalinusiems savo patirtimi.

67 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien