Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2023 22 kovo

Kovo 20-osios rytą Mažeikių Kalnėnų bendruomenę pasitiko plevėsuojanti Žemės vėliava. Mokyklos televizoriuose vaikai stebėjo informaciją, kodėl ši diena yra tokia svarbi. Įdomius faktus pateikę Jaunieji gamtininkai supažindino su didžiausiais  ir mažiausiais Žemės gyventojais, pristatė lankomiausias Lietuvos vietas. Pertraukų metu skambėjo mokyklos GMP kodeksas, kurio žodžiai ragina:  „Gamtai gera padaryk!“

Biologijos pamokų metu vaikams buvo primintos gamtosauginės problemos ir būtinybė jas spręsti čia ir dabar. Mokiniai išklausė aplinkosauginės konferencijos „Įdomioji ekologija“ dalyvių – eurokomisaro V. Sinkevičiaus ir Aplinkosaugos ministro S. Gentvilo – pranešimus. Pagrindinis uždavinys – iki 2040 metų 15% sumažinti pakuočių skaičių. Svarbiausias tikslas – įvairių daiktų, o ypač plastikinių pakuočių,  panaudojimas žiediškumo principu, todėl bus skatinamas ne tik rūšiavimas, bet ir perdirbimas.

Visos savaitės metu 5–8 klasių mokiniai atsakinės į viktorinos „Žemės diena“ klausimus Kahoot platformoje,  ir bus išrinkti patys šauniausi gamtos mylėtojai.

72 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien