Mažeikių Kalnėnų progimnazija


STEAM praktinės–tiriamosios veiklos 5–8 klasėse 2021–2022 m. m.

2021-09-15 Krakmolo nustatymas produktuose

8b klasės mokiniai tyrė 4 atsineštus produktus – duoną, bulvę, dešrą, obuolį, ant kurių užlašino jodo tirpalo. Jei ruda jodo spalva pasikeitė į mėlynai juodą, vadinasi, produkte yra krakmolo. Mokiniai padarė išvadas apie produktus, kuriuose rado krakmolo. Diskutavo, kodėl produkto sudėtyje krakmolas nenurodytas, bet jodas keitė spalvą į mėlyną, kodėl vienų obuoliai nusidažė mėlynai, o kitų ne.
Mokytoja Jūratė Fridrikienė

2021-10-07 „Gamtoje iš gamtos“

Spalio 7 d. progimnazijos 7–8 kl. mokiniai su technologijų mokytojais Tatjana Damuliene ir Kęstučiu Mackevičiumi Mažeikių Senamiesčio parke organizuotoje Žemės ir aplinkos meno parodoje „Gamtoje iš gamtos“ paruošė instaliaciją „Rudens karoliai“. Ekologiškai instaliacijai sukurti naudotos natūralios, gamtinės medžiagos.
Kviečiame apsilankyti miesto Senamiesčio parke!

2021-10-08 Chemijos pamoka kitaip

Spalio 8 dieną vyko tarptautinė nuotolinė STEAM konferencija „Edstart Šiauliai“, kurią organizavo Šiaulių jaunųjų technikų centras. Chemijos pamokos metu 8d klasės mokiniai stebėjo tiesioginę renginio transliaciją, kurioje turėjo unikalią galimybę susipažinti su STEAM krypties profesijomis ir jų atstovais. Aštuntokai išklausė respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos medicinos fizikų Genadij Aleksejenko ir Karolio Jakšto pranešimą „Ką ligoninėse veikia medicinos fizikai?“, sužinojo, kad medicinos fizikai dirba medicinos srityje ir padeda medikams suprasti, kaip fizikiniai procesai taikomi medicinoje ir apsaugo nuo nematomo labai galingo fizikinio reiškinio – jonizuojančios spinduliuotės. Jų darbas yra nematomas, tačiau ypatingai svarbus diagnozuojant ir gydant ligas, parenkant tyrimus, sureguliuojant medicininės aparatūros skleidžiamą apšvitą taip, kad ji būtų maksimaliai naudinga ir minimaliai žalinga.
Vienas iš tokių virtualių susitikimų tikslų – padėti jaunam žmogui susiplanuoti savo ateitį.

Mokytoja Snieguolė Vitkevičienė

2021-10-11 Atrask, tyrinėk, pažink

Spalio 7–11 dienomis gamtos ir žmogaus pamokose penktų klasių mokiniai tyrinėjo gamtoje rastus objektus: augalų lapus, žiedus, giles, kaštonus, kankorėžius, šermukšnio uogas, plunksneles.
Mokiniai, dirbami poromis, rinko žinomus duomenis apie pasirinktus objektus, kėlė hipotezes, rinkosi priemones ir įrankius tyrimams atlikti. Tyrinėjo klevo ir ąžuolo lapų gyslotumą, skaičiavo gyslų skaičių ir lygino gautus rezultatus su išsikeltomis hipotezėmis. Domėjosi, kas yra kaštono ar gilės viduje, ar lengva sutrupinti sudžiūvusį medžio lapą, nulaužti kankorėžio žvynelius ir pan. Tiriamojo darbo pabaigoje kūrė darbelį iš likusių gamtinių medžiagų.
Mokytoja Snieguolė Vitkevičienė

2021-10-19 Projektas „Medžių biologinė įvairovė mokyklos teritorijoje“

Spalio 15–19 dienomis 7c ir 7d klasės mokiniai tyrinėjo mokyklos medžių biologinę įvairovę pagal medžių lapus ir skaičių. Apibendrinus grupių darbo rezultatus, išvada nustebino visus: rastos 7 medžių rūšys ir 126 medžiai. Daugiausia mokiniai suskaičiavo gudobelių, ąžuolų ir eglių. Daugelio mokinių hipotezės nepasitvirtino, nes spėjimai buvo kitokie.
Mokytoja Jūratė Fridrikienė

2021-10-22 Saulės šeima

Spalio 22 d. 6b klasės mokiniai kūrė pasirinktos planetos modelį, o iš jų konstravo Saulės sistemos sandarą. Sukurtas sistemas palygino. Mokiniai suprato, kad tik bendradarbiaudami gali pasiekti tikslesnių darbo rezultatų.
Mokytoja Jūratė Fridrikienė

2021-10-25 Kur dingsta nukritę lapai?

