2023 24 balandžio

5b kl. mokiniai (lietuvių k. ir literatūros mokytoja Birutė Augustanavičiūtė) dalyvavo respublikiniame 5–8 kl. mokinių kūrybinių darbų konkurse „Susiūtos eilės Lietuvai“, organizuotame Šiaulių Ragainės progimnazijoje.

Darbai kurti naudojant išbraukymo techniką (ang. „deletion poetry“), kuri pradėta taikyti apie 1965 m. Eilėraščiui kurti pasirenkamas teksto šaltinis: knygos, žurnalo ar laikraščio puslapis, straipsnis ir pan. Tekstas sukomponuojamas iš pasirinktame šaltinyje išrinktų žodžių ar frazių išbraukiant nereikalingus žodžius. Sujungus išrinktuosius elementus į eilutes, „susiuvamas“ eilučių skiautinys (savotiškas „eilėraštis-koliažas“). Tekste išrenkami eilėraščiui tinkami žodžiai ir išskiriami. Likusi teksto dalis paslepiama paverčiant iliustracija.

Sveikinimai konkurso dalyvėms: Ugnei Kazbaravičiūtei, Emilijai Petraitytei, Viltei Jakovliovaitei, Luknei Kvedaraitei, Kamilei Lupeikaitei ir Gustei Semčenkaitei.

108 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien