0
Veiklos
Gruodžio 11–14 d. 3c klasės (mokytoja J. Lupeikienė), 4a klasės (mokytoja Z. Savickienė), 4b klasės (mokytoja Z. Brazienė), 4c klasės (mokytoja D. Tamošauskienė) mokiniai dalyvavo literatūros festivalio „Vaikų knygų sala“ nuotolinėje edukacijų savaitėje.
Pirmojo užsiėmimo metu iliustruotoja Greta Alice supažindino su komiksų kūrimo pasauliu, papasakojo apie pagrindinius komiksų kūrimo principus. O edukacijos pabaigoje pasiūlė įrankių, kaip patiems mokiniams sukurti savo komiksus. Mokiniai su dideliu susidomėjimu kūrė ir patys džiaugėsi, kad jiems puikiai pavyko.
Antrąją edukaciją vedė leidyklos „700 eilučių“ vadovė, knygų autorė Lina Mickutė. Užsiėmimo metu vyko knygos „Šuo, kuris išeina naktį“ (tekstas: J. Vilė, iliustracijos: Černiauskaitė, leidykla: 700 eilučių) pristatymas ir dirbtuvės „Kelios akimirkos iš šuns Mėnulio gyvenimo“, kur mokiniai gamino atvirukus: į išdidintus fotojuostelės kadrus piešė dar neaprašytus šuns Mėnulio nuotykius. Vaikų kūrybiškumui, fantazijai nebuvo ribų.
Trečiadienį iliustruotoja Patricija Bliuj-Stodulska kvietė į kūrybinę edukaciją pagal naują V. Rykštaitės knygą vaikams „Baisiau už tarakoną“. Kas galėtų būti baisiau už tarakoną? Iliustruotoja kalbėjo apie baimes, ir tai, kaip ir ar verta su jomis kovoti. O kai šią temą išsiaiškino, perėjo prie kūrybinių darbų – pamokė, kaip meno pagalba prisijaukinti baimę. Vaikams reikėjo nusipiešti savo baimę, ją iškirpti, sukarpyti ir suklijuoti linksmą piešinį. Kokie įdomūs piešiniai išėjo vaikams!
Ketvirtąjame užsiėmime vyko literatūrinis susitikimas su gide ir knygos vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ autore Rūta Norkūne. Mokiniai susipažino su knygos personažais ir išsiaiškino, ką reiškia miestinėti. Svarstė, be ko Vilnius nebūtų Vilnius? Kas yra sostinės simboliai? Kokius sostinės istorijos faktus apie žmones ir vietas pasakoja legendos?
Šios edukacijos praturtino mokinius naujomis žiniomis, suteikė kūrybinio džiaugsmo.