Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2024 17 gegužės
Veiklos

Respublikinė konferencija „Mokausi – tiriu – atrandu”

2024 m. gegužės 16 d. progimnazijos mokiniai vyko į Telšių „Atžalyno“ progimnazijos rengtą respublikinę „MOKAUSI – TIRIU – ATRANDU“ mokinių tiriamųjų darbų konferenciją.

3c klasės mokinės Urtė Kleišytė ir Ema Kancė (mokytoja Jūratė Lupeikienė) pristatė klasės mokinių rengtus projektus apie Žemaitiją, Suvalkiją, Aukštaitiją, Dzūkiją, Mažąją Lietuvą. Klausytojus supažindino su regionų centrais, tradicijomis, tarmėmis, dainomis, tautiniais rūbais. Pranešėjos labai džiaugėsi paskutiniuoju projekto etapu, atsineštais regionų patiekalais, kuriuos paragauti turėjo galimybę bet kuris panorėjęs. Įsivaizduojate, 3c klasės mokiniai net 41 kartą paragavo neskanauto patiekalo!

Aštuntokės Darija Mažonaitė (8a kl.), Ugnė Dulinskytė ir Ieva Kašietaitė (8c kl.) (mokytoja Snieguolė Vitkevičienė) konferencijoje pristatė atliktą tiriamąjį darbą apie pavasarinių augalų dažomąsias savybes, pademonstravo audinio ir popieriaus, numargintų augalų atspaudais, panaudojimo galimybes: vaistažolių maišelius, paveikslus, atvirukus.

Jungtinė 7–8 kl. komanda Eimantas Velžis (7e kl.), Ridas Mačys , Gabrielė Šlaustaitė (8b kl.) (mokytoja Jūratė Fridrikienė) domėjosi, kokiomis transporto priemonėmis mokiniai atvyksta į progimnaziją ir tyrė, kokia naudojamų priemonių įtaka anglies dioksido kiekiui ore. Akcentavo, kad mokykloje vyrauja ekologiškos aplinkai atvykimo priemonės ir siūlė tai daryti visiems konferencijos dalyviams.

Džiaugiamės,  galėdami mokytis, tirti, atrasti ir tobulėti. Dėkojame mokiniams ir mokytojams už atstovavimą Mažeikių Kalnėnų mokyklos bendruomenei.

 

20 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien