Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2023 19 gruodžio
Veiklos

Gruodžio  11–14 d. 3c klasės (mokytoja   J. Lupeikienė), 4a klasės (mokytoja Z. Savickienė), 4b klasės (mokytoja Z. Brazienė), 4c klasės (mokytoja  D. Tamošauskienė) mokiniai   dalyvavo  literatūros festivalio „Vaikų knygų sala“ nuotolinėje  edukacijų  savaitėje.

Pirmojo užsiėmimo metu  iliustruotoja Greta Alice supažindino su  komiksų kūrimo pasauliu, papasakojo apie pagrindinius komiksų kūrimo principus.  O edukacijos pabaigoje  pasiūlė įrankių, kaip patiems mokiniams sukurti savo komiksus. Mokiniai su dideliu susidomėjimu kūrė  ir patys džiaugėsi, kad jiems puikiai pavyko.

Antrąją edukaciją vedė leidyklos „700 eilučių“ vadovė,  knygų autorė Lina  Mickutė. Užsiėmimo metu vyko knygos „Šuo, kuris išeina naktį“ (tekstas: J. Vilė, iliustracijos: Černiauskaitė, leidykla: 700 eilučių) pristatymas ir dirbtuvės „Kelios akimirkos iš šuns Mėnulio gyvenimo“, kur mokiniai gamino atvirukus: į išdidintus fotojuostelės kadrus piešė dar neaprašytus šuns Mėnulio nuotykius. Vaikų kūrybiškumui, fantazijai nebuvo ribų.

Trečiadienį iliustruotoja Patricija Bliuj-Stodulska kvietė į kūrybinę edukaciją pagal naują V. Rykštaitės knygą vaikams „Baisiau už tarakoną“. Kas galėtų būti baisiau už tarakoną? Iliustruotoja kalbėjo  apie baimes, ir tai, kaip ir ar verta su jomis kovoti. O kai šią temą išsiaiškino, perėjo  prie kūrybinių darbų – pamokė, kaip meno pagalba prisijaukinti baimę. Vaikams reikėjo nusipiešti savo baimę, ją iškirpti, sukarpyti ir suklijuoti linksmą piešinį. Kokie įdomūs piešiniai  išėjo vaikams!

Ketvirtąjame užsiėmime vyko  literatūrinis susitikimas su gide ir knygos vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ autore Rūta Norkūne. Mokiniai susipažino su knygos personažais ir išsiaiškino, ką reiškia miestinėti. Svarstė, be ko Vilnius nebūtų Vilnius? Kas yra sostinės simboliai? Kokius sostinės istorijos faktus apie žmones ir vietas pasakoja legendos?

Šios edukacijos praturtino mokinius naujomis žiniomis, suteikė kūrybinio džiaugsmo.

42 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien