Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2020 17 sausio

Sveikatą stiprinanti mokykla

Projekto „Sveikatą stiprinanti mokykla“ internetinė svetainė

Visiems žinoma, kad augančio jauno žmogaus sveikatai svarbu ne tik tinkama mityba, bet ir fizinis aktyvumas. Judėjimo stoka šiandien tampa vis didesne problema. Kaltinamos naujosios technologijos, kurios užkariavo vaikų ir jaunimo laisvalaikį ir tapo pagrindine užimtumo forma. Todėl labai svarbu gebėti sudominti vaikus aktyvia fizine veikla, suteikti kuo daugiau informacijos apie sportą ir jo teikiamą naudą.

Tuo tikslu 4-5 klasių mokiniams buvo pravesta pamoka „Sporto nauda“. Teorinėje pamokos dalyje kalbėta apie sporto naudą ir žmogaus fizines ypatybes: pusiausvyrą, koordinaciją, jėgą, ištvermę, susikaupimą, koncentraciją, darbingumo bei emocinę savijautą. Dauguma mokinių, ypač berniukų, buvo linkę manyti, kad sportas padeda vystyti tik raumenis, iš dalies ištvermę ir jėgą. Sunkiau sekėsi susieti sportą su emocine žmogaus savijauta, su dvasine stiprybe, su gebėjimu valdyti įvairias situacijas.

Norėdami praktiškai patirti fizinio aktyvumo teikiamą naudą, visi sutiko dalyvauti sportiniuose žaidimuose. Sušilę ir šiek tiek pavargę vaikai įsitikino, kad sportas yra naudingas – laikas prabėgo greitai, dar nesinorėjo skirstytis, buvo daug įspūdžių. Tai geriausias įrodymas,  kad vaikai yra imlūs, tik reikia juos sudominti.

Visuomenės sveikatos specialistė Džiuginta Valnickienė

87 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien