Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2023 3 lapkričio
Veiklos

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vykdomas psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos projektas „GIRDŽIU. SUPRANTU. RENKUOSI“.

Spalio 26­­–27 d. progimnazijoje vyko aktyvūs mokymai aštuntų klasių mokiniams, kuriuos vedė organizacijos „Psichologinių idėjų namai“ psichologas Liudas Švipas ir lektorius Laurynas Nikelis. Mokymų tema – savęs pažinimas ir klasės komandinis darbas. Šių užsiėmimų metu mokiniai įsitraukė į interaktyvias komandines užduotis, dalyvavo diskusijoje apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą ir delinkventinį elgesį. Sužinojo apie komandos narių vaidmenis, kaip komandinį darbą taikyti klasėje, kur veda priklausomybės ir kodėl verta priimti sąmoningus sprendimus.

Psichologas Liudas Švipas spalio 26 d. vakarą skaitė paskaitą „Mano vaikas ir aplinka“ 3–4 klasių mokinių tėvams, o spalio 27 dieną 5–8 klasių mokinių tėvai klausėsi paskaitos „Paauglio pasaulis“. Lektorius supažindino tėvelius su paauglystės „atradimai“ (savarankiškumu, jautrumu, dirglumu, tapatumo jausmu, idealizavimu, abstraktaus mąstymo atsiradimu) bei „pavojais“ (pvz., Tik Tok programėle, savižala, dideliu psichoaktyvių medžiagų prieinamumu ir kt.). Psichologas pabrėžė, jog vaikus reikia auginti su meile ir nubrėžiant aiškias elgesio ribas.61 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien