Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2024 15 vasario
Veiklos

Sukurnėjo, atsiūlino, atšlepeno Kalnėnų progimnazijoje į Užgavėnes – vieną gražiausių žiemos švenčių – įvairiausi persirengėliai: velniai, raganos, mekenantys ožiai, „žydeliai“.

Šviesos saulės išsiilgę, jie suskubo žiemą iš kiemo varyti. Tad nuo ankstaus ryto skambėjo linksma muzika. Žiūrėdami filmuotą medžiagą, 5–8 klasių mokiniai per pirmą pamoką aptarė Užgavėnių tradicijas, šoko, žaidė liaudies žaidimus. Vėliau dalyvavo viktorinoje, kur išsiaiškino, kad blynas – tai sugrįžtančios saulės simbolis.

Persirengėliai vis nestigo vietoje, o krėsdami visokias išdaigas turėjo progą pademonstruoti savo kūrybingumą ir pasigaminti po unikalią kaukę. Buvo surengta gražiausių kaukių paroda.          Ilgosios pertraukos metu progimnazijos stadione grupelė persirengėlių katile ugnį kūreno ir laukė mokinių, kurie ugnin metė lapelius, į kuriuos buvo užrašę savo blogas mintis ir darbus. Mokinių tikslas labai kilnus – siekė pavasarį sutikti atgimę gražiems darbams.

Po ilgosios pertraukos vyko „Blynų kepimo ir valgymo fiesta“. Mokiniai dalijosi ne tik savo šeimos blynų receptais, bet ir kvietė paragauti gardžiai kvepiančių „širdelių“.

Fizinio ugdymo pamokose siautėjo lašininis su kanapiniu, visi laukė pastarojo pergalės.

Tad džiaugsmingai nusiteikę mėginome prisišaukti pavasarį, kad greičiau sugrįžtų šviesa ir gėris.

Nuoširdžiai dėkojame visai mokyklos bendruomenei, įsijungusiai į šios dienos veiklas.

68 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien