Mažeikių Kalnėnų progimnazija

2026 25 gegužės
Veiklos

Gegužės 19 d. 3a klasės (mokyt. R. Daugėnienė) ir 3b klasės (mokyt. D. Senkuvienė, mokinio padėjėja D. Tamošauskienė) mokiniai lankėsi Šiauliuose. Kelionę pradėjome apsilankymu Dviračių muziejuje, kuriame tapome ne tik lankytojais, bet ir aktyviais dalyviais. Susipažinome su dviračio istorija, jo raida, įdomiais eksponatais bei turėjome galimybę išmėginti kai kurias dviračių galimybes. Vėliau lankėmės Saulės laikrodžio aikštėje Taip pat pasigrožėjome didžiausia gyvūno skulptūra „Geležinė lapė“. Sužinojome, kad šis kūrinys skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

Pasivaikščiojome pagrindine miesto pėsčiųjų gatve – Šiaulių bulvaru. Daug įspūdžių paliko ir apsilankymas inovatyviame baltų kultūros pažinimo centre „Baltų kelias“. Susipažinome su baltų tradicijomis ir buitimi. Ypač patiko edukaciniai žaidimai. Džiugu buvo lankytis ir ,,Rūtos“ šokolado muziejuje. Klausėmės pasakojimo apie šokolado atsiradimą ir gamybos procesą, apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją. Didžiausią susidomėjimą sukėlė edukacinė veikla, kurios metu patys gaminome šokoladinius skanėstus, juos ragavome ir vertinome. Nepamiršome lauktuvių ir savo artimiesiems. Nuvykome ir į Kryžių kalną. Vaikus nustebino kryžių gausa. Mūsų išvyka į Šiaulius buvo kupina naujų atradimų, įspūdžių ir gerų emocijų.

29 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien