2022 30 rugsėjo

„It’s not me, it’s us, it’s all about nature“

2022–2023 mokslo metais  progimnazijoje vykdomas ERASMUS+ ekologinis projektas „It’s not me, it’s us, it’s all about nature“ („Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“). Savo patirtimi ir veiklomis su mumis sutiko pasidalinti Prancūzijos miesto Kanas Louis Pasteur koledžo bendruomenė. Jų koledžas yra Žalioji mokykla už pasiekimus ekologijos srityje (mokykla gavo E3D ženklą „Įsikūrimas darnaus vystymosi procese“).

Jau pirmomis rugsėjo savaitėmis mūsų mokyklos mokiniai sukūrė skaitmeninius projekto logotipus ir šūkius, kurie skelbiami internete. Už kūrybiškiausią ir prasmingiausią logotipą bei šūkį gali balsuoti abiejų mokyklų mokiniai, mokytojai, tėvai. Taupant gamtos išteklius, siekiama panaudotiems daiktams suteikti antrąjį gyvenimą. Bendruomenės suneštos audiokasetės taps originaliu meno kūriniu – papuoš muzikos kabineto sieną.  Ir tai tik pradžia!

Įdomios veiklos lauks 15 vaikų ir 4 mokytojų grupės, kuri spalio 7–16 dienomis svečiuosis Prancūzijoje, projekto partnerių mokykloje. Abiejų mokyklų mokiniai pristatys savo mokyklas, skaitys pranešimus apie aplinkos problemas ir klimato kaitą savo miestuose, šalyse; kurs skaitmeninius plakatus;  vyks anglų kalbos pamokos ir debatai aplinkosaugos klausimais. Kano miesto koledžas turi du sodus, todėl dirbdami mišriose komandose mokiniai atliks kai kurias sodininkystės veiklas, atliks skaičiavimo darbus. Mokiniai aplankys mašinų perdirbimo gamyklą, Nacionalinį gamtos istorijos muziejų, Colline aux Oiseaux parką, įkurtą buvusioje atliekų šalinimo vietoje.

Mūsų mokyklos bendruomenė, įsitraukusi į projekto veiklas, yra pasiryžusi rinktis tvarų  gyvenimo būdą ir taip prisidėti prie globalių klimato kaitos problemų sprendimo.

128 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien