Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2021 26 vasario
Veiklos

Vasario 22–26 dienomis Kalnėnų progimnazijoje  nuotoliniu būdu vyko lietuvių kalbos savaitės renginiai, skirti Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Šios savaitės renginių tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, pasitikėjimą kalbiniais įgūdžiais ir norą puoselėti bei saugoti gimtąją kalbą.

Lietuvių kalbos savaitė prasidėjo dailyraščio konkursu 5–8 klasių mokiniams. Technologijų amžiuje vis mažiau gražiai rašančių jaunų žmonių, tad konkurse buvo priminta, kad žmogaus rašto kultūra, rašysena padeda atskleisti žmogaus asmenines savybes, charakterį.

5–6 ir 7–8 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos ir literatūros viktorinose, kuriose  minė mįsles, aiškino frazeologizmus, turėjo atpažinti kūrinius ir rašytojus, prisiminti abėcėlę, rašybos taisykles bei žodžių darybą.

Lietuvių kalbos mokytojų paraginti, 5–8 klasių mokiniai  iliustravo pasirinktus sunkios rašybos žodžius „Padėk sau – padėsi ir draugui“. Geriausi darbai sudėti į pateiktis, kurias galima pamatyti mokyklos Facebook paskyroje.

Lietuvių kalbos savaitės renginių nugalėtojai:

Dailyraščio konkursas

I vieta – Austėja Brazytė, 6a klasė,

II vieta –  Darija Petrikaitė, 7d klasė,

III vieta – Goda Mockutė, 6a klasė.

Lietuvių kalbos viktorina 5-6 klasių mokiniams

I vieta – Ignas Jagminas, 6a klasė,

II vieta – Adomas Margelis, 6b klasė, Austėja Šakytė, 6a klasė,

III vieta – Justas Šiurkus, 6a klasė, Akvilė Ligeikytė, 6b klasė, Goda Mockutė, 6a klasė.

Lietuvių kalbos viktorina 7-8 klasių mokiniams

I vieta – Domantė Bukontaitė, 8b klasė,

II vieta – Augustė Čeporytė, 8a klasė, Emilija Liaučiūtė, 7 b klasė,

III vieta – Liucija Niciūtė, 7a klasė, Sofi Saloum, 7c klasė.

Dėkojame visiems dalyviams, džiaugiamės ir didžiuojamės tais, kurie nėra abejingi gimtajai kalbai ir literatūrai. Dar Juozas Balčikonis yra pasakęs, kad „geras kalbos mokėjimas skiria mokytą žmogų nuo nemokyto. Todėl galima sakyti, kad žmogaus kalba yra jo išsilavinimo veidrodis“.

96 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien