2018 2 vasario

Būrelio „Chemija ir aplinkotyra“ viešnagė darželyje „Giliukas“

Sausio 31 d. Kalnėnų pagrindinės mokyklos būrelio „Chemija ir aplinkotyra“ mokiniai ir jų mokytoja Snieguolė Vitkevičienė  svečiavosi Tirkšlių darželyje „Giliukas“. Vykdė bendra pažintinę – praktinę tyrinėjimų ir eksperimentų veiklą. Jos metu auklėtojos ir 6 grupės vaikai pristatė įdomiausius atliktus bandymus. Mes, jaunieji chemikai, kartu su priešmokyklinukais atlikome bandymą. Išsikėlėme su vaikais klausimą – kiek vandens lašelių galėtų tilpti ant 50 euro centų monetos. Kaip pridera tyrimui, iškėlėme hipotezes, tada pipetėmis lašinome ant monetos vandens lašiukus. Bandymą atlikome kelis kartus, nes gautas rezultatas turi būti patikrintas. Po to viską aptarėme. Vaikai sužinojo, kas yra „hipotezė“,  kodėl tam tikri daiktai neskęsta vandenyje ir pan.