Mažeikių Kalnėnų progimnazija

2024 25 kovo
Veiklos

PASAULINĖ VANDENS DIENA

Pasaulinė vandens diena, kurią kasmet minime kovo 22 dieną, yra skirta pabrėžti švaraus ir geriamo vandens svarbą. 2024 metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Vanduo taikai“.

Minint šią dieną Kalnėnų progimnazijoje, vyko įvairūs užsiėmimai.

Apie vandens reikšmę daug naudingos informacijos mokiniai galėjo sužinoti pateiktame stende progimnazijos koridoriuje.

8-tų klasių mokiniai chemijos pamokų metu (mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) kalbėjo apie vandens svarbą gyvam organizmui, skaičiavo, kiek vandens reikia išgerti per dieną, savo žinias išbandė Kahoot protmūšyje „Vandens paslaptys“. Praktinio darbo metu tyrė vandens savybes, matavo temperatūrą. Pasitelkdami skonio pojūčius lygino įvairių rūšių vandenį: vandentiekio, gręžinio, šulinio, šaltinio, mineralinį, distiliuotą vandenį.

8a klasės mokinės Gabija Pleinytė ir Ugnė Petrulevičiūtė penktokams organizavo sveikatingumo pamokėlę „Mano draugas – vanduo“.

Veiklų metu buvo kalbama, kodėl reikalingas vanduo ir kodėl turime jį taupyti. Mokiniai aiškinosi, kuo vanduo naudingas žmogaus organizmui ir kas atsitinka, jei organizmas netenka vandens. Sužinojo, kad vandenį reikia gerti gurkšnojant, o ne visą stiklinę iš karto. Vanduo – stebuklinga medžiaga.

31 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien