Mažeikių Kalnėnų progimnazija


STEAM praktinės–tiriamosios veiklos 1–4 klasėse 2021–2022 m. m.

2021-10-22 Gėlių puokštė iš klevo lapų

Spalio 22 d. 4c klasės mokiniai per dailės ir technologijų pamoką kūrė gėlių puokštes iš rudeninių klevo lapų.
Naudodami IT priemones atsakė į klausimus:
Koks lapų vaidmuo medžių gyvenime? Kodėl rudenį medžių lapai keičia spalvą ir krenta? Kurie medžiai pirmiausia meta lapus? Kuris medis paskutinis numeta lapus? Kur galime panaudoti nukritusius medžių lapus?
Mokytoja Nida Gudavičienė

2021-10-29 Kaip pateikti informaciją apie gyvūną?

Spalio 29 d. 3c vyko STEAM veikla. Lietuvių kalbos pamokoje, naudojant IKT priemones,
mokiniai mokėsi teisingai atsakyti į vaizdo įrašo analizės klausimus, kaip aprašyti gyvūną. Vadovaujantis aprašymų pavyzdžiais ir patarimais, kur ir kaip reikia ieškoti informacijos apie pasirinktą gyvūną, surinko reikiamą informaciją ir ją panaudojo aprašant gyvūną, panaudojo ir atsineštas gyvūnėlio nuotraukas.
Mokytoja Rasa Daugėnienė

2021-11-16 Širdies sandara

Lapkričio 16 d. mokytojos Vida Daugėnienė ir Jūratė Fridrikienė 4b mokiniams organizavo integruoto ugdymo (STEAM) pamoką. Ketvirtokai susipažino su širdies sandara, naudojant IT priemones, gebėjo išnagrinėti širdies muliažą, nurodė širdies dalis.

2021-11-17 Mililitras. Kaip pasigaminti burbulų tirpalą

Lapkričio 17 dieną 3a klasės mokiniai vykdė STEAM projektinę veiklą ,,Mililitras. Kaip pasigaminti burbulų tirpalą?''. Matematikos pamokoje susipažino su talpos matavimo vienetais – mililitru, litru. Mokiniai praktiškai išbandė veiklas: pylė vandenį į įvairaus dydžio talpas, mokėsi nustatyti, kiek kiekviename inde yra mililitrų vandens. Pasaulio pažinimo pamokoje, matuodami mililitrais, išmoko pasigaminti burbulų tirpalą iš vandens, indų ploviklio, glicerolio, cukraus. Lėkštėje pūsdami kūrė burbulų skulptūras.
Mokytoja Dalia Senkuviene

2021-11-25 Kas yra mililitras?

Lapkričio 25 d. 3c klasėje vyko STEAM pamoka ,,Kas yra mililitras?” Mokiniai pamokoje susipažino su talpos matavimo vienetu – mililitru. Sužinojo, kad yra įvairių matavimo indų. Į juos pylė vandenį ir mokėsi pasakyti, kiek mililitrų skysčio yra kiekviename inde, palygino talpos dydžius, sprendė uždavinius.
Mokytoja Rasa Daugėnienė

2021-11-26 ,,Svajonių paukštis"

Lapkričio 26 dieną 1c klasėje vyko integruoto ugdymo STEAM pamoka. Vaikai, pažiūrėję vaizdinę medžiagą, gebėjo atpažinti Lietuvos paukščius, diskusijų metu suvokė, kodėl paukščiai išskrenda žiemoti svetur, susipažino ir gebėjo taisyklingai savo darbelyje ,,Svajonių paukštis" parašyti raidę P.
Mokytoja Jūratė Lupeikienė

2021-11-29 Sprendžiame uždavinius su masės matavimo vienetais

Lapkričio 29 d. 3c klasėje vyko STEAM veikla. Matematikos pamokoje mokiniai susipažino su kelių rūšių svarstyklėmis. Svėrė daiktus ir mokėsi nustatyti ir pasakyti daiktų masę gramais, palygino masės dydžius. Atliko veiksmus su sudėtiniais matiniais skaičiais.
Mokytoja Rasa Daugėnienė

2021-12-17 Edukacinis užsiėmimas „Šiltos ir švarios Kalėdos“

Gruodžio 17 d. 4b klasės mokinių tėveliai pakvietė savo vaikus į edukacinį užsiėmimą „Šiltos ir švarios Kalėdos“. Užsiėmimo metu vaikai prisiminė senovinius Kūčių ir Kalėdų papročius, senąsias protėvių tradicijas ir patys pasigamino Kalėdomis kvepiantį muilą. Už smagiai praleistą laiką mokiniai, tėveliai ir mokytoja Vida Daugėnienė dėkingi Odetai Pypkinaitei.

