Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2018 22 kovo
Veiklos

Kovo 22d. Viekšnių gimnazijoje vyko vokiečių kalbos konferencija ,,Deutsch und Deutschland aktuel“. Konferenciją jau ketvirtą kartą  organizavo Viekšnių gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Gilma Plūkienė. Dalyvius vokiečių kalba  ir su vokiška daina pasveikino gimnazijos direktorius R. Gricius. Konferencijoje  dalyvavo moksleiviai iš Mažeikių, Vilniaus, Kauno, Šakių ir, žinoma, Viekšnių.

Taip pat atvyko svečių  iš  Vokietijos  Stendalio krašto: profesorius H.J Kaschade, mokytojas Christoph Rosenberg iš Stendalio Comenius mokyklos ir 4 moksleiviai. Vilniaus Getės instituto Pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorė  Margarita Repečkienė pristatė instituto veiklą. Moksleiviai  prikaustė kiekvieno žiūrovo dėmesį, pranešimuose pasakodami apie savo patirtis Vokietijoje, laisvalaikį, mėgstamiausias sporto šakas, brolių Grimų pasakas bei ekskliuzyvinį meną. Daug aplodismentų sulaukė ir Kalnėnų pagrindinės mokyklos mokinės : Vaiva Margelytė ( 7d klasė) ir  Austėja Sungailaitė ( 8a klasė).Vaiva supažindino konferencijos dalyvius su brolių Grimų gyvenimu ir kūryba. Austėja labai įdomiai pasakojo apie Berlyną ir ten patirtus įspūdžius.

Profesorius H.J. Kašadė   savo pranešime įrodė, kad XIX  amžiaus auklėjimo problemos tebėra aktualios ir šiandien. Profesorius atvežė 150 vokiškų knygų, kurios buvo išdalintos konferencijos dalyviams. Konferencijos pabaigoje visi pranešimų skaitytojai buvo apdovanoti dovanėlėmis.Viekšnių gimnazijos moksleiviai bei mokytojai su šypsenomis veiduose  išlydėjo svečius kartu su nepamirštamais prisiminimais.

59 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien