Mažeikių Kalnėnų progimnazija


2023 2 spalio
Veiklos

„Kalba – tai miestas, kurio statybai kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį.“ V. Emersonas

Kasmet rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Kalnėnų progimnazijoje tą dieną vyko įvairios veiklos, organizuotos užsienio kalbų metodinės grupės narių. Visus atvykusius į mokyklą pasitiko mokyklos fojė mokytojos N. Vinciūnienės ir jos 6a, 5c, 5d klasių mokinių padarytos dekoracijos, kurias padėjo sudėti 5e kl. mokinės.

Pirmoje užsienio kalbų pamokoje vyko įvairios veiklos. Mokytoja Edita Piilberg su mokiniais žemėlapyje-dėlionėje ieškojo Europos šalių, įvardijo jas angliškai, mokėsi tų šalių kalbų pavadinimų, iškirpo ir nuspalvino Europos šalis, o tada suklijavo ant nuspalvinto įžymių pasaulio vietų plakato.

Mokytoja Jovita Beniušytė Skerienė su mokiniais įsisuko tarsi kalbų bičių avilyje. 2c klasės mokiniai (I anglų kalbos pogrupis) per pirmąją pamoką dūzgė kaip bitės avilyje, lipdė „Europos kalbų korį“ – ruošė bendrą plakatą, kuriame į bičių korio akelių formas sutilpo dešimt Pabaltijo šalių, Jungtinės karalystės ir Ukrainos vėliavų bei išvardintų šalių kalba užrašyti skaičiai iki trijų.

Pamokos metu buvo pasinaudota ir Europos Tarybos tinklapio paruošta vaizdine medžiaga mokiniams, skirta šiai dienai paminėti. Vaikai atidžiai ieškojo sau tinkamos informacijos užduočiai atlikti. Jiems reikėjo surasti, kokia kalba užrašyti skaičiai, išsiaiškinti, kokiomis spalvomis nuspalvinti išsirinktų šalių vėliavas.

Be minėtų šalių, dėmesys skirtas ir anglų kalbai, prisiminti spalvų pavadinimai ir skaičių rašymas.

Mokytoja Jolanta Meirytė-Stugė su 2c klasės mokiniais (II anglų kalbos pogrupis) prisiminė Europos šalis, jų kalbas, susipažino su Europos šalių vėliavomis. Skambant dainelei,  įgarsintai įvairiomis kalbomis,  mokiniai  ant akmenukų piešė šalių vėliavas. Pristatydami savo darbelius mokiniai  pasisveikino  tos šalies kalba ir pasakė  šalies pavadinimą.

Mokytojos Olga Pileckienė ir Raimonda Stonkuvienė anglų kalbos pamokose organizavo viktoriną, kurioje mokiniai tikrino savo žinias apie Europos kalbų dieną.

Mokytoja Vilma Drungelienė su mokiniais aptarė  Europos kalbų dieną, diskutavo, kodėl verta mokėti daugiau kalbų, žaidė proto mūšį.

Mokytoja Loreta Gedvilienė ir Violeta Semčenkienė rusų kalbos pamokose apžvelgė įvairių šalių pavadinimus bei tautybes.

Mokytoja Zina Gedrimienė vokiečių kalbos pamokoje paminėjo Europos kalbų dieną paruošdama su mokiniais plakatus su užrašu „Labas“ daugeliu Europos kalbų, o pamokos pabaigoje žaidė Kahoot „Ką žinai apie Europos kalbas“.

8 klasių mokiniai  Gabrielius, Adrijus, Martynas, Ieva, Ugnė ir Nojus lankėsi 5 klasių pamokose, kuriose supažindino mokinius su Europos kalbų diena, smagioje Kahoot viktorinoje pasitikrino ne tik savo žinias apie šią dieną, bet ir vokiečių kalbos žodelius.

Mokytoja Daiva Valantė su 7c ir a klasių mokinėmis svečiavosi Mažeikių Jagmino pradinėje mokykloje, kurioje mokinės 3kl. mokiniams vedė pamoką apie Europos kalbų dieną.87 lankytojai aplankė iš viso 1 lankytojai aplankė šiandien