2022-02-28 „Ateivio pasas“

Vasario mėnesį 2a, 2c, 3b ir 3c klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Ateivio pasas”, kurią organizavo Šiaulių techninės kūrybos centras nuotoliniu būdu.
Ateiviai! Kaip jie atrodo? Kur jie gali gyventi? Šios veiklos metu mokiniai ieškojo atsakymų į šiuos klausimus, susipažino su mūsų saulės sistema, planetomis, tyrinėjo planetų klimatą, geografiją ir kitas svarbias gyvenimo sąlygas. Vėliau pasitelkę dailę, kaip meninės raiškos formą, ir remdamiesi išgirstais faktais piešė ateivius, kūrė jų pasus ir juos pristatė savo klasės draugams.
Edukacijos metu vaikai praplėtė savo žinias apie dangaus kūnus bei kūrybiškai pažvelgė į įsivaizduojamus kosmoso gyventojus.

2022-03-22 1c integruota pasaulio pažinimo – anglų kalbos būrelio pamoka

Kovo mėnesį 1c klasėje vyko integruota pasaulio pažinimo – anglų kalbos būrelio pamoka „Žmogaus kūno dalys / Body parts“ (mokytojos Edita Piilberg, Jūratė Lupeikienė, Deimantė Lapšienė). Pamokoje naudoti virtualūs marškinėliai su specialiu užrašu, į kurį mokiniai nukreipę išmaniuosius telefonus galėjo matyti žmogaus vidaus organus. Pirmokai turėjo galimybę stebėti, kaip veikia žmogaus virškinimo, kvėpavimo sistema, širdis, kraujotaka. Džiaugiamės progimnazijos įsigyta inovatyvia mokymo(si) priemone – virtualiais marškinėliais.

2022-04-01 Projektas „Druskų kristalų auginimas“

Kovo mėnesį 2a klasės (mokytoja Zita Savickienė) ir 4c klasės (mokytoja Nida Gudavičienė) mokiniai atliko STEAM projektinį darbą „Druskų kristalų auginimas“.
Šiam eksperimentui prireikė druskos prisotinto vandens, pagaliukų, vilnonių siūlų, stiklainio ir kantrybės. Mokiniai su mokytojų pagalba pasidarė druskos prisotintą tirpalą (svėrė druską svarstyklėmis, vandenį matavo mililitrais), vilnoniais siūlais apvyniojo varinės vielutės formas – apskritimą, širdelę ir spiralę. Pamerkę vielutes į vandenį kelias savaites stebėjo, kaip garuojant ir nuolatos stiklainyje mažėjant vandeniui, druska kristalizuojasi ir jos perteklius nusėda ant vilnonio siūlo. Ištrauktus iš tirpalo kristalus apžiūrinėjo su padidinamaisiais stiklais, lygino su paprastos druskos kristalais. Gautu rezultatu labai džiaugėsi. Padarė išvadas, kad druska greičiau tirpsta karštame vandenyje, vanduo garuoja, o druska kristalizuojasi, ir, norit išgauti dar geresnį rezultatą, reikia kantrybės.

Mokytojos Zita Savickienė ir Nida Gudavičienė

2022-04-08 Edukacija „Velykų zuikis“

1a, 1b, 1c, 1d, 2b kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Velykų zuikis“. Mokiniai ne tik sukūrė ir dekoravo velykinį zuikį, bet ir išgirdo pasakojimų apie šv. Velykų tradicijas.

2022-04-08 Pirmokų kūrybiškumas

1b klasės mokiniai su mokytoja Larisa Rimiškiene, belaukdami gražiausių pavasario švenčių, paruošė parodą „Velykų belaukiant“. Joje nutūpė spalvoti kiškiai ir verbos iš modelino.

2022-04-15 Projektas „Orai“

1c kl. mokiniai kovo–balandžio mėnesiais įgyvendino STEAM projektą „Orai“: išmoko orų prognozės ženklus, atliko orų stebėjimus. Balandžio 15 d. klasėje vyko projekto baigiamasis etapas – apibendrinimas. Mokiniai skaičiavo, fiksavo duomenis, piešė, mokėsi daryti išvadas.