Bandymo metu 5b ir 5d klasės mokiniai, per gamtos ir žmogaus pamokas, sukonstravo skaidytojų gaudyklę iš bulvės, ją užkasė ir pridengė lapais. Po 2–3 parų stebėjo, kas joje apsigyveno, išsiaiškino, kokie tai skaidytojai. Nufotografavo ir pristatė klasėje.
Mokytoja Jūratė Fridrikienė

2021-10-26 Emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėlės

Spalio 26 d. 5b klasės mokiniai dalyvavo „Emocinio intelekto lavinimo dirbtuvėlėse“. Lektorė, edukacinių programų autorė Inga Sosnovska kalbėjo su vaikais apie emocijas. Mokiniai praktiškai susipažino, kaip valdyti emocijas, atliko smagias užduotis ir jausmų stebėjimo eksperimentą.
Mokytoja Danutė Prokopčukienė

2021-11-16 Patyriminė veikla dailės pamokose „Medžio lapas“

Dailės pamokų metu penktų klasių mokiniai rinko ir tyrinėjo įvairių medžių lapus, jų dydį, formą, struktūrą. Po to, pasitelkę tapybos, grafikos ir erdvinės raiškos priemones, piešė, tapė, atspaudė, lipdė, formavo medžių lapus, sukurdami dailės darbelį. Mokinių piešiniai ir erdviniai darbeliai „Lapas dailėje ir chemijoje“ paruošti virtualiai mokyklos parodai bei eksponuoti progimnazijos I a. fojė.
Dailės mokytoja Raminta Lupeikienė

2021-11-17 Gamtos mokslų viktorina ,,Atverk akis į gamtą“

2021-11-17 mokykloje vyko gamtos mokslų viktorina ,,Atverk akis į gamtą“, skirta STEAM veikloms ir globaliojo švietimo savaitei paminėti. Viktorinos užduotys buvo integruotos į penktų klasių gamtos ir žmogaus pamokas. Viktoriną vedė aštuntokės Rugilė Guntaitė ir Urtė Jasinskytė, konsultavo mokytoja Snieguolė Vitkevičienė.
Renginio tikslas – sudominti mokinius ir populiarinti gamtos mokslus bei pristatyti progimnazijos STEAM logotipą (autorė Darija Petrikaitė, 8d klasė).
Mokiniai, susiskirstę į komandas, pasirinko šmaikščius pavadinimus: „Moksliukai“, „Gamtos tyrinėtojai“, „Pirmukai“, „Mokslų ieškotojai“, „Gandrai“, „Grybai“, „Smurfai“. Mokiniai entuziastingai kibo į kūrybinę užduotį komandos prisistatymui, susikaupę sprendė biologijos, chemijos ir fizikos užduotis, žiūrėjo informatyvią vaizdo medžiagą apie rūšiavimą ir klimato kaitą, naudodami patyriminį mokymą atliko praktinį darbą „Šiukšliakalnis“.
Penktokai džiaugėsi sėkmingais komandiniais rezultatais ir įdomiomis pamokomis.

2021-11-18 Edukacija „3D rašiklis – kūrybiškiems moksleiviams”

Kalnėnų progimnazijos šeštokai ir aštuntokai turėjo puikią galimybę susipažinti ir išmokti naudotis naujos technologijos priemone – 3D rašikliu. 3D rašiklis – tai didesnė nei įprasto rašiklio versija, vietoj rašalo yra naudojamas įkaitintas plastikinis siūlas. Po kelių sekundžių plastikas atvėsta, sukietėja ir išlaiko bet kokią formą, leidžiančią sukurti trimatį daiktą, kurį galima paliesti, palaikyti, pastatyti. Rašikliams naudojamas PLA plastikas yra visiškai saugus ir netoksiškas, gaminamas iš biologiškai skaidžių medžiagų.
Mokiniai, pajutę artėjančias žiemos šventes, rinkosi daryti kalėdinį žaisliuką, eglutę, angelą, dovanų dėžutę ir net besmegenį. Edukacijos pabaigoje 3D rašikliu buvo nupieštas ir progimnazijos STEAM ženklas.
Per šią STEAM kūrybinę - pažintinę veiklą mokiniai patyrė daugybę teigiamų emocijų, nepakartojamų įspūdžių, kuriais dalinamės su jumis!

