2021 11 sausio
Informacija

Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 6a ir 7a klasių mokiniai sausio 11 dieną skubėjo į pamoką–nuotolinį susitikimą su Mykolo Riomerio universiteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto profesoriumi, dėstytoju, publicistu, rašytoju, vaikų ir jaunimo literatūros autoriumi, tinklaraštininku, mokslo populiarintoju Justinu Žilinsku.

Tarptautinės vaikų ir jaunimo asociacijos Lietuvos skyriaus apdovanojimą už geriausią debiutą pelnęs rašytojas pasakojo apie nuolatinį poreikį pažinti pasaulį, būtinybę skaityti ir kurti. J. Žilinskas pasakojo, kad tapti rašytoju nėra lengva, nes būtinas įkvėpimas. Pats kūrėjas idėjų semiasi iš istorijos, mitologijos, o viską pagardina humoro prieskoniu.

Netradicinėje pamokoje netrūko geros nuotaikos, mokiniai turėjo galimybę paklausti rašytojo, apie mėgstamiausią knygą, žaidimus, teiravosi, kodėl teisininkas sugalvojo nerti į kūrybos pasaulį, domėjosi, nuo ko prasideda kūryba.

Nuotolinio susitikimo pabaigoje vaikų ir jaunimo autorius paklaustas, ko galėtų palinkėti Lietuvai, atsakė, kad šiandien itin svarbu saugoti atsikovotą laisvę ir įgalinti vienas kitą puoselėti amžinąsias vertybes.

Mokiniai džiaugėsi, kad buvo praskaidrintos nuotolinio mokymosi pamokos virtualiu susitikimu su rašytoju, laikas sutirpo nepastebimai. (Klasės vadovės Edita Jagminienė ir Inesa Durčaitė).