2019 21 lapkričio
Veiklos

Lapkričio 21 dieną 14 val. 6-8 klasių mokiniai skubėjo į fizikos kabinete vyksiantį baigiamąjį gamtamokslinės savaitės renginį – viktoriną ,,Atverk akis į gamtą“, skirtą Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų sukakčiai. Renginio tikslas – sudominti mokinius ir populiarinti gamtos mokslus bei pristatyti progimnazijos gamtos mokslų ženklą (autorė Gustė Bucevičiūtė, 7c klasė).
Mokiniai, susiskirstę į 5 komandas, pasivadinę „Saulės energija“, „Žalios bulvės“, „Gamtos grybai“, „5 molekulės“, „Deguonis“ entuziastingai kibo į kūrybinį darbą, sugalvodami eiliuotą ketureilį prisistatymui, azartiškai, rimtai ir greitai spręsdami interaktyviąją Kahoot viktoriną planšetiniais kompiuteriais, pagal bendrąją eksperimento metodo schemą ir naudodami patyriminį mokymą atliko laboratorinius-praktinius darbus. Vaidybinius gebėjimus komandos parodė be žodžių ir garsų perteikdamos besmegenių tirpimą, varveklius, vandens virimą puode, kertamą mišką, lietaus susidarymą. Paskutiniąją užduotį komandos atliko sukurdamos dėlionę „GMP kodeksas“. Komandų darbo veiklą organizavo ir dėmesį kaustė fizikos mokytoja Vilma Riaukienė, raumenų skleidžiamos elektros signalų išmanios „MYO“ apyrankės pagalba.
Suskaičiavus rezultatus I-oji vieta skirta komandai „Gamtos grybai“ (Haroldas Pagojus, 6a klasė, Emilija Butaitė, 6d klasė, Gabija Gurauskytė, 6d klasė, Norgailė Zubavičiūtė, 7a klasė, Brigita Jagminaitė, 8c klasė, Kamilė Leistrumaitė, 8d klasė). Mokiniai džiaugėsi turininga, įvairiapusiška ir išmania popiete.
Dėkojame viktorinos vedėjams, 8c klasės mokiniams Radvilei Riaukaitei, Beatričei Virkutytei, Gabrieliui Skerstonui, iniciatyvioms ir entuziastingoms mokytojoms Jūratei Fridrikienei, Vilmai Riaukienei, Snieguolei Vitkevičienei, pavaduotojai ugdymui ir GMP veiklos koordinatorei Adelei Staigvilienei.