2021-11-19 Gamtos mokslų savaitė

2021 metų lapkričio 15–19 d. mokykloje vyko gamtos mokslų savaitė. Šių metų renginiai orientuoti į STEAM veiklas ir Globaliojo švietimo savaitę.

Biologijos bei gamtos ir žmogaus pamokų metu 5-8 kl. mokiniai daugiau sužinojo apie žiedinę ekonomiką ir vieną dieną praktikavo tvarų gyvenimo būdą. Suprato, kaip svarbu bendromis pastangomis sumažinti taršą ir ugdyti nuosavybės jausmą aplinkai, skatinant aktyvų pilietiškumą. Paraginti biologijos mokytojos Jūratė Fridrikienės, mokiniai priėmė iššūkį PRAGYVENTI VISĄ DIENĄ NESUDARANT JOKIŲ ATLIEKŲ!

Chemijos mokytojos Snieguolė Vitkevičienės iniciatyva aštuntokai jungėsi ir dalyvavo interaktyviose ZOOM pamokose „Kokio dydžio yra mano ekologinis pėdsakas?“ ir „Slapti ingredientai tavo šaldytuve“.

Patyriminės veiklos apie kūno paviršiaus ploto reikšmę gamtoje ir technikoje bei tiesiaeigio ir kreivaeigio judėjimo ypatumus žmogaus gyvenime, padedant mokytojui R. Petruliui, vyko fizikos pamokose 7–8 klasėse.

Progimnazijos vestibiulį papuošė mokinių darbų paroda „Lapas dailėje ir chemijoje“, kurią paruošė chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė ir dailės mokytoja Raminta Lupeikienė.

5 klasių mokiniai savo gamtamokslines žinias pasitikrino viktorinoje „Atverk akis į gamtą“, 7–8 klasių mokiniai sėkmę bandė aplinkosaugos olimpiadoje.
8b, 8c, 8d klasių mokiniai vykdė edukacines STEAM veiklas, ir, naudodami 3D rašiklius, gamino įvairius šventinius darbelius.
Gamtos mokslų mokytojai dėkoja visiems mokiniams už aktyvų dalyvavimą.

2021-11-24 Integruota tikybos ir technologijų pamoka

Lapkričio 24 d. tikybos mokytoja Gražina Drąsutienė, progimnazijos kapelionas Klemensas Jaraminas ir technologijų mokytoja Tatjana Damulienė, talkinant dailės mokytojai Ramintai Lupeikienei, 8c klasėje organizavo integruotą tikybos ir technologijų pamoką „Advento vainikas“. Mokiniai diskutavo apie prasidėsiantį laukimo ir atėjimo metą ir nupynė advento vainiką.

2021-12-08 NASA misija „Pasiruoškite paleidimui“

Progimnazijos 5–8 kl. mokiniai su chemijos, gamtos ir žmogaus mokytoja Snieguole Vitkevičiene dalyvavo LEGO® Education ir NASA organizuotoje STEAM tyrinėjimų serijoje „Pasiruoškite paleidimui su NASA“. Mokiniai susipažino su kosmoso tyrinėjimais, konstravo įvairias kosmoso transporto priemones skrydžiui iš Mėnulio į Marsą. Aktyviausi dalyviai – Armandas Žadvydas (5c kl.), Austėja Kučkaitė (6a kl.), Žygimantas Dobrovas (6a kl.), Vilius Šurila (6a kl.), Rokas Juodpusis (8c kl.), Titas Paulauskas (6a kl.) – apdovanoti asociacijos Robotiada padėkomis. Nuotraukoje matyti mokinių sukurtos priemonės.
Sveikiname ir didžiuojamės!

