2019 1 balandžio

Pusmetį 8b klasės komanda vykdė projektą „Nepamiršk parašiuto“. Tai – Sodros inicijuotas projektas, kurio tikslas – ugdant savarankiškam gyvenimui besiruošiančio jaunimo pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikti jiems informaciją apie socialinio draudimo Lietuvoje sistemą, jos raidą ir „Sodros“ veiklą.
Taigi siekdami, kad naudingą jaunam žmogui informaciją sužinotų kuo daugiau mokinių visoje Lietuvoje, SODRA pakvietė ir Kalnėnų pagrindinę mokyklą jungtis prie projekto, o mokytoją E. Jagminienę tapti jo savanore. Mokytoja dalyvavo mokymuose, susipažino su nauja metodine medžiaga, vedė pamokas mokiniams apie socialinį draudimą, ugdė mokinių pilietiškumą, socialinę atsakomybę ir socialinį solidarumą, perteikė jiems informaciją apie socialinio draudimo Lietuvoje sistemą, jos raidą ir apie „Sodros“ veiklą, padėjo mokiniams suvokti šešėlinės ekonomikos žalą. Taip pat projekto metu mokiniai sužinojo, kada ir kur atsirado socialinis draudimas, kaip kūrėsi valstybinio socialinio draudimo sistema Lietuvoje, kas yra ,,Sodra“ šiandien ir ką ji veikia, kada ir kaip ji padeda žmonėms. Mokiniai susipažino su valstybinio socialinio draudimo sąlygomis, įvairiomis draudimo rūšimis ir jų ypatumais, sužinojo, kur reikia kreiptis, įvykus netikėtoms situacijoms.
Projekto eigoje mokiniai įgytas žinias pasitikrino „Sodros“ protų kovose „Nepamiršk parašiuto“ su Robertu Petrausku.
8b klasė dėkoja mokyklos direktorei R. Arbatauskienei už suteiktą galimybę dalyvauti projekte.