STEAM praktinės–tiriamosios veiklos 5–8 klasėse 2021–2022 m. m.

2021-10-11 Atrask, tyrinėk, pažink

Spalio 7–11 dienomis gamtos ir žmogaus pamokose penktų klasių mokiniai tyrinėjo gamtoje rastus objektus: augalų lapus, žiedus, giles, kaštonus, kankorėžius, šermukšnio uogas, plunksneles.
Mokiniai, dirbami poromis, rinko žinomus duomenis apie pasirinktus objektus, kėlė hipotezes, rinkosi priemones ir įrankius tyrimams atlikti. Tyrinėjo klevo ir ąžuolo lapų gyslotumą, skaičiavo gyslų skaičių ir lygino gautus rezultatus su išsikeltomis hipotezėmis. Domėjosi, kas yra kaštono ar gilės viduje, ar lengva sutrupinti sudžiūvusį medžio lapą, nulaužti kankorėžio žvynelius ir pan. Tiriamojo darbo pabaigoje kūrė darbelį iš likusių gamtinių medžiagų.
Mokytoja Snieguolė Vitkevičienė

2021-10-08 Chemijos pamoka kitaip

Spalio 8 dieną vyko tarptautinė nuotolinė STEAM konferencija „Edstart Šiauliai“, kurią organizavo Šiaulių jaunųjų technikų centras. Chemijos pamokos metu 8d klasės mokiniai stebėjo tiesioginę renginio transliaciją, kurioje turėjo unikalią galimybę susipažinti su STEAM krypties profesijomis ir jų atstovais. Aštuntokai išklausė respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos medicinos fizikų Genadij Aleksejenko ir Karolio Jakšto pranešimą „Ką ligoninėse veikia medicinos fizikai?“, sužinojo, kad medicinos fizikai dirba medicinos srityje ir padeda medikams suprasti, kaip fizikiniai procesai taikomi medicinoje ir apsaugo nuo nematomo labai galingo fizikinio reiškinio – jonizuojančios spinduliuotės. Jų darbas yra nematomas, tačiau ypatingai svarbus diagnozuojant ir gydant ligas, parenkant tyrimus, sureguliuojant medicininės aparatūros skleidžiamą apšvitą taip, kad ji būtų maksimaliai naudinga ir minimaliai žalinga.
Vienas iš tokių virtualių susitikimų tikslų – padėti jaunam žmogui susiplanuoti savo ateitį.

Mokytoja Snieguolė Vitkevičienė

2021-10-07 „Gamtoje iš gamtos“

Spalio 7 d. progimnazijos 7–8 kl. mokiniai su technologijų mokytojais Tatjana Damuliene ir Kęstučiu Mackevičiumi Mažeikių Senamiesčio parke organizuotoje Žemės ir aplinkos meno parodoje „Gamtoje iš gamtos“ paruošė instaliaciją „Rudens karoliai“. Ekologiškai instaliacijai sukurti naudotos natūralios, gamtinės medžiagos.
Kviečiame apsilankyti miesto Senamiesčio parke!

2021-09-15 Krakmolo nustatymas produktuose

8b klasės mokiniai tyrė 4 atsineštus produktus – duoną, bulvę, dešrą, obuolį, ant kurių užlašino jodo tirpalo. Jei ruda jodo spalva pasikeitė į mėlynai juodą, vadinasi, produkte yra krakmolo. Mokiniai padarė išvadas apie produktus, kuriuose rado krakmolo. Diskutavo, kodėl produkto sudėtyje krakmolas nenurodytas, bet jodas keitė spalvą į mėlyną, kodėl vienų obuoliai nusidažė mėlynai, o kitų ne.
Mokytoja Jūratė Fridrikienė