2021-12-09 Fizikos pamoka M. Račkausko gimnazijoje

Gruodžio 9 d. Mažeikių M. Račkausko gimnazijos STEAM laboratorijoje ir fizikos kabinete progimnazijos 8c kl. mokiniams organizuota netradicinė fizikos pamoka. Ją vedė gimnazijos fizikos mokytojos Vilma Riaukienė, Vitalija Plonienė, Rasa Puplauskienė. Progimnazistai pasirinko vieną iš trijų tiriamųjų darbų ir jį atliko. M. Račkausko gimnazijos Mokinių Tarybos atstovai pristatė savo institucijos tradicijas, ugdymo(si) aplinkas. Progimnazistai – būsimieji gimnazistai – džiaugėsi įgyta praktika. Progimnazistus lydėjo chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė, fizikos mokytojas Rimantas Petrulis ir direktorės pavaduotoja ugdymui Adelė Staigvilienė.

2021-12-17 Integruotos etikos–tikybos pamokos

2021 m. gruodžio 14–17 d. mokytojos Ligita Dargienė ir Gražina Drąsutienė vedė integruotas etikos–tikybos pamokas visose 5 klasėse. Laukdami šv. Kalėdų mokiniai pasigamino žvakutes, kalbėjo apie advento laiką, šv. Kalėdų simbolius.
Vaikai liko maloniai nustebinti įkvepiančiu žvakučių gaminimo procesu, įdėjo daug kruopštumo, meilės ir savo rankų šilumos. Juk kas gali būti mieliau už savo rankomis pagamintą ir šv. Kalėdų rytą uždegtą žvakutę, kuri suteikia tikrąją šilumą ir ramybę.
Mokytojos Ligita Dargienė ir Gražina Drąsutienė

2021-12-20 „Face-to-face with America“

Gruodžio 20 d. 8c kl. mokytojos Olgos Pileckienės pogrupyje vyko anglų kalbos pamoka kitaip. Pamokos tema – „Face-to-face with America“ („Amerika iš arti“). Joje dalyvavo Mažeikių M. Račkausko gimnazijos anglų kalbos mokytoja Rita Meškienė ir svečias iš Jungtinių Amerikos Valstijų Louis Higuera, šiuo metu pagal „Fulbright“ programą gimnazijoje dirbantis mokytojo padėjėju.
Pamokos tikslas – gyvai bendraujant su žmogumi, kurio gimtoji kalba yra anglų, labiau susidomėti šia kalba, suvokti savo kultūrinę tapatybę, praplėsti žinias apie Ameriką. Mokiniai klausėsi įdomių pasakojimų apie Ameriką ir asmeninę Lous’o patirtį. Svečias rodė skaidres, pokalbį organizavo taip, kad mokiniai būtų aktyvūs jo dalyviai: bendrautų, užduotų klausimus. Po pamokos svečiai apžiūrėjo progimnazijos edukacines erdves, džiaugėsi gražiai papuoštomis klasėmis, svetingumu ir vaikų gebėjimu bendrauti angliškai.

2022-02-11 Iniciatyva „Merginos moksle“

Vasario 11-oji – Tarptautinė mergaičių ir moterų moksle diena. Kalnėnų progimnazijos aštuntokės, paskatintos mokytojos Snieguolės Vitkevičienės, dalyvavo iniciatyvoje „Merginos moksle“. Moksleivės domėjosi Lietuvos ir pasaulio žymiomis moterimis mokslininkėmis, kurios dirbo ar dirba STEAM srityje. Mokinės susipažino su jaunomis specialistėmis – lazerių inžiniere, simuliacijų inžiniere, gydytoja infektologe ir sužinojo jų sėkmės istorijas, nes KIEKVIENA MERGAITĖ GALI TAI PADARYTI! Šia iniciatyva, kurią organizavo Šiaulių jaunųjų technikų centras, siekiama skatinti merginas daugiau rinktis su technologijomis ir inovacijomis susijusias specialybes ir populiarinti STEAM krypties mokslus, akcentuoti pasaulio ir Lietuvos moterų, dirbančių šioje srityje, pasiekimus.

2022-02-11 Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka 6d klasėje

Mokydamiesi tikrinių sudėtinių pavadinimų rašybos, 6d klasės mokiniai tyrinėjo įvairių geografinių pavadinimų rašybos ypatumus, sudarė pasaulio ir Lietuvos lankytinų objektų sąrašus, kūrė pateiktis ir jas pristatė bendraklasiams.
Mokytoja Liudmila Andrijauskienė

