Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2023 7 balandžio

Kovo 31 dieną ZOOM platformoje vyko tarptautinis gerosios patirties sklaidos renginys respublikos ir užsienio šalių koordinatoriams ir įvairių dalykų pedagogams „International Experiences Implementing Erasmus+ Programme’s Projects“.

Šio renginio organizatorė – Kalnėnų progimnazijoje vykdomų Erasmus+ projektų koordinatorė anglų kalbos mokytoja Olga Pileckienė. Gerąja tarptautinių projektų vykdymo patirtimi dalijosi Gabijos gimnazijos ir „Ventos“ progimnazijos anglų kalbos mokytojos Renata Valantinienė ir Lina Čepauskienė. Gabijos gimnazijoje vykdomų projektų koordinatorė Renata Valantinienė papasakojo apie projektą „esafer generation Z“ („e-saugesnė Z karta“ Erasmus+, KA122). Šio projekto tikslas lavinti skaitmeninį raštingumą ir stiprinti elektroninių patyčių prevenciją. „Ventos“ progimnazijos Erasmus+ įvairių projektų koordinatorė Lina Čepauskienė pasidalino metodine medžiaga, kuri buvo sukurta projektų vykdymo metu, pasakojo apie iššūkius, kuriuos tenka patirti vykdant 4 projektus vienu metu.

Mūsų vykdomo dvišalio projekto Erasmus+, KA122 „It’s not me, it’s us, it’s all about nature“ („Svarbu ne aš, svarbu, kad mes visi už gamtą!“) partneriai – mokytojai ir mokiniai iš Prancūzijos miesto Kanas Louis Pasteur koledžo – papasakojo apie bendrai vykdytas veiklas mūsų vizito metu.

Kaip Erasmus+ veiklos keičia mūsų progimnazijos gyvenimą pasakojo būrys veiklių mokinių – projekto dalyvių: Ieva Urbonaitė, Eimantas Jucius, Gabrielius Narkus, Ignas Jagminas, Kotryna Antanavičiūtė, Aronas Velikonis, Eneida Sidabraitė, Gabija Vainauskė.

 

Į pokalbį įsijungė projektų koordinatoriai ir vykdytojai iš mokyklos Gemeinschaftsschule am Sonnenfeld, iš Vokietijos miesto Sachsenheim. O mokytoja iš Metaplast S.R.L., Titu, Dambovita iš Rumunijos dar neturi tarptautinių projektų organizavimo patirties, tačiau žada organizuoti savo mokyklos dalyvavimą Erasmus+ programoje, todėl atidžiai klausėsi patyrusių projektų koordinatorių pranešimų.

Tarptautinis gerosios patirties sklaidos renginys pavyko – buvo įdomu sužinoti, kokias temas pasirenka kiti Erasmus+ projektų organizatoriai, kokias veiklas vykdo dalyviai, kokią apčiuopiamą ar sunkiai išmatuojamą naudą jie gauna.60 lankytojai aplankė iš viso 2 lankytojai aplankė šiandien