2019 22 spalio

Kalnėnų progimnazija jau dešimt metų dalyvauja tarptautiniuose projektuose, kuriuos finansuoja Europos Sąjunga: „Comenius“, dvišalių partnerysčių „Nordplus Junior“, „Erasmus+K2“(2016-2018 m), „Erasmus +K2“(2017-2020 m), „European Design-Europia 2020“.

Spalio 22 d. 16 val. Mažeikių muziejuje atidaryta Mažeikių rajono mokinių kūrybinių darbų paroda ,,Vertybės atgimsta daiktuose“.  Parodos iniciatoriai – Kalnėnų progimnazija, jau trečius metus dalyvaujanti tarptautinėje programoje ERASMUS + Europos dizainas – Europija 2020. Pagrindiniai projekto tikslai – pasitelkti dizainą kaip priemonę, į meno kūrinius integruojant Europos vertybes; mažinti vartotojiškumą, skatinti kūrybiškumą.

Parodos idėja sudomino net 60 renginio dalyvių: Mažeikių švietimo centro atstovus, mokytojus, mokinius, jų tėvus, draugus. Kūrybingiems mokiniams ir jų mokytojams dėkojo Kalnėnų progimnazijos direktorė Regina Arbatauskienė, švietimo centro direktorius Viktoras  Prokopčiukas. Programos koordinatorė Olga Pileckienė supažindino su projekto Europos dizainas – Europija 2020 ir šios parodos tikslais, Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris iškėlė pernelyg didelio vartojimo problemą.

Renginį vedė ir diskusiją moderavo Jaunųjų žurnalistų dirbtuves lankantys Kalnėnų progimnazijos mokiniai: Liucija Agnietė Nagytė ir Ignas Jagminas. Susėdę ratu diskusijos „Nuo idėjos iki vartotojo“ dalyviai išklausė bendraminčių pasakojimus, kaip kilo idėja senam, kažkuo  neįtikusiam daiktui suteikti antrą gyvenimą. Į pokalbį įsijungė Gabijos technologijų mokytoja Ingrida Muturė, Pavasario pagrindinės mokyklos dailės mokytojas Aleksandr Novak, Moksleivių namų dizaino studijos vadovė Irutė Miltakienė su mokinėmis, Gabijos gimnazistė Greta Špokauskaitė, Kalnėnų progimnazijos aštuntokės Julija Klevečkaitė ir Vytautė Kaminskaitė. Visus sudomino buvusios kalnėniškės Ievos Fridrikaitės, studijuojančios VDA Telšių fakultete baldų restauravimą, nuotraukomis ir trumpais filmukais iliustruotas pasakojimas apie dizaino inovacijas.

Į kvietimą antram gyvenimui prikelti daiktus atsiliepė net 11 Mažeikių rajono mokyklų. Visiems jiems sakome AČIŪ! Ypač dėkojame Kalnėnų progimnazijos technologijų mokytojams: Tatjanai Damulienei ir Kęstučiui Mackevičiui, dailės mokytojai Ramintai Lupeikienei, kūrybinėmis idėjomis užkrėtusiems ne tik savo mokinius, bet ir kolegas. Renginį organizavo Kalnėnų progimnazijos pavaduotoja ugdymui Inga Steponavičienė, mokytojos: Daina Petrikienė ir Daiva Misevičienė.

Būtinai apsilankykite šioje parodoje – gal ir patiems kils minčių, kaip atnaujinti seną, nudėvėtą ar nusibodusį daiktą. Darbų autorių beribė fantazija ir naudojamų medžiagų įvairovė stebina. Įsitikinsite patys!