2022-02-24 STEAM olimpiada

STEAM 5–8 klasių mokinių olimpiados tikslas – skatinti mokinius holistiškai mąstyti, domėtis gamtos mokslais bei sugebėti juos integruoti. Vasario 21 d. nuotoliniu būdu vyko STEAM olimpiados I etapas, jame dalyvavo 14 penktokų, 14 šeštokų, 10 septintokų, 8 aštuntokai. Puikias gamtamokslines žinias, užimdami prizines vietas, parodė šie Kalnėnų progimnazijos mokiniai:
penktų klasių grupėje:
Ugnė Katarskytė (5b kl.), Lėja Zakaraitė (5a kl.) – I vieta;
Nida Kavaliauskaitė (5a kl.), Saulė Grinkevičiūtė (5b kl.) – II vieta;
Neda Alčauskaitė (5a kl.), Modestas Skirzgilas (5b kl.), Augustė Klemenytė (5a kl.) – III vieta;
šeštų klasių grupėje:
Matas Jonikas (6c kl.), Martynas Šaulys (6d kl.) – I vieta;
Gražvydas Plaipa (6a kl.), Adrijus Bulošas (6d kl.) – II vieta;
Ugnė Dulinskytė (6c kl.), Deividas Jucius (6c kl.), Rytis Paulauskas (6b kl.) – III vieta;
septintų klasių grupėje:
Domantas Šaltkauskas (7a kl.), Ignas Jagminas (7a kl.) – I vieta;
Justas Šiurkus (7a kl.) – II vieta;
Danielius Švažas (7b kl.), Goda Grikštaitė ( 7d kl.) – III vieta;
aštuntų klasių grupėje:
Liucija Niciūtė (8a kl.) – I vieta;
Nikoleta Aganina ( 8a kl.) – II vieta;
Haroldas Pogojus (8a kl.), Paula Saloum (8c kl.) – III vieta.
Mokiniams pasiruošti olimpiadai padėjo gamtos mokslų mokytojos Jūratė Fridrikienė ir Snieguolė Vitkevičienė.
Sveikiname olimpiados I etapo nugalėtojus, dalyvius ir jų mokytojas, nuoširdžiai linkime sėkmės Lietuvos 5–8 klasių mokinių STEAM (gamtos mokslų – biologijos) olimpiados II etape, kuris vyks 2022 m. kovo 4 dieną.

2022-03-25 Antspaudo gamyba matematikos pamokose

Kovo mėnesio antroje pusėje penktokai per matematikos pamokas mokėsi temą „Skritulys ir jo dalys“. Pamokose mokėsi dalinti skritulį į lygias dalis trimis būdais – pusę per pusę, laikrodžio modeliu ir su matlankiu. Būdą pusę per pusę pritaikė darydami antspaudus iš daržovių. Su peiliuku atsipjovę morkos ar bulvės riekelę, pažymėjo patikusio rašto ašis (t. y., padalino riekelę į norimą dalių skaičių). Išpjovę viduriuką, toliau pjaustė raštą. Bandomuosius antspaudus išdėstę norima tvarka, mokiniai gavo daug įvairių ornamentų.
Mokytoja Judita Galminienė

2022-04-04 5–8 kl. mokinių projektas „Laisvės keliu“

Vasario–kovo mėnesiais 5–7 kl. mokiniai ir dalis aštuntokų (mokytoja Raminta Lupeikienė) įgyvendino dailės kūrybinį projektą „Laisvės keliu“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Mokiniai ant dėlionės formos detalių vaizdavo Lietuvos istorijos įvykius, simbolius, gamtą, tautinius raštus, laisvę, už kurią esame dėkingi savo senoliams, tėvams. Kūrybinio proceso metu progimnazistai iš viso sukūrė apie šimtą piešinių-detalių, kurios, sujungtos į vieną bendrą paveikslą, eksponuojamos III aukšte, ant stiklinės sienos.

2022-04-08 Gamtos mokslų pergalė

Kalnėnų progimnazijos 6-tų ir 8-tų klasių mokiniai bei būrelio „Chemija ir aplinkotyra“ nariai kartu su mokytoja Snieguole Vitkevičiene visą kovo mėnesį dalyvavo STEAM mokymų cikle, kurio metu dalyviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti tarptautinio Erasmus+ projekto „STEAMulate your school“ metu sukurtas skaitmenines ateljė (užsiėmimus) „Snaigių mokslas“, „Skaičiuojame emocijas“, „Mėnulio veidai“.
Pasisekė!
Mūsų darbai buvo įvertinti respublikoje. Organizuotą konkursą laimėjome ir pasidalijome prizus bei diplomus. Dar vienas EMOCIJŲ PLIŪPSNIS!!!
Konkurse dalyvavo:
6a kl. mokiniai: Salvijus Mongirdas, Vilius Šurila, Emilija Rapalaitė, Austėja Baranauskaitė, Austėja Kučkaitė, Ugnė Petrulevičiūtė, Emilija Poškutė, Aistė Tamulevičiūtė;
6c kl. mokiniai: Kotryna Antanavičiūtė, Nojus Vaišvila, Silvenas Jonauskis, Ieva Kašietaitė, Brigita Kupliauskaitė;
8c kl. mokinys Markus Saloum;
8d kl. mokiniai: Emilija Butaitė, Kamilė Girgždytė, Ugnė Kontrauskaitė.
Ypatinga padėka Kotrynai, Nojui ir Markui už emocijas!