2022-04-28 Konkursas-paroda „Aš myliu gamtą...“

Balandžio 14 d. Kalnėnų progimnazijoje vyko pradinių klasių kūrybinių darbų konkursas-paroda „Aš myliu gamtą...“. Konkurse dalyvavo 38 pradinių klasių mokiniai. Laureatais tapo: 1a klasės mokinė Adrija Palabinskaitė (mokytoja Lina Čikeliovienė), 1d klasės mokinė Urtė Vidmantaitė (mokytoja Jolanta Budrienė), 2a klasės mokinė Viltė Kazlauskaitė (mokytoja Zita Savickienė), 2c klasės mokinė Liepa Alčauskaitė (mokytoja Dalia Tamošauskienė), 3a klasės mokinė Akvilė Jagminaitė (mokytoja Dalia Senkuvienė), 3c klasės mokinys Vilius Vitkauskas (mokytoja Rasa Daugėnienė), 4a klasės mokinė Anna Suzdaleva (mokytoja Dalia Stanienė), 4b klasės mokinė Viltė Jakovliovaitė (mokytoja Vida Daugėnienė), 4c klasės mokiniai Patricija Dargenytė ir Tautvydas Norkus (mokytoja Nida Gudavičienė). Konkursą-parodą „Aš myliu gamtą...“ organizavo mokytoja Nida Gudavičienė.

2022-05-02 Edukacija „Spalvoto smėlio sveikinimo atvirukas“

Balandžio 28 d. 2a, 2b, 2c, 3a, 3d klasės mokiniai dalyvavo smagioje edukacijoje „Spalvoto smėlio sveikinimo atvirukas“. Tai nuotaikingas, dinamiškas, kupinas spalvų bei gerų emocijų užsiėmimas, lavinantis ne tik mokinių kūrybiškumą, spalvų pajautimą, bet ir dėmesio sutelkimą, smulkiąją motoriką bei mokantis skleisti gėrį bei grožį aplink save.
Su didžiausiu entuziazmu mokiniai kibo į darbą, nes atviruką skyrė savo pačiam brangiausiam žmogui – Mamytei.
Užsiėmimo metu mokiniai pasinėrė į neįprastą veiklą ir patyrė atradimų džiaugsmą. Turėdami tik lapą su pasirinktu trafaretu su spalvotu smėliu ir pirštukais kūrė nuostabius darbelius. „Spalvoto smėlio sveikinimo atvirukas“– puiki edukacija, suteikusi daug gerų emocijų.

2022-05-12 „Šok į tėvų klumpes“ – 3c kl.

3c kl. mokiniai su mokytoja Rasa Daugėniene klasės valandėlėje gegužės 12 d. „pasimatavo“ policininko profesiją. Į progimnaziją atvyko Telšių AVPK Mažeikių r. policijos komisariato pareigūnai, jie pasakojo apie policijos pareigūnų darbą, rodė mokomąjį filmuką, mokiniai apžiūrėjo pareigūnų darbo priemones, kai kurias pasimatavo, stebėjo policijos šuns Toro vykdomas komandas. Susitikime dalyvavo ir šuo Amsis, kuris apdovanojo vaikus atšvaitais ir knygelėmis apie saugų eismą. Nuoširdžiai dėkojame mamytei Jurgitai ir jos komandai už nuostabius įspūdžius ir džiugias akimirkas!

2022-06-03 Susitikimas 2a klasėje

2a klasės mokiniai susitiko su Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus pareigūnėmis, kurios birželio 3 dieną lankėsi klasės valandėlėje ir supažindino mokinius su savo profesija. Pareigūnės demonstravo darbo priemones, kai kurias mokiniai galėjo ir išbandyti, papasakojo, kad norint tapti geru pareigūnu neužtenka būti drąsiam, stipriam, atsakingam, pareigingam, bet reikia ir labai gerai mokytis. Taip pat pareigūnės pristatė skaidres apie patyčias ir paaiškino mokiniams, kad tyčiotis iš kitų yra nusikaltimas, už tai yra net baudžiama.
Ačiū Elzės mamytei ir jos kolegėms.

2337 lankytojai aplankė iš viso 3 lankytojai aplankė šiandien