0
STEAM PROJEKTAS „NUO SĖKLELĖS IKI STALO“
Mūsų mokyklos oranžerijoje-šiltnamyje vyko prasminga ir džiugi STEAM projekto „Nuo sėklelės iki stalo“ veikla. Jaunieji gamtininkai patys sodino krapus ir svogūnėlius, rūpestingai juos prižiūrėjo, stebėjo augimą ir nekantriai laukė derliaus.
Šiandien išaušo ilgai lauktas rytas – mūsų pačių užauginti svogūnų laiškai ir kvapnūs krapai tapo lietuviško tradicinio patiekalo – šaltibarščių ingredientais. Vaikai su dideliu džiaugsmu ir smalsumu gamino šaltibarščius. Gaminimo procesas buvo ypatingai smagus, nes veikla vyko naujoje mokyklos STEAM erdvėje, kurioje radome visas maisto gamybai reikalingas priemones.
Ši patirtis vaikams suteikė ne tik praktinių žinių apie augalų auginimą ir sveiką mitybą, bet ir daug gerų emocijų. Smagiausia buvo matyti vaikų šypsenas, bendradarbiavimą ir rožinėmis svajonėmis virtusias mintis apie tai, ką dar ateityje galėtume užsiauginti ir kartu pasigaminti.
Projektas dar kartą priminė, kad didžiausias džiaugsmas gimsta tada, kai savo rankomis užaugintas derlius tampa gardžiu bendru kūrybos rezultatu.
Mokytoja J. Fridrikienė
#TŪM #Oranžerija-Šiltnamis #MokyklosBeSienų #STEAMUgdymas #STEAMUErdvė
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.