2022-04-08 STEAM olimpiada

RESPUBLIKINĖ STEAM OLIMPIADA

Balandžio 8 d. Klaipėdos universitete vyko 6-osios Lietuvos 5–8 kl. mokinių STEAM olimpiados finalinis etapas. Džiugu, kad joje dalyvavo net trys mūsų progimnazijos mokiniai, laimėję II-ąjį olimpiados (rajono) etapą.
Renginio dalyvius sveikino Klaipėdos universiteto (KU) rektorius, profesoriai. Olimpiados užduotys buvo kieti riešutėliai, paremti bendru STEAM mokomųjų dalykų žinojimu, taikymu, probleminių klausimų sprendimu. Atlikę užduotis moksleiviai apžiūrėjo KU erdves, auditorijas, aplankė universiteto botanikos sodą.
Sveikiname Haroldą Pogojų (8a kl.), Danielių Švažą (7b kl.), Ugnę Katarskytę (5b kl.) ir jų mokytoją Jūratę Fridrikienę, dėkojame už Kalnėnų progimnazijos vardo garsinimą!

2022-04-08 Procento sąvoka penktų klasių matematikos pamokose

Balandžio mėnesio pirmoje pusėje penktokai per matematikos pamokas mokėsi temą „Procentai“. Mokiniai, sužinoję, kas yra procentas, mokėsi procentus paversti paprastosiomis trupmenomis, apskaičiuoti skaičiaus procentus. Pasinaudodami tuo, kad įgūdžius galima įtvirtinti praktiškai, mokiniai atliko užduotį „Šventinės nuolaidos“. Ne už kalnų šv. Velykos ir parduotuvės siūlo šventines akcijas. Mokiniai atsinešė reklaminių skrajučių ir laikraščių, iš kurių kirpo paveiksliukus, galvojo, kokios nuolaidos būna ir apskaičiavo galutines prekių kainas. Savo sugalvotų uždavinių sąlygas užrašė ant parengtų lapų prie atitinkamo paveiksliuko.
Mokytoja Judita Galminienė

2022-04-15 Konferencija „Pa-STEAM-ink savo mokyklą“

2022 m. kovo 31 d. Šiauliuose vyko baigiamoji tarptautinė konferencija „Pa-STEAM-ink savo mokyklą“, kurią surengė VšĮ Edukaciniai projektai. Jos metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Erasmus+ projekto „STEAMulate your school“ rezultatams – skaitmeninėms ateljė (užsiėmimams), internetinei mokymosi platformai ir mobiliajai programėlei „MyUniverse“. Konferencijos metu pranešimą „Emocijų pliūpsnis kuriant paslaptingą snaigių pasaulį” pristatė Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokytoja metodininkė Snieguolė Vitkevičienė. Pedagogė pasakojo, kaip kartu su 6 ir 8 klasių mokiniais sekėsi išbandyti skaitmenines ateljė „Snaigių mokslas“, „Skaičiuojame emocijas“, „Mėnulio veidai“, pasidalino įspūdžiais tyrinėjant snaiges, sniegą ir emocijas.
Šiuo projektu siekiama padėti mokyklų mokytojams ir mokiniams įgyti ir ugdytis bendrąsias kompetencijas taikant veiksmingas ir novatoriškas metodikas, skatinančias veiksmingą tarpdalykinį bendradarbiavimą.
Išklausę informatyvių pranešimų, originalių ir naudingų patirčių bei pasisėmę naujų idėjų, dalyviai turėjo galimybę dalyvauti dviejuose iš keturių praktinių veiklų užsiėmimuose: „Nepaprastos paukščių kelionės“ (Lietuva), „Skaitmeninės istorijos“ (Prancūzija), „Žvaigždės ir žvaigždynai“ (Italija), „Povaizdis“ (Graikija).
Pažintys su kolegomis mokytojais, dalijimasis sėkmėmis, malonus bendravimas ir bendradarbiavimas su konferencijos šeimininkais, nuoširdūs mokymų svečiai iš kitų šalių įkvėpė tolimesnei veiklai!

