STEAM praktinės–tiriamosios veiklos 5–8 klasėse 2021–2022 m. m.

2022-05-27 Erdvinės figūros

Gegužės mėnesį 5a ir 5d klasių mokiniai pradėjo nagrinėti temą „Erdvinės figūros“. Pamokose mokiniai aiškinosi kubo, stačiakampio gretasienio elementus, mokėsi apskaičiuoti paviršiaus plotą, šoninio paviršiaus plotą. Norėdami pagilinti žinias, mokiniai iš popierinių arba plastikinių šiaudelių pamokoje konstravo sudėtingesnius erdvinius kūnus – tetraedrą, ikosaedrą. Praktinis darbas padėjo išsiaiškinti šių geometrinių erdvinių figūrų elementus, pagilino turimas žinias.
Mokytoja Judita Galminienė

2022-06-03 Ugdymas karjerai

Birželio 3 d. 7b kl. Kalnėnų progimnazijos mokiniai (anglų kalbos mokytoja Daiva Valantė) turėjo galimybę patirti, ką reiškia būti mokytoju. Jie, dalyvaujant mokytojoms, Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos 4b kl. (anglų kalbos mokytojos Regina Stonienė, Renata Klemenienė) mokiniams vedė anglų kalbos pamoką. Džiugu, kad mokiniai įvertino sudarytas sąlygas ugdytis karjeros kompetenciją, būtiną sėkmingam mokymosi krypties, profesinės veiklos pasirinkimui.

2022-06-03 Mokinių darbų paroda

Kalnėnų progimnazijos fojė eksponuojama 5–8 kl. mokinių darbų paroda (technologijų mokytojai Tatjana Damulienė, Kęstutis Mackevičius). Demonstruojami 5 kl. mokinių projektinio darbo „Maišeliai saldainiams“ rezultatai (atlikimo technika – tekstilė, siuvinėjimas, siuvimas, dekoravimas); 6 kl. mokinių projektinio darbo „Pieštukinė“ rezultatai (atlikimo technika – tekstilė, nėrimas, dekoravimas); 7 kl. mokinių projektinio darbo „Paukštis“ rezultatai (atlikimo technika – tekstilė, siuvinėjimas, dekoravimas); 8 kl. mokinių projektinių darbų „Dekoratyvinė vaza“ ir „Gyvybės medis“ (atlikimo technika – dizainas, tekstilė, dekoravimas) rezultatai.

2023-06-18 STEAM mokinių penaluose

Baigiantis mokslo metams gamtos mokslų (chemija, gamta ir žmogus) (mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) pamokose pakartojome tai, ką reiškia akronimas STEAM, prisiminėme, kada, kaip ir kas sukūrė Kalnėnų progimnazijos STEAM logotipą. Mokiniai, bendradarbiaudami porose, iš penaluose turėtų daiktų dėliojo minėtą akronimą:
S – gamtos mokslai
T – technologijos
E – inžinerija
A – menai
M – matematika
Išradingi mokiniai užduočiai atlikti panaudojo ne tik įprastus rašiklius, pieštukus, liniuotes, skriestuvus, bet ir įvairias priemones: žirkles, šaukštelį, siūlų rites, šakutę, USB jungtis ir kt. Pasirodo – mokinio kuprinėje yra daug įvairių daiktų!..

2023-06-18 Steam veikla „Augalų atspaudai“

Šiltas birželis išviliojo gamtos ir žmogaus pamokas vesti gamtoje (lauke). Penktokai, kartu su mokytoja Snieguole Vitkevičiene, progimnazijos žaliosiose erdvėse rinko žaliuojančius ir žydinčius augalus, juos atpažino ir ant audinio gabalėlių kūrė augalų atspaudus. Rezultatai nustebino! Ypatingai gražiai audinį natūralia spalva nudažė našlaitės, kiaulpienės ir dobilai. Kokių gražių dirbinių galima gauti naudojant gamtines medžiagas!

« 2 »
3241 lankytojai aplankė iš viso 41 lankytojai aplankė šiandien