2020 28 rugsėjo

Rugsėjo 28 dieną Kalnėnų progimnazijos vestibiulyje atidaryta 5–8 klasių mokinių paroda „Lietuvos Raudonoji knyga “. Parodoje vaizduojami  nykstančių rūšių paukščiai ir gyvūnai. Į Raudonąją knygą įrašomos rūšys, kurioms gresia išnykimas sumažėjus jų skaitlingumui, pablogėjus ekologinėms sąlygoms. Dėl retų ir nykstančių rūšių ateities mūsų visuomenė galės būti rami tik tada, kai Raudonosios knygos keliami tikslai taps jos poreikiu. Mokiniai skirtingomis piešimo priemonėmis išreiškė susirūpinimą ir priminė glaudų santykį su gamta.  Kad šis santykis pasikeistų, kad jokia augalų ar gyvūnų  rūšis nebūtų pasmerkta išnykti, reikia leisti gamtai gyventi pagal jos dėsnius ir netaikyti jai savųjų. Dėkojame dailės mokytojai Ramintai Lupeikienei, kuri šiuo kūrybiniu procesu įkvėpė mokinius kilniems tikslams, pokalbiams apie gamtą ir jos naudą žmogui.