2022-05-03 Fotografijų paroda „Gyva“

Fotografijų paroda „Gyva“
Mūsų mokyklos 5–8 klasių mokiniai (mokytoja Ligita Dargienė) dalyvavo virtualioje fotografijų parodoje, skirtoje Pasaulinei gyvybės dienai paminėti. Parodą organizavo Mažeikių rajono etikos mokytojų metodinis būrelis.
Dėkojame parodos dalyviams.

2022-05-19 Klasės valandėlė KITAIP

Gegužės 12 d. 5c kl. Mokiniams klasės vadovė Daiva Valantė organizavo netradicinę klasės valandėlę. Ji skirta kūrybingumo ir socialumo kompetencijų ugdymui, vyko ir klasėje, ir progimnazijos kieme.

2022-05-19 Antrinis žaliavų panaudojimas

Kalnėnų progimnazija – nuosekliai darnaus vystymosi idėjas propaguojanti ugdymo įstaiga. Didžiuojamės, kad progimnazijoje dirba išradingi ir kūrybiški mokytojai. Technologijų mokytojas Stasys Pauliukas, Gabrielius Budrius (5b kl.) ir Raigardas Laureckas (5c kl.) atsiliepė į Mažeikių r. sav. mero patarėjo Virgilijaus Radvilo kvietimą dalyvauti tarptautiniame Mažeikių r. sav. projekte „Žiedinių atliekų tvarkymas“, kuris finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos regioninio bendradarbiavimo dotacijų fondo. Mokytojas su mokiniais iš antrinių žaliavų progimnazijos technologijų kabinetui pagamino lentynas – tai puiki galimybė turtinti progimnazijos erdves tvariais sprendimais.

2022-05-23 Vabzdžių viešbutis

Gegužės 23 d. Kalnėnų progimnazijos bendruomenė rinkosi į neeilinį įvykį ne tik progimnazijoje, bet ir visoje Mažeikių rajono savivaldybėje – vabzdžių viešbučio atidarymą! Susirinkusiuosius sveikino progimnazijos vadovė Regina Arbatauskienė, Mažeikių r. sav. mero patarėjas Virgilijus Radvilas, Mažeikių r. sav. administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ligita Diržininkienė, Mažeikių r. sav. Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis, progimnazijos biologijos mokytoja Jūratė Fridrikienė, technologijų mokytojas Stasys Pauliukas, „Jaunųjų gamtininkų“ (vadovė J. Fridrikienė) būrelio atstovė Goda Mockutė (7a kl.), pop ansamblis „Linksmieji veidukai“ (vadovė R. Skirmontienė).
Paminėtina, jog Kalnėnų progimnazija turi gilias gamtosauginio ugdymo tradicijas, darnaus vystymosi idėjas diegia nuo pat pirmųjų klasių. Ypatingą dieną progimnazistams vyko kultūros paso edukacija „Žemė – vabzdžių planeta“ (vedė ekologas, aplinkosauginių projektų autorius Žymantas Čekas), veikė 2–4 kl. mokinių ir anglų k. mokytojų Editos Piilberg, Jolantos Meirytės-Stugės ir Deimantės Lapšienės organizuota paroda-konkursas iš antrinių žaliavų „Pick up and play“.
Vabzdžių viešbutį kūrė progimnazijos technologijų mokytojai Stasys Pauliukas, Jadvyga Martinkienė ir mokiniai: Gabrielius Budrius (5b kl.), Raigardas Laureckas (5c kl.), Eivė Baltrušaitytė (6b kl.), Liutauras Stončius (6b kl.), Ridas Valinčius (6b kl.), Orentas Ruseckas (8d kl.). Projektą finansiškai rėmė Mažeikių r. sav. koordinuojamas tarptautinis „Žiedinių atliekų tvarkymas“, kuris finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos regioninio bendradarbiavimo dotacijų fondo (the Circular Based Waste Management project is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation (daugiau www.eeagrants.ord).

« 2 »
3585 lankytojai aplankė iš viso 4 lankytojai aplankė šiandien