2019–2020 m.m.

2019-11-20 Protų mūšis

Mona žemie
Mona žemie žemaitėškā rokoujės,
Žemaitėškā gīven ė joukas.
Mona žemie ė saulė švėit žemaitems,
Mienou šveit, ė žvaigždės krent i ronkas.

Gerulskienė-Beniušītė Aurelėjė

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais, nes sukanka 800 metų,  kada Žemaitijos vardas pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose.  Tad lapkričio 19 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko respublikinis protų mūšis ,,Mūsų kraštas margas kaip raštas“. Renginyje dalyvavo Pavasario pagrindinės mokyklos, ,,Ventos“ progimnazijos, socialinių partnerių –   Merkelio Račkausko gimnazijos ir Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos  aštuntų klasių mokinių komandos.
   Protmūšį sudarė trys turai, kurių metu buvo pateikiama po dešimt klausimų iš istorijos, geografijos, literatūros ir kulinarijos sričių, reikėjo parašyti žemaitiškų žodžių reikšmes.
Kalnėnų progimnazijos aštuntokų komanda  pralenkė savo žiniomis bendraamžius iš kitų mokyklų  ir tapo nugalėtojais.
     Protmūšį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė.

Comments are closed.