2019 4 gegužės

Šių metų gegužės 3-4 d.  Šilutės Vydūno gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo  apie 30 vienuoliktokų, o į konkursą atvyko 24 aštuntokai iš visos Lietuvos. Mažeikių rajonui atstovavo 3 mokiniai: Vaiva Margelytė iš Kalnėnų pagrindinės mokyklos, Agnė Drazdauskaitė ir Brigita Bertulytė iš Viekšnių gimnazijos.  Renginio dalyvius  pasveikino  puikiai vokiškai kalbantis LR Seimo narys dr. Stasys Šedbaras  ir Vokietijos koncerno „Klasmann-Deilmann“ generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas, vokiškos leidyklos Hueber ir Klett bei Šilutės rajono savivaldybės atstovai.

Šilutėje dalyvių laukė įdomios ir kūrybiškos užduotys: moksleiviai turėjo  parašyti straipsnį sienlaikraščiui, su bendraamžiais iš kitų mokyklų per vieną valandą sukurti kuo kūrybiškesnį pasirodymą užduota tema ir vėliau jį pristatyti scenoje, diskutuoti aktualiomis temomis. Visa tai, be abejo, vyko vokiečių kalba.Per  konkursą buvo  vertinami ne tik jaunuolių vokiečių kalbos kalbėjimo ar rašymo įgūdžiai, gramatikos ar žodyno mokėjimas. Labai svarbios vertinimo komisijai buvo ir dalyvių bendrosios kompetencijos: gebėjimas dirbti komandoje, per trumpą laiką sugalvoti, išvystyti ir pristatyti įdomią idėją, gebėjimas argumentuotai apginti savo nuomonę. Konkurse mokiniai galėjo bendrauti su gimtakalbiais mokytojais, dirbančiais Lietuvoje pagal Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) programą. Renginio dalyviai ne tik atlikinėjo  užduotis, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Šilute ir jos turtais: jie dalyvavo  Mažosios Lietuvos etnokultūrinėje vakaronėje, susipažino su Šilutės mecenato Hugo Šojaus gyvenimu, evangelikų liuteronų gyvenimu Šilutės krašte.

Dalyvių ir nugalėtojų laukė daug įvairių apdovanojimų. Olimpiados ir konkurso nugalėtojai gavo  raštus ir medalius, o vienuoliktokai dar ir papildomų balų stojant į aukštąsias mokyklas. B1 ir B2 lygių olimpiados nugalėtojai gaus Goethe`s instituto stipendijas dalyvavimui trijų savaičių vasaros kursuose Vokietijoje. Mūsų mokyklos 8d klasės mokinė Vaiva Margelytė gavo apdovanojimą už gerą kalbėjimą. Vokiečių kalbos olimpiadą Lietuvoje rengia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Goethe‘s institutu Lietuvoje.

Vokiečių kalbos mokytoja  Zina Gedrimienė

161 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien